APPLE GARANTİ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

APPLE GARANTİ SORGULAMA

Son dönemlerde teknolojik aletlerin hayatımızın her alanında olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Yüksek fiyatlar ödeyerek satın aldığımız ve yanımızdan hiç eksik etmediğimiz telefonlar, tabletler ve daha bir sürü elektronik alet sayesinde artık hayatımız eskisi gibi değil. Bu kadar günlük yaşantımıza işlemiş aletlerin yokluğu insanlar için zor durumlar yaratabilir. Bu nedenle kullanımlarına mümkün olduğunca dikkat etmemiz gerekmektedir. Dikkatsizlik anında ortaya çıkabilecek hasarlar için ise insanlar genellikle üretici firmaların sağladıkları garanti sözüne güvenirler. Bu nedenle garanti çok önemlidir. Yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun için garanti, cihazınızı ve sizi büyük miktarlar ödemekten kurtarabilir. Dikkat edilmesi gereken konulardan biri de telefonunuzun, tabletinizin ya da bilgisayarınızın garanti kapsamı içinde olmasıdır. Apple firması artık dünya üzerinde en çok tercih edilen elektronik alet markalarından biridir. Apple garanti sorgulama üzerine kendi sitesi bünyesinde bir sistemle çalışır. Bu yazımızda Apple garanti sorgulama işleminin nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli konu IMEI numarasıdır. Bu numara her cihaz için atanmış özel bir seri numarasıdır ve Apple garanti sorgulama işleminde kullanılır. Genellikle yeni model cihazların arka yüzeyinde bulunabilir. Eğer IMEI numarasını bulamadıysanız Apple garanti belgesi sorgulama işlemi için, kullandığınız cihazınız bir iPhone ise arama bölümünden *#06# karakterlerini tuşlayarak ya da diğer bütün cihazlar için genel ayarlar menüsünden Ayarlar> Genel> Hakkında> IMEI işlemini yaparak IMEI numaranıza erişebilirsiniz. Bir başka yöntem ise eğer bağlanıyorsa cihazı bilgisayara bağlayarak, iTunes uygulamasından IMEI numarasına ulaşmaktır.

IMEI numaranızı biliyorsanız Apple garanti sorgulama işlemi için aşağıda bulabileceğiniz linke tıklamalısınız. Açılan sayfada “Donanımınızın seri numarasını girin” yazan kısmın altındaki kutucuğa IMEI numaranızı yani cihazınıza özel seri numaranızı girmeniz gerekmektedir. Hemen altında ise “Lütfen kodu girin” yazan kutucuğa sayfada gördüğünüz güvenlik kodunu yazmalısınız. Devam butonuna bastığınızda Apple garanti belgesi sorgulama işlemini yapmış ve cihazınız ile ilgili birçok bilgiye Türkçe dilinde erişim sağlamış olursunuz. iphone garanti sorgulama

Garanti sürenizin devam edip etmediği, eğer garanti kapsamındaysa garantinizin ne zaman biteceği ve cihazın satın alındığı tarih gibi ikinci elden ürün alındığında bilinemeyen veya satın aldıktan sonra hatırlayamadığınız bilgiler size sunulmaktadır.

Apple Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.