BAĞ-KUR GÜN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAĞ-KUR GÜN SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. BAĞ KUR gün sorgulama işleminizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi 2 farklı şekilde yapabiliyordunuz. BAĞ-KUR gün sorgulama gibi SGK’ya bağlı olan SSK ve Emekli Sandığı gibi kurumlar ile ilgili sorgulama işlemleri de yine SGK’nın resmi sitesi olan E-SGM üzerinden kısa bir süre önceye kadar yapılmaktaydı. Verilen online hizmetlerde hiçbir şifreye ihtiyacınız olmadan sadece istenen bilgiler doğrultusunda sorgulama işleminiz tamamlanmaktaydı. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte önceden de hizmet veren E-Devlet sistemi üzerinden bünyesindeki pek çok sorgulama işlemi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

BAĞ-KUR gün sorgulama işlemi de E-Devlet sistemi üzerinden tek bir şifre ile rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Bu sorgulama işlemi ile priminizin ne kadar gün yatırıldığını, emekliliğiniz ile ilgili bilgileri gibi sigortanıza ait bilgilere erişebilirsiniz. Yazımızın devamında BAĞ KUR gün sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden nasıl gerçekleştireceğiniz konusundaki bilgileri siz değerli okurlarımız paylaşacağız.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

BAĞKUR gün sorgulama işleminizi E-Devlet şifresi ile yapabilmeniz için ilk olarak E-Devlet şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesine, kimlik bilgilerinizle yapacak olduğunuz başvuru ile öğrenebilirsiniz. Bu işlem için 2 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra BAĞKUR gün sorgulama işleminiz için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan ekran ile birlikte ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.

Adsız

Bu işleminizden sonra, değişen ekran ile birlikte TC kimlik numaranızı ekranda görmüş olduğunuz ilgili yere yazınız.

456

Ardından E-Devlet şifrenizi giriniz.

456

BAĞKUR gün sorgulama için yapmış olduğunuz bu bilgi girişlerinden sonra son olarak ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız.

456

Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu adımlardan sonra BAĞKUR gün sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilir ve  konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

  • mehmet özdoğan 8 Nisan 2015 12:09

    Şifresiz seçeneği var ama giriş yapılamıyor illa 2 tl verip şifremi almamız gerekiyor.

    • Aykut Otu 14 Nisan 2015 16:14

      Evet Mehmet Bey. Bunun için PTT’ye gitmeniz gerekiyor.

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.