ASKİ FATURA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ASKİ FATURA SORGULAMA

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi, kamuoyunda ASKİ olarak bilinen kaliteli ve temiz içme suyunu, kullanılmış suların doğaya faydalı dönüşümünü sağlayan kurumdur. Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresinin resmi web sayfasından borç sorgulama, fatura ödeme, fatura itiraz, arıza kayıt, arıza takip, kaçak su ihbar, bilgi edinme, öneri ve şikayet işlemlerinizi online işlemler hizmetiyle gerçekleştirebilirsiniz. ASKİ fatura sorgulaması için yazının sonunda paylaşılan linki tıklayınız.

ASKİ Fatura Sorgulaması Nasıl Yapılır?

ASKİ fatura sorgulaması yapmak için Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresinin resmi web sayfasından fatura sorgulama alanına geliniz. Bu sayfada sayaç numarasından fatura sorgulama ve adres kodundan fatura sorgulama diye iki seçenek çıkmakta. Sayaç numarasından fatura sorgulaması yapmak için aşağıdaki resimde kırmızı renkle belirtilen alanları eksiksiz doldurunuz.

aski

Adres kodundan fatura sorgulama yapmak için aşağıdaki resimde kırmızı renk ile belirtilen alanları eksiksiz doldurunuz.

aski1

Tüm alanları eksiksiz doldurduktan sonra ASKİ su fatura sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca fatura güncel ve günü geçmiş borç bilgilerinizi öğrendikten sonra ASKİ online işlemler hizmeti sayesinde faturanızı ödeyebilirsiniz. Fatura ödeme işleminiz gerçekleştirmek için sisteme üyeliğinizin olması gerekir. ASKİ online kayıt formunda ad, soyad, tc. kimlik numarası ve e-mail alanlarını eksiksiz doldurarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz yeni üyelikle online işlemler merkezine giriş yaparak fatura borcunuzu anlaşmalı bankalar aracılığıyla fatura borcunu ödeyebilirsiniz.

ASKİ Fatura Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

ASKİ Online İşlemler İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.