ASKİ BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ASKİ BORÇ SORGULAMA

Gelişen teknolojinin sunduğu imkanlar ile birlikte artık birçok işleminizi sanal ortamdan yapabilirsiniz. Gelişen teknolojiye kayıtsız kalmak istemeyen birçok kurum ve kuruluş sanal ortamda hizmet sunmaya başlamıştır. Bu kurumlardan birisi de Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’dir. ASKİ borç sorgulama ile artık sizde ASKİ’ye bağlı olarak borcunuz varsa bilgi sahibi olabilirsiniz. Biz yazımızda borç sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

ASKİ Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra ise açılacak olan sayfada iki farklı yoldan yapabilirsiniz. İlk yol olarak sayaç numarası üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Bu yolu seçecekseniz size lazım olacak bilgiler abone numarası ve sayaç numarasıdır. Bu bilgileri biliyorsanız açılacak olan sayfada ilgili alanlara numaraları giriniz. Numaraları eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra son olarak en alt kısımda kutucuk içinde yer alan rakam ve harfleri resimde ki yazı yazan alana giriniz. Son olarak sorgula butonuna basarak ASKİ borç sorgulama işlemini yerini getirmiş olursunuz.

c

İkinci bir yol olarak adres kodundan borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Adres kodundan borç sorgulama için yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada abone numarasını ve adres kodunu sırası ile ilgili alanlara giriniz. Bu bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra son olarak en alt kısımda kutucuk içinde yer alan rakam ve harfleri resimdeki yazı yazan alana giriniz. Son olarak sorgula butonuna basarak ASKİ borç sorgulama işlemini yerini getirmiş olursunuz.

c

ASKİ Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.