ARAÇ PLAKA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ARAÇ PLAKA SORGULAMA

Araç plaka sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Bu sorgulama ile araç üzerindeki rehin, borç, ceza bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki başlıklarda araç sorgulama işleminden bahsedecek ve nasıl yapıldığıyla ilgili bilgi vereceğiz. Bu vermiş olduğumuz bilgileri adım adım takip ederek araç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Plaka Sorgulama İşlemi

2. el araç alımı sıfır araç alımı gibi değildir. Çünkü sıfır araç alırken istediğiniz özelliklere uygun olması yeterli olurken ikinci ellerde bu söz konusu değildir. Bu noktada araç sorgulama işlemi ikinci el araç alım satımları için oldukça önemlidir. Alacağınız ya da satacağınız araç üzerindeki rehin, ceza, borç gibi detayları bilmeniz gerekmektedir. Çünkü üzerinde herhangi bir borç, ceza ya da rehin olan araçların satımı ve alımı noter üzerinden yapılamamaktadır. Satıcılar ise alışverişin gerçekleşmesi için araçla ilgili olumsuz bilgileri maalesef çoğunlukla vermemektedir. Yapacağınız alışverişten zararlı çıkmamanız için araç plaka sorgulamanızı yapmanızı öneririz. Teknolojinin bugün aldığı şekil ile bütün sorgulamaları dakikalar içerisinde yapmak üstelik doğru biçimde öğrenmek kolay bir hal almıştır. Araç sorgulama işlemi ile aracın herhangi bir borcu, hasarı olup olmadığı, üzerine haciz ve rehin olup olmadığı gibi pek çok bilgiyi edinebilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta araç sorgulama işleminin nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğiz. Dikkatle okuyunuz.

Araç Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç plaka sorgulama işlemini gerçekleştirmek için E-Devlet resmi sitesi olan ‘turkiye.gov.tr’ adresinden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile sistem girişinizi yapınız. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesinden başvuruda bulunabilir, 2 TL ücret karşılığında şifreye sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifrelerinin bireylere özgü olmasından dolayı şifreniz size kapalı zarf içerisinde verilecektir.

Yazının sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayarak işleme başlayabilirsiniz. Karşınıza Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet vermekte olan araç sorgulama seçeneği gelecektir. Öncelikle kimlik doğrulama işlemini yapın.

Ardından E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranızı girerek işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Tüm bu uygulamalardan sonra araç sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Araç Plaka Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.