BAĞ-KUR Hizmet Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAĞ-KUR Hizmet Sorgulama

BAĞ-KUR, Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak işlem görmektedir. Bu anlamda kişilerin BAĞ-KUR’lu olmaları ile birlikte işlemlerini bu kapsamda yapmaları gerekmektedir. BAĞ-KUR hizmet sorgulama ise, kişilerin sigortalarının ödenip, ödenmediği veya sigortanız ile ilgili bilgileri istediğiniz zaman içerisinde sorgulama yapma imkanı vermektedir. Bu kapsamda ise, birçok kişinin hayalini kurmakta olduğu ne zaman emekli olabilirim gibi sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

BAĞ-KUR hizmet sorgulama oldukça önemlidir diyebiliriz. BAĞ-KUR hizmet sorgulama uygulaması sayesinde sigortanızın ödenip ödenmediği, hangi tutar üzerinden ödeme yapıldığını ya da sigortanız ile ilgili gerekli olan diğer bilgileri istediğiniz zaman sorgulama yapabilirsiniz ve ayrıca gerekli olan bilgilerinize de ulaşabilirsiniz. Bu bilgilere ek olarak ise bu uygulama sayesinde işe giriş çıkış tarihlerinizi de kontrol edebilirsiniz. Bu bilgiler de emekli olma durumunuzu etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Emekli olmanız yönündeki en önemli etmenlerden birisi olan prim ödemelerini kontrol etmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bizlere sunmuş olduğu online uygulamalarını kullanabilirsiniz. Buna ek olarak BAĞ-KUR hizmet sorgulama işleminizi kurumlara giderek de öğrenebilirsiniz. Ancak bu yöntem uzun ve vakit kaybı olacaktır. Bunun yerine internetten yapacak olduğunuz işlem sizlerin birkaç dakikasını alacaktır. Ayrıca bizlere sunulmuş olan bu uygulamaları 7 gün 24 saat kullanabilirsiniz.

Yazımızda sizlere bu internet uygulaması ile birlikte BAĞ-KUR hizmet sorgulama işleminizi nasıl kolay bir şekilde yapabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Sizlerde bu adımlarınızı takip ederek hizmet dökümünüzü elde edebilir ve primleriniz hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde aynı zamanda primleriniz ile ilgili bir sorun varsa, hemen müdahale ederek sorunun çözülmesine yardımcı olabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu sorun giderme müracaat işleminizi gerçekleştirdikten sonra yanlışlıklar en kısa zamanda giderilecektir. Böylelikle büyük sorunlara yol açmadan bu tarz problemler yok edilmiş olacaktır. Sorunların bu denli çabuk ve kolay halledilmesi, kurumsal açısından da oldukça iyi bir gelişme olmaktadır.

BAĞ-KUR Hizmet Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

BAĞ-KUR yani bir diğer adıyla 4B demektir. BAĞ-KUR hizmet sorgulama işlemini yapabilmeniz için E-Devlet kapısı sistemi üzerinden işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. E-Devlet kapısı uygulaması üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için ise, E-Devlet şifresi almaya ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi ise, herhangi bir PTT şubesine giderek kimlik bilgilerinizi verecek alabilirsiniz. Bu işleminizin için ise 2 TL işlem ücretini ödemeniz gerekmektedir. Bu işlemlerinizden sonra E-Devlet şifrenizi kolaylıkla edinebilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi edindikten sonra uygulama üzerinden işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu kapsamda BAĞ-KUR hizmet sorgulamanızın yanı sıra birçok bilginizi de öğrenebilirsiniz.

BAĞ-KUR hizmet sorgulama işleminizi yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinden ilk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmanız gerekmektedir.

Adsız

Bu işleminizden sonra ise, uygulama ekranınız değişecektir. Değişen ekran ile birlikte sizden istenmekte olan bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz gerekmektedir. Bu kapsamda sizden istenmekte olan bilgiler şöyle sıralanmaktadır;

  • T.C kimlik numaranızı
  • E-Devlet şifresini girmeniz gerekmektedir.

Bu bilgi girişleri tamamladıktan sonra son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Dilerseniz, ekran üzerinde de görmüş olduğunuz “Mobil İmza”, “Elektronik İmza”, “TC Kimlik Kartı” veya “İnternet Bankacılığı” ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için istediğiniz işlem aracına tıklayarak sizden istenen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem araçlarından işlem yapabilmeniz için de bazı ek durumlara ihtiyacınız olacaktır.

Adsız2

Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemlerden sonra, BAĞ-KUR’a bağlı olan kişiler hizmet sorgulama işlemlerini yapabileceklerdir.

BAĞ-KUR Hizmet Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.