Akrep Burcu Özellikleri Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Akrep Burcu Özellikleri Sorgulama

Akrebi Mars ve Plüton yönetir. Bu yüzden akrebin liderlik ve hükmeden yönleri ağır basar. Akrep burcu insanları hırslı ve azimlidir. Hedeflediği bir noktaya gelene kadar o işin peşini asla bırakmaz. Mars’ın aceleci, agresif yönlerine sahiptir; diğer yandan Plüton’un yıpratıcı, kırıcı yönlerine de sahiptir. Plüton, aynı zamanda yeraltı dünyasını simgeler. Akrep burçları çok çekicidir. Girdikleri bir ortamda dikkatleri üzerine çekerler. Akrep burcu insanları dostuna, sadıktır. Sevince tam severler. Yapılan yanlışa asla unutmazlar kincidirler. Biz de bu yazımızda akrep burcu özellikleri sorgulamasını yapacağız.

23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında doğanlar Akrep burcuna tabiidir. Akrep burcunun yönetici gezegeni Mars ve Plüton’dur. Sembolü çöl akrebidir. Negatif  su grubuna bağlıdır. Sabit ve dişi niteliktedir. Yenilenme evi olarak sekizinci evi temsil eder. Uğurlu sayısı 9’dur. Uğurlu renkleri kırmızı siyah ve yeşildir. Uğurlu taşı opal, uğurlu günü salıdır.

Dünyadaki birçok lider, akrep burcuna sahiptir. Çok çalışkan başarılı hırslı ve aynı zamanda ketum bir karakterdir. Akrepler âsidir. Aşırı gururludurlar. Hiçbir şey onların gururunun önüne geçemez. Sevdikleri için her şeyden vazgeçebilirler. Akrepler çalışma hayatında da çok verimlidirler yaptıkları işte her zaman başarılı olurlar. Ülkeler arasında Türkiye, Akrep burcundandır. En önemli özelliği, dışarıdan gelen tehditlerin savuşturup içeriden saldırıya uğraması ve  içten içe kendini yemesi.

Akrep Burcunun Olumlu Yönleri

 • Metanetlidirler, Bir akrep burcu insanı karşılaştığı olaylara soğuk kanlılıkla yaklaşır. Verdiği tepkiler daima ölçülüdür, duygularını sonuna kadar gizlerler.
 • Sıkı bir dostlukları vardır, Akrep burcu insanının hayatında dostları daima ayrı bir önem arz eder. Bir kez güvenini kazandığınız akrep burcu insanı size karşı tüm duvarlarını kaldıracak samimiyetle yaklaşacaktır.
 • Duygularını yoğun yaşarlar, Akrep burçları da diğer su grubu burçları (yengeç, balık) gibi çok yoğun duygular taşırlar. Ancak akrep burçları diğer su grubu burçlarına oranla duygularını içlerinde yaşamayı daha çok severler. İçlerinde fırtınalar kopsa bile dışarıya çok sakin bir görüntü sergilerler.
 • Çekici ve cazibeleri sayesinde dikkat toplarlar. Seksin karşılığı olan borçtur.
 • Sezgileri güçlüdür, tıpkı diğer su grubu burçları gibi akrep burçları da hisleri son derece gelişmiş insanlardır. Eğer onlar bir şeyi hissettiklerini söylerlerse yanılma ihtimalleri çok düşüktür.
 • Yardımseverdir, çevresinde kendi yardımına ihtiyaç duyan birini görüp de kayıtsız kalmaları çok zordur.
 • Hedeflerinden asla şaşmazlar, kendilerine daima yeni hedefler belirler ve yılmadan o hedefi gerçekleştirmeye uğraşırlar.
 • Saygılıdırlar.
 • Temiz kalplidirler.
 • Üstün zekaya sahiptir.
 • Yazarlık yönleri vardır.
 • Sadıktırlar, sevdikleri insanlara sonuna kadar bağlıdırlar, asla ihanet etmezler.
 • Aşırı gururludurlar, daima insanlara kendilerini ispat etme çabası içerisindedirler.
 • Sevdiklerine her zaman sahip çıkarlar, bu özellikleri onlara anaç bir hava vermektedir.
 • Sır tutarlar, akrep burçlarına sonuna kadar güvenebilirsiniz, sırlarınız onlarla güvende olacaktır.
 • Duygusaldırlar, bu özelliklerini genelde çevrelerine belli etmeyi sevmezler ancak özünde aşırı duygusaldırlar.
 • Çalışkandır, istediklerini elde etmek için gece gündüz yılmadan çabalarlar.
 • Sevgi bağları güçlüdür.
 • Kararlıdır, Bir konuda karar almışlarsa onu gerçekleştirinceye kadar peşini bırakmazlar.
 • Esprilidir, dışarıdan soğuk ketum bir görüntü sergilemelerine rağmen çok eğlenceli bir kişilikleri vardır.
 • Tutkuludur.
 • Sorumluluk sahibidir.
 • Sabırlıdır, akrep insanı eğer bir şeyi istiyorsa sonuna kadar mücadele eder istediğini elde etmeden asla peşini bırakmaz son derece sabırlı karakterdirler.
 • Kişiliği oturmuş bir karakterdir.

Akrep Burcunun Olumsuz Özellikleri

 • Akreplerin kincidir.
 • Korkutucu derecede intikam alma duygusu vardır, bir kez nefret ettikleri insanın acı çekmesini isterler karşısında ki insanın acı çekmesinden, zor durumda kalmasından şaşırtıcı biçimde zevk alırlar.
 • Kıskançlık seviyeleri abartılıdır, bir kez bir insanı sahiplendiler ise onun başkası ile konuşmasına bile tahammül edemezler. Sevdiklerini paylaşmaktan nefret ederler.
 • Çok meraklıdırlar, çevrenizde bir akrep burcu insanı varsa sürekli saçma sorulara maruz kalırsınız, kendilerini ilgilendirsin veya ilgilendirmesin her konu da soracak bir soruları vardır.
 • Açgözlü, ellerindeki ile yetinmezler hep daha fazlasını isterler.
 • Egoisttir, öncelik daima kendi isteklerindedir.
 • Çok alıngandırlar, hiç tahmin etmediğiniz bir olay için size kırılıp tavır alabilirler.
 • Sinsi bir yapıları vardır, bu durum daha çok onların fiziksel görüntülerinden zeki bakışlarından kaynaklanır. Her ne kadar olumlu düşünceleri olsa da sinsi bir görünüş sergilerler.
 • Başkalarının düşüncelerini önemsemezler, daha önce de belirttiğimiz gibi akrepler egoisttir.
 • Her zaman kendi doğrularıyla yaşamak isterler.
 • Soğuk mizaçlıdırlar, akrep insanların etrafında daima aşılması zor duvarlar vardır. Bir insana tamamen güvenmeden yakın ilişki kurmazlar. Daima mesafelidirler.
 • Yüksek dozda inatçıdırlar.

Akrep Burcu Kadınının Özellikleri

Akrep burcu kadınının en belirgin özelliği, kinci olmasıdır. İntikam duygusu onları daha fazladır. Akrep burcu kadını, canı yandıysa eğer bunu asla unutmaz. Üzerinden ne kadar zaman geçtiği hiç önemli değildir. Canını yakan kişinin canını yakana kadar içi rahat etmez. Akrep kadınları gerçekten tehlikelidir. Onları kırmayın onları üzmeyin yoksa intikamı acı olur. Bunun için yapamayacağı şey yoktur. Gerekirse kendinden bile ödün verebilir. Yeter ki karşındakinin canı yansın. Aslında kendisine zarar verdiğinin farkına sonradan varırlar. Bu özellikle aşk hayatlarında olur. Onları üzmemeniz gerekir.

Onlardan ayrılmak gibi bir ihtimalinizin olmaması gerekir. Bunun için birçok neden var. Birincisi dediğim gibi kinci olmaları. İkincisi ise kıskançlıkları. Akrep burcu kadınları sizi sevdiklerinizden ailenizden, hatta ve hatta kendinden bile kıskanır. Bazen kendi kendine senaryolar oynatıp, kıskançlık krizine girebilir. Diğer bir nedense çok sadıktırlar. Sadece bir kere sevmek bir kere güvenmek isterler. Karşı taraftan da sadık olmasını isterler doğal olarak. Çok sevdiği zaman sevdiği kişi uğruna her şeyini verebilir. Sevdikleri kişiyi sahiplenir. Akrep burcu kadınları çok zekidir ve istedikleri amaca her zaman ulaşırlar. Dostlarına çok önem verirler. Çok iyi dostlardır. Her türlü sıkıntıya katlanacak güçtedir. Çok iyi sır tutar, çok güvenilirdir. Asla arkadan bıçaklamaz. Akrep burcu kadınlarının duyguları yoğundur. Kötülükleri hazmedemez. Akrep çok iyi bir ev hanımıdır. Çocuklarına çok iyi bir gelecek için her türlü çabayı gösterir. Yardımseverdir. Adaletsizliğe tahammülü yoktur. Akrep burcu kadını hayatında güçlü erkek ister.

Akrep kadını cinselliğe çok önem verir. Cinsellik hayatlarında önemli yer tutar. Aşklarını tutkulu yaşamak isterler. Akrep kadını her şeye rağmen kadın gibi kadındır. Onlara değer verdiği sürece sizi baş tacı yapar yeter ki onlara ihanet etmeyin. Akrep kadını tam bir evlenilecek kadındır. Siz onları üzmeyin onlarda sizi üzmez. Akrep kadını iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir dosttur.

Akrep Burcu Erkeğinin Özellikleri

Akrep burcu erkeği çok çapkındır. Burçlar arasında cinsellik anlamında akıllara ilk gelen akreptir. Cinsel hayata çok önem verirler. Akrep erkeği çok duygusaldır. Bütün duyguları zirvede yaşarlar. Aşırı kıskançtırlar. Aynı zamanda akrep burcu erkekleri de cimridir. Bonkör gözü bol biri akreple biraz zor anlaşır.

Akrep erkeğinin parası değerlidir. Akrep burcu erkeği kendini beğenir. Riski severler. Hayatlarında sürekli bir hareket vardır. Karmaşıklıklar maceralar, aksiyon dolu bir yaşamları vardır. Bu durum artık onlarda da alışkanlık haline gelir. Akrep erkeği ailesine bağlıdır. İyi bir baba olabilir. Akrep burcu, Yunan mitolojisinde Hades’in sembolize ettiği bir burçtur.

Genelde tek eşliliği tercih ederler. Sevdiklerine karşı sadıktırlar. Yardım etmeyi çok severler. Ancak akrep erkeğine bir yanlış yapılırsa işler tersine döner. Ne kadar zaman geçerse geçsin, asla unutmaz. Bunun karşılığını eninde sonunda verecektir. İlişkide kıskançtırlar. Bu kıskançlığı abartırlar. Baskı uygular, kısıtlama yaparlar. İnsanlar arasında ayrım yapmazlar. Akrep erkeği mantıktan ziyade hisleri ve duygularıyla hareket eder. Gözlem yeteneği çok güçlüdür. Hisleri kuvvetlidir. Bayanlara duyurum gerçekten sevecek sağdık bir erkek arıyorsanız, akrep erkeği ideal bir seçenektir.

Akrep Burcunun Diğer Burçlar ile İlişkisi

Akrep Burcu ile Koç Burcu İlişkisi

Akrep ve Koç çok ters özelliklere sahiptir. Akrep derinden sever bağlanır, koç ise ayran gönüllüdür. Kısıtlanmaktan nefret eder. Akrebin kıskanç hükmedici kısıtlayıcı tavrı karşısında koç bu durumdan hoşlanmaz ve anlaşmazlıklar çıkabilir. Biri ateş diğeri su grubuna mensup olan bu iki burç mevcut ilişkilerinde de adeta suyun ve ateşin özelliklerini taşır birbirine taban tabana zıt iki insanın bir arada yaşamaya çalışma çabaları olarak tanımlayabiliriz bu ilişkiyi. Her ikisi için de yıpratıcı bir ilişki olacaktır. Ancak zıt kutupların birbirini ne kadar çektiğini düşünürsek bu ikilinin birbirinden uzak kalmasının da neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Koç her ne kadar akrebin onu kısıtlamasından hoşlanmadığını söylese de içten içe bu durum ona zevk verecek sürekli akrebi kıskandırmaya çalışacaktır. Bu durum ise sahiplenme duygusu abartı boyutuna ulaşan akrebi çok yıpratacaktır. Bu ilişki genel anlamda olumsuz gözükse de gayet güzel bir şekilde ilerlemesi mümkün. İlişkinin gidişatı tamamen tarafların elinde.

Akrep Burcu ile Boğa Burcu İlişkisi

Bu iki borç biraz farklı karakterlerdir. Akrep çok kıskançtır. Boğa ise baskıyı ve kısıtlanmayı sevmez. Ancak iki taraf, aşka büyük saygı gösterir. İkisi de duygusaldır. Boğa burçları karşılarındaki insana huzur vermek ister akrebin şüpheci yapısı boğa burcuyla ilişkisinde kaybolacaktır. Boğa burçlarının güven verici bir yapıları vardır. Bu yönleri akrebi dengeleyebilecek nadir burçlardan biridir. Her ikisi de ten uyumuna ve cinselliğe aşırı önem verirler. Bu ilişkide önemli bir sorun görünmüyor.

Akrep Burcu ile İkizler Burcu İlişkisi

Uyumlu bir ikili olacakları çok açık. İkizler bağlanmayı pek sevmez, özgürlüğüne düşkün bir karakterdir. Akrep ise tutkulu bir aşkın temsilcisidir. Sadıktır. Kıskançlığı ikizleri ürkütebilir ancak ikizlerin tatlı dili ve eğlenceli yapısı, bu sorunları ortadan kaldıracaktır. Akrep burcu ikizleri kontrol altında tutmaya çalışmadığı sürece bu ikilinin ilişkisi sorunsuz ilerleyecektir. Ancak ikizler burcu kısıtlandığını hissettiği anda akrepten uzaklaşır. Bu durum ise akrebin yıkılmasına, mutsuz olmasına sebep olur. İlişkinin sorunsuz ilerlemesi için akrebin kendi tavırlarını kontrol altında tutması gerekecektir. Ancak ikizler burcunun gözü daima dışarıda olacaktır. Bu durumda ilişki için eğlenceli ama kısa ömürlü bir ilişki olacağını söylersek yanılmayız.

Akrep Burcu ile Yengeç Burcu İlişkisi

Akrep ve yengece baktığımız zaman neden olmasın diyesi geliyor insanın. Her iki burçta su grubunda. İkisi de duygusal. Fakat yengeç burcu akrebe göre çok daha duygusaldır. Yengeç insanları duygularını ulu orta yaşamaktan hoşlanırlar. Akrepler ise tam tersi duygularını içlerinde yaşayan tiplerdir. Akrep burcu olayları ve insanları daima kontrol altında tutmaya meraklıdır. Akrebin sergilediği baskıcı tutum, bu ilişkiye zarar verebilir. Ancak cinsellik konusunda sağlıklı bir ilişki yaşayacakları ortadadır. Her ikisi de birbirine yoğun duygular besler. Bu ilişkide kırılan taraf daima daha hassas olan yengeç burcu olacaktır. Yengeç burçları birçok konuda alıngan bir tavır sergiler bu yüzden akrebin yengece karşı davranışlarına dikkat etmesi gerekir. Bu ikilinin ilişkisi daha çok akrebin tutumuna göre şekil alacaktır. Çünkü yengeç burcu sevmeye ve sevilmeye daima hazırdır.

Akrep Burcu ile Aslan Burcu İlişkisi

Akrep ve Aslan burçları ilişki söz konusu olduğunda uyumlu olabilirler. Aslan lükse düşkün bir tip; lüks arabalar, lüks yemekler, pahalı elbiseler olmazsa olmazı. Lükse olan düşkünlüğünün yanı sıra aşırı derece gururludur. Akrebin cazibesi güçlü, sarsılmaz duruşu aslanı da etkileyecektir. Her şeyin en gösterişlisine sahip olmak isteyen aslan akrepten etkilenecek onu elde etmek için çaba sarf edecektir. İki tarafta hükmetmeyi sever ama bu dengelenebilir. Akrep burcu ise aslanın ışıltısı dikkatini çeker. Bu iki burcun da birbirine benzeyen birçok özelliği mevcuttur. Her ikisi de güçlü görünmeyi severler dışarıdaki insanların onlar hakkında ne düşündüğü aşırı önemlidir. İlişkinin başlarında akrep aslanın bu yapısını takdir etse de ilişki ilerledikçe onun diğer insanlarla kurduğu ilişkiyi kıskanacak sadece kendisine ait olmasını isteyecektir. Akrebin bu özelliği ilişkiyi birçok zaman çıkmaza soksa da bu ilişki her iki burç açısından da olumlu olarak nitelendirilebilir.

Akrep Burcu ile Başak Burcu İlişkisi

Akrep ve başak burçları adeta ateş ve su gibidir. Akrep burcu liderlik yapmayı ve yönetmeyi sever. Başak ise eşitlikçidir. Bu durumu kabullenemez. Akrebin kendisine üstünlük taslama çabaları onu rahatsız edecektir. Bu konuda anlaşmaları zor. Ancak akrep burcu mükemmelliyetçi bir yapıya sahiptir. Etrafındaki insanların da mükemmel olmalarını ister. Başak burcu ise her gün biraz daha kendini geliştirmek ilerlemek ister. Bu yüzden akrebin onu yönlendirmeleri onu mükemmele yaklaştırır. Bu değişim başağı olumlu etkileyecektir. Akrep için cinsellik ön planda. Başak için ise romantizm. Akrep burcu her ne kadar soğuk katı bir görünüm sergilese de özünde gayet duygusal insanlardır. İlişkinin sorunsuz ilerlemesi için iki tarafında birbirinden taviz vermesi lazım. Bu noktalara dikkat etmeleri halinde bu ikilinin sorunsuz bir ilişki yaşamaları muhtemeldir.

Akrep Burcu ile Akrep Burcu İlişkisi

Her ikisi de yoğun duygulara sahip derin kişilikte bir yapıya sahiptir. Her ikisi de aynı özelliklere sahip oldukları için bu iki insanın birbirini sevmeleri çok da şaşırtıcı bir durum olmayacaktır. İlişki süresince her iki tarafta birbirlerinden yola çıkarak kendi eksiklerini tamamlama olumsuz yönlerini törpüleme imkanına sahip olacaktır. Bu ilişki her ikisi içinde ağır şartlar taşır. İkisi de kontrolü elinde tutmak ister ancak kontrol altında tutulmaktan da nefret eder. Bu yüzden sürekli otorite sorunsalı yaşayacaklardır. Beraberlikleri son derece tutkulu ve fırtınalı olacaktır. Bu ikisinin ilişkisi için yüzeysellikten uzak son derece yoğun duygular barındıran bir ilişki olacağını söyleyebiliriz. Ancak iki taraftan biri diğerine göre daha alttan almalıdır aksi halde her ikisi için de yorucu, yıpratıcı ama bir o kadar da vazgeçilmez bir ilişki olacaktır. Bol krizli entrikalarla bezenmiş ama bir o kadar da tutkulu bir ilişki olacağını söylersek yanılmayız.

Akrep Burcu ile Terazi Burcu İlişkisi

Bu ikili uyumlu bir birliktelik yaşayabilir. Akrep’in tutkulu ve cazibeli hali teraziyi kendine mıknatıs misali çeker. Terazi de duygusal ve hassastır. Bu ilişkiye hükmeden taraf büyük ihtimalle akrep burcu olur. Terazi insanı ise bu durumdan şikayetçi olmaz ilişkinin kontrolünü seve seve akrebe bırakır. Ancak terazi burçları beğenilmeyi severler etraflarında ki insanların onlara hayran bakışlar yöneltmesi bu insanları fazlasıyla mutlu eder. Akrep burcu ise sevdiğini başkası ile paylaşmaz aşırı kıskançtır. Ama akrep terazi ikilisi genel olarak birbirini anlayan bir çift olurlar. Bu ikilinin ilişkisi birçok zaman inişli çıkışlı olacaktır. Ancak karşılıklı taviz vermeleri halinde ilişki uyumlu olacaktır.

Akrep Burcu ile Yay Burcu İlişkisi

Akrep ve yay çok zıt burçlardır. Bu iki burç yan yana dursa büyük ihtimalle kavga çıkar. Böyle bir ilişkinin başlaması bile adeta bir mucize olacaktır. Akrep sevdiğine sadakat gösterir, duygusaldır. Yay ise asla bağlanamaz özgürlüğüne düşkün, deli dolu bir tiptir. Onun derdi, gezmek eğlenmek savruk bir hayat yaşamak. Yayın çevresi geniş olur. Bu iki karakter arasında iletişim sorunu yaşanacağı su götürmez bir gerçek. Bu iki insan arasında ilişki başlamış olsa bile uzun vadeli olmayacak birçok zaman tartışma yaşanacaktır.

Akrep Burcu ile Oğlak Burcu İlişkisi

Akrep ve Oğlak genel olarak uyumlu iki burç diyebiliriz. İki tarafta duygusal, sevdiği zaman dünyaları yakar. Bu iki burç birlikte çok güzel vakit geçirebilir. Her iki burçta bir şeye sahip olmayı kafaya koyarlarsa er yada geç istediklerini alacaklardır. Bu iki insanın ilişki sürecinde mutsuz olma ihtimalleri çok düşüktür. Ancak oğlak burcu işine aşırı önem verir. Akrep ise sevdiğini işin önüne koyan bir burçtur. Öncelikleri biraz farklı olsa da her iki taraf diğerine sonsuz bağlılık gösterebilir. Uzun vadede ilişkiye uygun iki burç var karşımızda.

Akrep Burcu ile Kova Burcu İlişkisi

Akreple kovanın hikayesi tam bir imkansız aşk. İki burç ta ters karakterlerdir. Akrep sadıktır, kova ise tam tersi bağlanma sorunu vardır. Tek kişide takılıp kalamaz. Düşünceleri değişkendir bir gün akrebi sevdiğini söylese de diğer gün bu kararından pişmanlık duyup kendini geri çekecektir. İki tarafta yönlendirilmekten nefret eder. Akrep  burcu kova ile kıyaslandığında çok daha duygusaldır. Kova burçları hayatı önemsemeden yaşamayı ister. Akrebin duygusal yönüne karşılık, kova mantığıyla hareket eder. Bu ikilinin anlaşması oldukça düşük bir ihtimal.

Akrep Burcu ile Balık Burcu İlişkisi

Her iki burç ta su grubundadır. Bildiğimiz üzere aynı gruba ait olan burçların birbirleri ile ilişkileri sorunsuz olacaktır. Bu yüzden birbirlerini anlayabilirler. İki tarafta cinselliğe önem verir. Akrep tutkulu ve duygusal, balık da sevgiye önem veren hassas bir karakterdir. Balık burcunun geniş hayal gücü aralarındaki ilişkiye renk katacaktır. Balık burcu çoğu zaman duygularını gözyaşları ile ifade etmeye kalksa da akrep burcu bu durumu fazla dert etmez. Birçok yönden uyumlu olan akrep ve balık burçlarının ilişkisi ümit verici bir ilişki gibi görünüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.