AYDEM Borç Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AYDEM Borç Ödeme

Elektrik herkesin en temel ihtiyaçlarından birisidir. Öözellikle de teknolojinin modern yaşamda kendisine edinmiş olduğu aktif yer nedeni ile bakacak olursak, elektriğe daha çok ihtiyacımız vardır. Türkiye’nin gelişmiş kent yaşantısında elektriğin önemi çok daha fazla hale geliyor. Aydem ise, Türkiye’nin Ege bölgesindeki kentlerin elektrik dağıtım ve pazarlama görevini üstlenmiştir. Bu kapsamda ise, 2013 yılında İzmir ve Manisa illerine elektrik dağıtımı yapan Gediz Elektriği de bünyesine katan Bereket Enerji Grubu bünyesinde bulunan AYDEM, Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa kentlerinin elektrik dağıtımını yapmaktadırlar.

Bu denli büyük bir elektrik dağıtımı da aynı şekilde borç ödemeniz için farklı ve kolay seçenekler sunmaktadır. Yazımızda sizlere AYDEM borç ödeme işlemlerinizi nasıl kolay ve hızlı bir şekilde yapacağınız hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Kendinize en uygun seçenek ile birlikte sizlerde AYDEM borç ödeme işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

AYDEM Borç Ödeme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

AYDEM borç ödeme işleminizi kullanmakta olduğunuz banka aracılığıyla yapabilirsiniz. Ancak AYDEM borç ödeme işlemi her bankadan yapılmamaktadır. Bunun için ilk olarak kullanmakta olduğunuz bankadan bilgi almanız gerekmektedir. Böylelikle çoğu bankanın internet sayfalarını kullanarak, hızlı bir şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz.

İkinci bir seçenek olarak ise, belirtilen AYDEM borç ödeme noktalarına giderek, borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ancak bu yöntem biraz daha zorlu ve uzun bir yol olmaktadır. Herhangi bir kuruma giderek uzun kuyruklarda beklemenize gerek kalmadan işlemlerinizi daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bu yöntem ise, internet üzerinden yapacak olduğunuz işlem olmaktadır.

Diğer bir yöntem ise, AYDEM’in resmi internet sitesi üzerinden yapacak olduğunuz ödeme işlemidir. Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte, artık kredi kartınızla birlikte internet üzerinden ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu kapsamda, Elektrik faturası ödemelerinde kişilere kredi kartı ile ödeme kolaylığı sunulmuştur. Böylelikle Aydın, Denizli ve Muğla illerindeki kişiler elektrik fatura ödemelerini kredi kartına 2 ile 9 aya kadar taksit yaparak ödeyebilmektedirler.

Elektriğini Aydem’den alan kişiler, güncel elektrik faturalarını veya ödenmemiş geçmiş dönem elektrik faturalarını, kredi kartı ile 9 aya varan taksitlerle ödeyebileceklerdir. Akbank (Axess Card), Denizbank (Bonus Card), İş Bankası (Maximum Card), Garanti Bankası (Bonus Card) ve Yapı Kredi Bankası (World Card) ile yapılan anlaşmalar içerisindeki durumlar söz konusu ile elektrik tüketimi fatura ödemelerinde tek çekim işlemi yapılamamaktadır. Taksitli AYDEM borç ödemelerinden doğabilecek vade farkı nedeniyle, ilgili bankalar tarafından belirlenmekte ve kişilere bu şekilde iletilmektedir.

AYDEM borç ödeme işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinden yapmanız gereken E-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bilgi girişlerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz ile birlikte “Giriş” butonuna basmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemlerinizden sonra sisteme girebilir ve ödeme işleminizi kredi kartınız ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adsız

Eğer şifreniz yoksa, ekranın alt kısmında bulunan “Hemen Üye Olun” kısmından üyelik işlemlerinizi yaparak sisteme üye olabilir ve şifrenizi edinebilirsiniz. Üyelik işlemlerinde sizlerden;

  • Tesisat No
  • Sayaç No  (Sadece rakamları giriniz)
  • Ve ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu girmeniz gerekmektedir.
  • “Devam Et” butonu ile birlikte sisteme üye olabilir ve bu aşamadan sonra şifre belirleme işleminizi yapabilirsiniz.

Ayrıca bu ekran üzerinden şifrenizi unuttuysanız tekrardan şifrenizi e-posta ile alabilirsiniz. Eğer şifrenizi güncellemek isterseniz yine ekranın alt kısmında bulunan ilgili buton ile işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için e-posta adresinize ve kullanmakta olduğunuz şifreyi yazmanız yeterli olacaktır.

Tüm bu işlemler sonucunda AYDEM borç ödeme işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

AYDEM Borç Ödeme İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.