Bağ-Kur prim borcu öğrenme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Bağ-Kur Prim Borcu Öğrenme

Teknolojinin her alana yenilik ve kolaylık getirmesi açısından, her şeyin çok daha kolay bir yolu günümüzde mevcut hale gelmiştir. Resmi kurumlarda sıra bekleme yerine, yeni gelişen teknoloji sayesinde bütün işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bağ-Kur sosyal güvencesine ait olan Bağ-Kur prim borcu öğrenme hizmeti ile kuruma gidip, sıra beklemeden internet üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Bağ-Kur prim borcu öğrenme sistemi ile aynı zamanda Bağ-Kur sosyal güvencesine ait olan tüm bilgileri hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz. Bu hizmet sayesinden hem kolay bir şekilde Bağ-Kur sosyal güvencesine ait olan tüm bilgilere ulaşırsınız hem de işlemlerinizi çok kısa bir süre içerisinde halledebilirsiniz. Bağ-Kur prim borcu öğrenme sisteminde Bağ-Kur sosyal güvencesine sahip olan tüm bireylerin dönem içerisinde birtakım sebeplere bağlı olarak ödemeyemedikleri sigorta prim borç ayrıntısına borç sorgulama ekranından ulaşabilirler. Bağ-Kur sosyal güvencesine sahip olan tüm bireylerin toplamda ne kadar borcunun olduğunu öğrendikten sonra Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sayfasından ya da bankaların sigorta primi ödeme sayfasından Bağ-Kur borçlarınızı öğrenebilirsiniz. Bağ-Kur prim borcu öğrenme sistemini kullanabilmek için, Bağ-Kur numaranızı sisteme doğru bir şekilde girdikten sonra ödeme işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bağ-Kur sosyal güvencesine bağlı olarak çalışan bireyler, sigorta primlerini kendileri yatırması gerekir. Sigorta primlerini yatırmadıkları durumda ise hem sağlık hizmetlerinden hem de sosyal hizmetlerinden yararlanamazlar. Bağ-Kur sosyal güvencesinin sigorta primlerinin ödenmemesi durumunda aynı zamanda, emeklilik için biriktirilen prim gün sayısı da tamamlanmamış olur. Bu nedenle Bağ-Kur prim borcu öğrenme sistemi ile sigorta borcunuzun olup, olmadığının sorgulamasını yapabilirsiniz. Bağ-Kur prim borcu öğrenme işlemini internet üzerinden hızlı ve aynı zamanda kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bağ-Kur prim borcu öğrenme işlemi genel olarak şifreli olarak yapılan bir işlemdir. Şifreli olarak Bağ-Kur prim borcu öğrenme işlemi E-Devlet üzerinden yapılır. E- Devlet üzerinden yapacağınız her işlem için E-Devlet şifresi almanız gerekir.

Bağ-Kur Prim Borcu Öğrenme

Günümüzde her gün gelişen teknoloji ile birlikte insanlar internetin olduğu her yerden kolay bir şekilde kamu kurumlarının hizmetlerinden daha kolay ve hızlı bir şekilde yararlanabilir. Ülkemizde internet alt yapısını genel olarak insanlara sunduğu hizmetlerinde en aktif şekilde kullanan kamu kurumları arasında yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet üzerinden sağladığı çok geniş bir online hizmet ağı bulunur. Aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet üzerinde yer alan online hizmetleri aracılığı ile artık kolay ve çok hızlı bir şekilde süren işlemler arasında Bağ-Kur Prim Borcu Öğrenme sistemi de bulunur. Bağ-Kur Prim Borcu Öğrenme sistemi ile mevcut borçlarınızı çok kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İnternetin bulunduğu her yerden erişimin sağlandığı Bağ-Kur Prim Borcu Öğrenme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu insanların SSK, Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında yer alan herhangi bir sigorta prim borcunun olup, olmadığını kolay bir şekilde takip edebilmesini sağlar. Aynı zamanda SGK web tahsilat adında yeni bir uygulamayı da kullanabilirsiniz. İnsanlar internetin olduğu her yerden Sosyal Güvenlik Kurumunun dijital platform üzerindeki internet sitesinde yer alan e-hizmetler kategorisinde SGK web tahsilat işlemlerini de yapabilirler. Özellikle insanlar Sosyal Güvenlik Kurumu’na herhangi bir borcunun olup, olmadığını en ayrıntılı ve en güncel bir şekilde internet üzerinden birkaç dakika içerisinde öğrenebilirsiniz ya da dönem bazında yer alan mevcut borcunuzun ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet üzerinde yer alan SGK web tahsilat uygulama hizmetinin yer aldığı sayfa üzerinde insanlar, doğrudan BAĞ-KUR Prim Borcu Öğrenme sistemi ile hem mevcut borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz hem de borcunuzun istediğiniz kadarını ödeyebilirsiniz. Eskiden sigorta prim ödeme işlemi sadece diğer sosyal güvencesi için yapılıyorken, artık günümüzde Bağ-Kur sosyal güvencesi için de Bağ-Kur Prim Borcu Öğrenme hizmeti gerçekleştiriliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun SGK web tahsilatının yer aldığı uygulama sayfasında gerçekleştirilen yeniliklerden birisi de Bağ-Kur prim borcu öğrenme hizmeti için genel olarak sanal devlet portalı E-Devlet sistemi kimlik doğrulamasının yapılması gerekir. E-Devlet üzerinden Bağ-Kur sosyal güvencesine sahip olan bireyler Bağ-Kur Prim Borcu Öğrenme işlemini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken işlem ise, size en yakın olan herhangi bir PTT şubesinden hizmet karşılığı olarak iki TL vererek, E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz. Böylece internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz kamu kurumuna ait her işlem için E-Devlet şifrenizi kullanmanız gerekir, bu nedenle E-Devlet şifrenizi de biliyor olmanız gerekir. PTT şubelerinden kısa bir süre içerisinde alabileceğiniz E-devlet şifresi ile giriş yapabilmeniz için ilk olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sayfasını açmanız gerekir. Ekranda yer alan Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basarak bir sonraki sayfaya geçin, arından sisteme T.C. Kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sisteme doğru bir şekilde aktardıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bağ-Kur Prim Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.