BAĞ-KUR PRİM BORCU SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAĞ-KUR PRİM BORCU SORGULAMA

Sigortalı çalışan bütün vatandaşlar hizmet süresi boyunca verdikleri emeklerin karşılığını emekli olup dinlenerek yaşama hayalini kurarlar. BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi emekli olabilmek için gereken şarlardan biri olan prim ödeme işleminin kontrolü sağlamak için yapılmaktadır. BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi BAĞ-KUR’ lu vatandaşların emekli olabilmesinde önemli rol oynadığı gibi Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun sosyal ve sağlık güvencelerinden yararlanabilme konusunda da önemli rol oynamaktadır. BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi, prim ödeme işlemi ile SGK’nın sağladığı hizmetlerden faydalanabilmek için önemli bir durumun takibi içinde önemlidir çünkü borcu olan kişiler bu hizmetlerden yararlanamayabilir. Bu sebeple prim borcu olan BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemini yaparak borç durumunu öğrenebilirler ve buna göre ödeme gerçekleştirebilirler. BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi internet üzerinden şifreli ve şifresiz olarak iki yöntemle yapılabilir. Tercihinize göre BAĞKUR prim borcu sorgulama işlemi için E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilir bunu anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet uygulamalarını kullanarak BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız zorunludur. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel bir zarf içerisinde E-Devlet şifrenizi temin etmeniz mümkündür.

E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4B BORÇ SORGU

Sonra açılan sayfada ilk olarak T.C kimlik numaranızı daha sonra da E-Devlet şifrenizi sırası ile doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz.

2

Son olarak aşağıdaki resimde işaretlenmiş olduğu gibi “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

3

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresiyle BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ! 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.