BAĞ-KUR Gün Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAĞ-KUR Gün Sorgulama

Ülkemizde sigortanızın olup olmaması oldukça önemli bir olaydır. Bir şekilde sigorta sayesinde insanlar kendilerini daha güvende hissederler. Günümüzde sağlık alanında ve iş alanında oldukça yardımı dokunan sigorta sayesinde artık birçok işlem için ödediğimiz miktar minimum seviyeye düşmektedir. Bu sayede her aile bütçesine bir şekilde yardım edilmiş olmaktadır.

BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi internet üzerinden yapabileceğiniz resmi sitenin ismi E-Devlet’tir. E-Devlet sistemi internet sistemi üzerinden devlet dairesi işlemlerinin yapıldığı bir resmi sitedir. E-Devlet sistemi oldukça güvenli bir sistemdir. Sistem üzerinden kimlik bilgileri kullanılarak işlem yapıldığı için sistem şifre ile korunmalıdır. Şifreniz olmadan sistem üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün olmayacaktır. Bu işlemlere BAĞ-KUR gün sorgulama işlemi de dahildir. BAĞ-KUR gün sorgulamanızı gerçekleştirebilmek için şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

BAĞ-KUR Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden yani postanelerden nüfus cüzdanınız ile birlikte yapacağınız başvuru sonucunda alabilirsiniz. Şifre almak için yapacağınız başvurunun ardından kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi teslim alabilirsiniz. Kapalı bir zarf içerisinde teslim alacağınız bu E-Devlet şifresi geçici bir şifre olacaktır. Şifrenizin kalıcı hale gelebilmesi için sisteme yapacağınız ilk girişte karşınıza çıkacak olan kendinize ait şifre oluşturma platformundan bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturmuş olduğunuz bu şifre sizin kalıcı şifreniz olacaktır. Şifrenizi aldıktan sonra sistem üzerindeki bütün işlemleri gerçekleştirme yetkisine sahip olacaksınız. Şifre size ait kimlik bilgileri ile oluşturulmuş bir şifre olduğu için sistem üzerinden başka biri adına işlem gerçekleştirebilmeniz de mümkün olmayacaktır. Denemeyiniz ve şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

Şifrenizi aldıktan sonra BAĞ-KUR gün sorgulama işlemi oldukça kolaydır. BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi yapabilmek için yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu açılmış olan sayfa üzerinde bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4B Hizmet Bilgisi

Kimlik doğrulama sayfasına aktarılacaksınız. Aktarıldığınız bu sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Açılan bu sayfa üzerinde kimlik doğrulama işleminizi yapabilmek için doldurmanız gereken bilgiler vardır. Bu bilgileri sizler için aşağıdaki resimde ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Resimden yardım alarak işleminizi yapabilirsiniz. Bu ok işaretleri ile gösterilen boşluklara yazmanız gereken bilgiler T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizdir. T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi ilgili boşluklara sırası ile yazınız. Bilgilerinizi yazdıktan sonra doğru olup olmadıklarını kontrol ediniz. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra aynı sayfa üzerinde hemen alt tarafında bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine sayfa üzerinde tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Açılacak olan yeni sayfa ile BAĞ-KUR gün sorgulama ile ilgili bilgilerinizi görebilirsiniz. Böylece E-Devlet sistemi üzerinden BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız.

Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bu tür işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapabilmekteyiz. Daha önceki yıllarda devlet dairesine ait kurum ve kuruluşlarda beklenen o uzun sıraların yanı sıra internet sistemi üzerinden oturduğumuz yerden, hiçbir yere gitmeden ve hiçbir yere telefon etmeden dakikalar içerisinde devlet dairesi işlemlerimizi E-Devlet resmi sitesi üzerinden yapabilmekteyiz. Devlet kurum ve kuruluşlarındaki sıraların ortadan kalkması amacı ile oluşturulmuş olan E-Devlet sistemi üzerinden 22 adet kuruma ait işlem gerçekleştirilebilmektedir. Sistemin oldukça güvenli bir sistem olduğundan da bahsetmiştik. Kimlik bilgileriniz ve sorguladığınız bilgilerin gizli kalması adına E-Devlet şifrenizi kimseye vermemenizi tavsiye ediyoruz.

BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.