Adres No Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Adres No Sorgulama

Eğer adres numaranızı bilmiyorsanız öğrenme işlemi çok basittir. Adres numaranızı adres no sorgulama işlemi sayesinde öğrenebilirsiniz. Adres no sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden adres no sorgulama işlemini 2 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden şifresiz bir şekilde yerleşim yeri sorgulama işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Yerleşim yeri sorgulama işlemini T.C. kimlik numaranız ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Adres numarası sorgulama işlemini ayrıca E-Devlet sisteminden de gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminden işlem gerçekleştirebilmek için bildiğiniz üzere sisteme giriş yapmanız gereklidir. Sisteme giriş yaptıktan sonra adres no sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Adres no sorgulama işlemini E-Devlet sisteminden nüfus vatandaşlık hizmetlerinde kayıtlı olan adres bilgilerinizi ve adres numaranızı öğrenebilirsiniz. İki türlü de adres numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şifresiz Adres No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifresiz bir şekilde adres numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için ilk önce Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesine giriş yapmanız gereklidir. Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinin linkini yazımızın sonunda paylaştık oradan ulaşabilirsiniz. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra anasayfanın sağ tarafında yerleşim yeri doğrulama bölümü vardır. Bu bölüme girdikten sonra bu sayfa aracılığıyla adres kayıt sistemi içerisinde kayıtlı olup olmadığınızı veya adresinizin doğru olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için ilk önce T.C. kimlik numarasını sisteme girmeniz gereklidir. T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu gerekli yere girmeniz gereklidir. Görsel doğrulama işlemini de gerçekleştirdikten sonra alt bölümde bulunan sonraki linkini tıklayınız. Bu sayfada doğrulamak istediğiniz adresin bilgilerini girmeniz gereklidir. Bulunduğunuz adres il veya ilçede ise il ve ilçe merkezinizi seçmeniz gereklidir. Adresinizin tüm bilgilerini girdikten sonra doğrulama işlemine devam edebilirsiniz. İlk olarak il bilgisini girmeniz gereklidir. İlçe bilginizi de girdikten sonra mahalle, köy, mezra, mevki bilgilerini girmelisiniz. Sokak bilginizi de girdikten sonra dış kapı ve iç kapı bilgilerini de girmeniz gereklidir.

adressorgulama31

Tüm bilgileri girdikten sonra haritada adresiniz gözükecektir. Bu işlemlerden sonra en alt bölümde son linkini tıkladıktan sonra adres numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şifresiz Adres No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sisteminden Adres No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifresiz bir şekilde adres numaranızı sorgulayabildiğiniz gibi E-Devlet sistemi aracılığı ile de adres numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet uygulaması E-Devlet sistemi altında yer aldığı için E-Devlet sistemine giriş yaparak adres no sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminden işlem gerçekleştirebilmek için ilk önce sisteme giriş yapmanız gereklidir. Sisteme giriş yapabilmek için ise E-Devlet sistemi giriş yollarından birisini seçmeniz gereklidir. E-Devlet sistemine 5 farklı giriş yolu vardır. Bu giriş yollarından herhangi birisini seçerek giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçtiğinizde T.C. kimlik numaranız ile E-Devlet şifrenizi girmeniz gereklidir. E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız eğer PTT kurumlarına giderek 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra T.C. kimlik numaranız ile beraber sisteme girmeniz gereklidir. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümüne girmelisiniz. E-Hizmetler bölümünden Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü hizmetini bulduktan sonra alt hizmetlerinden NVİ yani nüfus vatandaşlık işlemleri adres bilgilerim seçeneğini seçmeniz gereklidir. E-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ile girdiğiniz için T.C. kimlik numaranızın bağlı olduğu adreslerinizin listesi karşınıza gelecektir. Bu şekilde adres numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Adres No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.