Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ADSL Borç Sorgulama

Artık günümüz bilişim, teknoloji çağı ve şirketler müşterilerine çok hızlı hizmet sunmak zorunda. Bunu sunabilmek için kendi internet sitelerinde yada yan kuruluşlarla ADSL borç sorgulama, kota sorgulama gibi işlemler kolaylıkla yapılıyor. Eskisi gibi eve fatura gelmedi devri de yavaş yavaş sonlanıyor. Çünkü insanlar artık ellerinde fatura ile ödeme merkezlerine gidip sıra beklemek zorunda kalmıyor, çoğu insan artık otomatik ödeme talimatı veriyor.

TTNET ADSL Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

TTNET’den borç sorgulama 2 türlü yapılabiliyor, bunlar ad soyad ile sorgulama ve hesap numarası ile sorgulama işlemleridir.

1. Ad/Soyad Bilgisi ile ADSL Borç Sorgulama

Ad-soyad bilgilerinizi kullanarak ADSL borç sorgulama işlemini yapabilmeniz için öncelikle aşağıda size verilen bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada ekrana çıkan seçeneklerden ilki olan, ad soyad ile sorgulama işlemine tıklıyoruz.

ttnetadsoyad

Ad , soyad , T.C. Kimlik numarası ve doğrulama kodunu girdikten sonra sorgula diyoruz ve sonuca ulaşıyoruz.

 

Ad-Soyad Bilgisi ile ADSL Borç Sorgulama için TIKLAYINIZ!

2. Hesap Numarası ile ADSL Borç Sorgulama

Hesap Numarası ile ADSL borç sorgulama için yine öncelikle aşağıda verilen bağlantıya tıklayın, bu bağlantı sizi bir önceki bağlantı ile aynı yere çıkaracaktır, ardından altta yer alan seçeneğe, yani hesap numarası ile sorgulamaya giriniz. Hizmet numarasını (hesap numarası bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için bu arada bir parantez açalım. Eğer öğrenmek istiyorsanız 444 0 375 i arayarak ADSL hattının bağlı olduğu telefon numarasını söyleyerek ADSL hizmet numarasını (hesap numarasını) öğrenebilirsiniz. Ya da “HIZMET NO” yazıp 0 555 944 0 375 e mesaj atarsanız hizmet numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. (Bu mesaj 1 SMS ücreti ile ücretlendirilir)

 

Hesap numarası ile sorgula seçeneğine tıklıyoruz.

adsl-sorgu-3

Hesap numarası , T.C. Kimlik numarası ve doğrulama kodunu girdikten sonra kolaylıkla borcunuzu sorgulamış olacaksınız.

Hesap Numarası ile ADSL Borç Sorgulama için TIKLAYINIZ!

3. Telefon ile ADSL Borç Sorgulama

Bunların dışında telefon ile de ADSL borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Bunun için 444 1 444 ü arayarak hesap numarası , T.C. Kimlik numarası yada hizmet aldığınız telefon numarası ile bunu öğrenebilirsiniz.

TTNET ADSL Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

ADSL borç sorgulama işleminizi gerçekleştirdikten sonra, faturanızı ödemek isterseniz, bunun için 3 seçeneğiniz bulunuyor;

1. Kredi Kartı ile ADSL Borç Ödeme

Bunun için öncelikle aşağıda verilen bağlantıya tıklayınız. Buradaki “Kredi kartı ile ödeme” seçeneğine tıklayınız ve gerekli bilgileri girdikten sonra borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı ile ADSL Borç Ödeme için TIKLAYINIZ!

2. Mobilexpress ile ADSL Borç Ödeme

Mobilexpress ile ödemek için yine verilen bağlantıya tıklayın. Mobilexpress seçeneğine tıkladıktan sonra faturasını ödemek istediğiniz hesap numarasını yazarak ödenmemiş faturanızı sorgulayın, daha sonra açılan ekranda ödeme yapmak istediğiniz faturayı seçin. Cep telefonu ve Mobilexpress sistem şifrenizi yazın, cep telefonunuza 3570 den gelen bir seferlik doğrulama kodunu yazdıktan sonra ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobilexpress ile ADSL Borç Ödeme için TIKLAYINIZ!

3. Şubeye Giderek Borç Ödeme

Son yöntem olarak da faturanız ile birlikte bir TTNET ofisine giderek yatırmanız.

Turkcell Superonline ADSL Borç Sorgulama

Türkcell Superonline kullanıyorsanız ve ADSL borcunuzu sorgulamak istiyorsanız 4 seçeneğiniz bulunuyor.

1. İnternet Üzerinden Superonline Borç Sorgulama

Superonline internet sitesine girerek, borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle aşağıda verilen bağlantıya tıklayınız. Ardından görseldeki gibi, sağ üstteki giriş sekmesine tıklayın.

superonline

T.C. Kimlik numarası, cep telefonu numarası ya da müşteri numarası ile siteye giriş yaptıktan sonra kolayca borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Superonline Borç Sorgulama için TIKLAYINIZ!

2. E-Devlet Üzerinden Superonline Borç Sorgulama

E-Devlet sistemine girerek, borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Bunun için öncelikle aşağıda verilen bağlantıya tıklayınız. Ardından kimliğimi şimdi doğrula butonuna basarak, karşınıza çıkan adımları uygulayınız.

superonline-2

E-Devlet Üzerinden Superonline Borç Sorgulama için TIKLAYINIZ!

3. SMS ile Superonline Borç Sorgulama

Son olarak sms atarak sorgulamak. “FATURA” yazıp boşluk bırakıp müşteri numarasını yazıp 2220 ye kısa mesaj atarak borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Uydunet ADSL Borç Sorgulama

Uydunet kullananlar için borç sorgulamak için 4 seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekler aşağıda tek tek anlatılmıştır. Ayrıca bu 4 sorgulama işlemi için aşağıdaki görselden yardım alabilirsiniz. Bu görselde ok işareti ile gösterilen alanlara tıklayarak hemen altında açılacak bilgi sayfası yardımıyla her sorgulama işlemi için gerekli bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

turksat-fatura

1. T.C. Kimlik No ile Uydunet Borç Sorgulama

Bunun için verilen bağlantıya giriş yapın. Siteye giriş yaptıktan sonra seçeneklerden T.C. Kimlik numarası ile fatura sorgulama seçeneğine tıklayınız.

 

Daha sonra Ad, Soyad ve T.C. Kimlik numarasını girdikten sonra faturamızı öğrenebiliriz.

 

2. Ödeme Numarası ile Uydunet Borç Sorgulama

Ödeme numarası sorgulama işlemi yapmak için yine Uydunet’ in internet sitesine girdikten sonra seçeneklerden “Ödeme Numarası İle Fatura Sorgulama” seçeneğine tıklıyoruz.

 

Ad , Soyad ve Ödeme Numarasını girdikten sonra faturamızı sorgulayabiliriz. Ödeme numarasını öğrenmek için “Faturanızın sağ üst köşesinde yer alan 14 haneli numara sizin ödeme numaranız.”

 

3. Hizmet Numarası ile Uydunet Borç Sorgulama

Ödeme numarası sorgulama işlemi yapmak için yine Uydunet’ in internet sitesine girdikten sonra seçeneklerden “Hizmet Numarası İle Fatura Sorgulama” seçeneğine tıklıyoruz.

 

Ad , Soyad ve Hizmet numarasını giriyoruz ve fatura ekranı karşımıza geliyor. Hizmet numarası faturanın sol üst köşesindeki kırmızı renkli 10 haneli numaradır.

 

4. Müşteri Numarası ile Uydunet Borç Sorgulama

Uydunet kullanıcıları için son seçenek olan müşteri numarası ile sorgulama işlemi için Uydunet sitesinden müşteri numarası ile sorgulama seçeneğine tıklıyoruz.

 

Ad, Soyad ve Müşteri numarasını giriyoruz ve sorgulama işlemi gerçekleşiyor. Müşteri numarası için faturanızın sol üst köşesinde yer alan numara.

 

Uydunet ADSL Borç Sorgulama için TIKLAYINIZ!

Türksat yetkili abone merkezlerinden nakit tahsilat işlemlerinizde ek bir ücret ödemeden faturanızı ödeyebilir veya kredi kartı ile ödeme seçeneği ile de faturanızı ödeyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.