ASKİ Abone No Öğrenme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Aski Abone No Öğrenme

Bu yazımızda Ankara’da ikamet eden vatandaşların su temini dolayısıyla faydalandıkları Ankara Su İdaresi yani daha kısa adıyla ASKİ hakkında bazı bilgilere değineceğiz. Ankara’da ikamet eden bireylerin evlerine ya da iş yerlerine su temini sağladıkları, bu su teminin kesintilerinin ya da onarımını sağlayan idare olan ASKİ, vatandaşların bu konudaki diğer yardımlarına da koşmaktadır. Ankara’da ikamet eden vatandaşlar bir ay içinde tükettikleri su giderlerinin faturalandırılması işlemini de ASKİ ekipleri sağlamaktadır. Bu faturalar bireylerin daha önceden abonelikleri sağladıkları sırada ASKİ tarafından verilen abone no’lar sayesinde yapılmaktadır. Yine bu ASKİ abone no’ları kullanarak vatandaşlar elde ettikleri su faturalarını ASKİ birimlerine giderek ya da internet üzerinden ödeme işlemlerini sağlayabilmektedirler.

Ankara’da yaşayan bireylerin, ASKİ’ye abone olan bireylerin bu abone no ile işlemlerini yapabildiklerini belirtebiliriz. Yani ASKİ aboneleri, birçok işlemlerini bu ASKİ abone no üzerinden gerçekleştirmektedirler. Yazımızda ASKİ abone no’nun nasıl öğrenilebileceği üzerine değineceğiz. Yani yazımızdaki anlatılanları tam olarak yaparsanız, sizde ASKİ abone no öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ASKİ Abone No Öğrenme Nasıl Yapılır?

Ankara’da ikamet eden vatandaşların, su hizmet almaları karşılığında elde ettikleri faturaları, ve diğer ASKİ işlemlerini gerçekleştirdikleri ASKİ abone no oldukça önemli bir veridir. Bugün internet üzerinden geliştirilen birçok uygulama ile bu tür işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Eskiden insanların saatlerini alan ve bazen gerçekleştirilemeyen işlemler günümüzde geliştirilen interaktif uygulamalarla kolayca yerine getirilmektedir. Bu işlemlerden biri de ASKİ abone no öğrenme işlemidir. Yazımızın devamında internet üzerinden ASKİ abone no öğrenmenin nasıl yapılacağı üzerine duracağız.

Ülkemizdeki çoğu belediyenin geçmiş olduğu interaktif uygulamalara geçen belediyelerden biri de Ankara belediyesidir. Ankara belediyesi de internet üzerinden gerçekleştirilen ve birçok devlet kurumunun yer aldığı e-devlet sistemine dahil olmuştur. ASKİ abone no öğrenme işleminizi bu e-devlet sistemi üzerinden elde edebilirsiniz.

ASKİ abone no öğrenme işlemi için öncelikle yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklamanız gerekmektedir. Bu linke tıkladıktan sonra e-devlet sistemine giriş yapmanız için bir uyarı alırsınız. Eğer e-devlet sistemine daha önce girdiyseniz yine e-devlet şifrenizi kullanarak sisteme dahil olabilirsiniz. Ancak daha önceden e-devlet sistemine hiç giriş yapmadıysanız, bir e-devlet şifresi edinmeniz gerekecektir. Bu şifreyi size en yakında olan bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz. Bu şekilde e-devlet sistemine girebilir ve yapmak istediğiniz birçok işlemi internet üzerinden kolayca yerine getirebilirsiniz.

33333

Yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi, eğer e-devlet şifrenizi PTT şubesinden temin ettiyseniz, yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayarak bu sayfaya ulaşabilir ve ASKİ abone no öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olduğunuz e-devlet şifrenizle birlikte Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğini seçerek T.C. Kimlik Numaranız ve e-devlet şifrenizle birlikte e-devlet sistemine dahil olun. Ardından sol kısımda da görünen Abone Bilgileri Sorgulama işleminizi yapabilmeniz için arama kısmına Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yazarak ASKİ abone no öğrenme işleminizi devam ettirin. Ya da yazımızın sonunda verdiğimiz linke yeniden tıklayarak da bu sayfaya e-devlet sistemine dahil olmuş şekilde giriş yapabilirsiniz. Bunların hepsini yaptıktan sonra sizde ASKİ aboneliğinize dair birçok bilgiyi ve ASKİ abone no’nuzu internet üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Bu şekilde de ASKİ abone no öğrenme işleminizi başarılı şekilde sonuçlandırmış olursunuz.

ASKİ Abone No Öğrenme için TIKLAYINIZ!

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.