4A/4B İŞ GÖREMEZLİK ÖDEMESİ GÖRME | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

4A/4B İŞ GÖREMEZLİK ÖDEMESİ GÖRME

Bugün teknolojinin ulaştığı sınırsız imkanlardan biri de internettir. İnternet üzerinden birçok resmi ve önemli işlerimizi halledebiliyoruz. Bunlardan sadece bir tanesi olan 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağız. Günümüzde iş kazaları oldukça önemli bir yere sahiptir. Dikkatli çalışmak ve gerekli güvenlik malzemelerini kullanmak hayati önem taşımaktadır. Ancak yine de çalışma anında eğer mağdur duruma düştüyseniz veya bir gün düşerseniz SGK sizin yanınızda yer alacaktır. SGK iş göremezlik ödeneğini, bir hastalık ya da kaza sonucu iş yapma gücünü kaybeden bireylere mağdur olmamaları için devletin yapmış olduğu belli bir miktarda ödenektir. Bu ödeneği almaya hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmek için E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak, SSK/BAĞ-KUR iş göremezlik ödemesi görme işlemini yapabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Şifre İle 4A/4B İş Göremezlik Ödemesi Görme İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işleminde veya herhangi bir işlemde ilk olarak E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz, E-Devlet şifrenizi size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunup, 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada aşağıdaki fotoğrafta verdiğimiz gibi “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

dfdf

Daha sonra SSK/BAĞ-KUR iş göremezlik ödemesi görme işleminiz için açılan sayfada resimde de görüldüğü gibi TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek kimliğinizi doğrulayıp, 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işleminizi gerçekleştirebilmek için “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

6

“Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkladığınızda SSK/BAĞ-KUR iş göremezlik ödemesi görme işleminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden 4A/4B İş Göremezlik Ödemesi Görme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.