Başak Burcu Özellikleri Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Başak Burcu Özellikleri Sorgulama

Başak burcu bilinen tüm burçlar arasında en orta burç yani denge timsali olarak bilinir. Başak burçlarının özellikleri arasında en belirgin olanı bu burca sahip kişilerin mantıklı insanlar olmasıdır. Başak burçları doğru ile yanlış olan olayların arasındaki farkları kolaylıkla ayırt edebilirler. Ayrıca başak burcunun özelliklerini taşıyan kişiler çok dikkatli kişilerdir. Yapacakları her işi değerlendirirler düşünmeden kesinlikle o işe kalkışmazlar. Başak burçları eğer bir karar alacak olurlar ise karşılaştırma yaparlar karşılaştırma yapmadan kesinlikle karar almazlar. Başak burçları her konuda ince detaylar ile çok ilgilenir birçok insanın fark etmediği şeyler başakların dikkatinden kaçmaz. Başak burçları kendileri için uygunsuz olacak bir durumu çok kolay bir şekilde anlar ve bu durumu düzeltmeye çalışır. Bütün bunlar başak burcunu ayrıntıcı takıntılı ve titiz biri olarak gösterir. Başak burcunu taşıyan kişiler için dürüstlük ve doğruluk çok önemlidir. Bundan dolayı başak burcu insanları çevresindeki insanlarında kendileri gibi olmasını ister bu yüzden bir başak ile arkadaşlık kurulacaksa bu konulara dikkat edilmesi gerekir. Başak burçlarını yargılamadan önce onları biraz daha yakından tanımalı bundan sonra karar vermelisiniz. Merkür’ün etkisi altında oldukları için oldukça akıllı kişilerdir. Başaklar asla karşısındakilere karşı soğuk ve sıradan davranamazlar. Duygusal yönden çok nadir tepkiler verirler. Bu yüzden karşı taraftaki insanlar Başak burcu bireylerini duygusuz bir insan olarak adlandırır. Aslında oldukça duygu yüklü insanlardır. Herkese karşı şefkat gösterebilen burçlardır. Ama her zaman bu ilgisini karşı tarafa gösteremez.

Başak Burcu Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Gerçekçi Olmaları: Başak burçları Merkür tarafından yönetilir. Merkür aklın gezegeni olarak bilinir. Başak burçlarının rahatsız olduğu durum çevresi ve ruhsal durumlarıdır. Başak burçları her zaman yere sıkı ve sağlam basar. Bu olayın nedeni olarak toprak grubuna bağlı olmaları gösterilebilir.
 • Güven verirler: Başak burçları burçlar kuşağında en güvenilir ve huzur veren burçtur. Başak burçları desteğe ve güvenmeye ihtiyacı olan kişilerin tek adresi olarak bilinir. Başak burcu için doğal olacak hareketler başka burçlar için çok dikkat çekici olduğu bilinir.
 • Kararlı Olmaları: Başak burçları alınacak bir karar var ise doğru adımlar atarak tereddütsüz bir şekilde uygulamaya başlar. Aslında hızlı karar almaları ile bilinirler. Karşılarında sürekli nazlanan insanlara karşı çok sakin davranırlar.
 • Net olmaları: Başak burçları hiç karışık değillerdir. Tam aksine çok açık insanlardır. Başak burçlarına dışarıdan baktığımızda ruhsal sıkıntıları yokmuş gibi görebiliriz.
 • Planlılık: Başak burcundaki kişilerin takvimler ile arası çok iyidir. Her işlerini bir plan çerçevesinde yapmak isterler. Aynı zamanda yaptıkları bu plana sıkı sıkıya bağlıdırlar.

Başak Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Başak burçları tüm yönlerini bilir özellikle zayıf yönleri konusunda çok temkinli davranırlar. Bu özellikleri sebebiyle karşılarında ki insanlarda şüphe uyandıracak bir kişiliğe sahiptirler.

 • Hayalperestlik: Başak burçlarının hayal dünyaları fazlasıyla güçlüdür. Bundan dolayı kendilerine yarattıkları ortam tam anlamı ile bir müze gibidir. Hayatlarındaki renk uyumuna düzen ve titizliğe son derece önem verirler. Örneğin evlerindeki kitapları bile konularına göre yerleştirir bir başak.
 • Abartı derecesinde titiz olmak: Başak burçlarının yaşadıkları ev tam anlamı ile temizlik timsalidir o eve gittiğinizde temizliğin ne demek olduğunu, titizliğin hangi boyutlara ulaşabileceğini görebilirsiniz. Hiç düşünmenize gerek yok o evin sahibi tam bir başak burcu.
 • Başak burçlarının özellikleri arasında çevresindeki insanlar için önemli olan özellik yaptığı hataları düzeltmek için hareket ederler. Kendisine karşı oluşan güvensizlik ve koruma özelliklerini yok etmek için uğraşırlar.
 • Kendini Koruma Dürtüsü: Kargaşa olan ortamlardan nefret eder böyle bir durum içerisinde bulunmamak için aşırı hareketlerde bulunabilir. Hatta sırf bir tartışmaya dahil olmamak adına çoğu zaman orta noktada olur.
 • Detaycılık: Başak burçlarının bir diğer özelliği etraflarında ki her olaya çok fazla dikkat ederler. Yaptıkları bu davranışlar etrafındaki insanlar tarafından sinirle karşılanabilir.
 • Eleştiricilik: En önemli özellikleri dış görünüşlerine çok fazla dikkat ederler. Ayrıca bu özellikler bununla kalmaz iç dünyalarında da oldukça dikkatli davranırlar. Her konuda olduğu gibi bu konuda da oldukça inceleyici davranırlar. Başak burçları bu özellikleri sayesinde hem kendisinin hemde karşısındaki kişinin zayıf noktaları fark ederler. Bu özellikleri nedeni ile eleştirici birisi olmasına sebep olur. Hatta bazen eleştiri yaparken düşünmeden konuştukları için karşılarındaki insanları kırıcı şekilde konuşurlar. Ancak yapmış oldukları her eleştiride bir doğruluk payı vardır. Bu konuyu da unutmamak gerekir.

Başak Burcu Kadını Hangi Özelliklere Sahiptir?

Başak burcu kadınları zarif ve dış görüntüsüne oldukça önem veren kadınlardır. Başak burçlarının estetikten uzak yaşadıklarını düşünmek çok mantıksız olur. Başak burcu kadınları pratiktir. Başak burcu kadınlarının kusuru mükemmeliyetçi olmalarıdır. Onlar için yaptıkları şey ya mükemmel olacak ya da hiç olmayacak. Başak burcu için temizlik çok önemlidir hatta bazen bu durum hastalık derecesine ulaşabilir. Tüm bunların yanında düzene de aşırı önem veren burçlardır. Başak burçları çoğunlukla geleneksel yaşamayı tercih eden kişilerdir. Başak burçlarının etrafında bulunun arkadaşları da kendisi gibidir. Tam anlamıyla kendisi gibi olan kişilerle arkadaşlık etmekten hoşlanırlar. Ayrıca toplumda var olan kuralları ezecek şekilde davranışlarda bulunmazlar. Bundan dolayı başak burçlarını sabit fikirli kişiler olarak tanımak mümkün. Kendileri doğru olarak biliyorsa o fikirlerini değiştirmek oldukça zordur. Başak burçları etrafındaki kişilere dürüstlük timsali olarak görülür. Hiç kimsenin arkasından konuşmazlar. Bundan dolayı bu burçtaki kişileri güvenilir ve ölçülü olarak tanıyabiliriz. Sakin olan görünüşlerinin altında tam anlamıyla bir güvensiz olan kişilik yatar. Başak burcu kadınları erkeğin aksine tam anlamıyla elde edilmesi zor olan kişilerdir. Başak burcu kadınına çapkın olduğunu söyleyen çoğu erkek başak kadını tarafından hiç düşünmeden reddedilmiştir. Başak kadınının kalbini fethetmesi oldukça zordur. Karşısında maço davranışları olan bir erkek tipi var ise başak kadınında hiçbir şansı yoktur. Başak burcu kadınının kalbini genelde dürüst olduğundan farklı davranmayan kişiler ve her şeyi  açık şekilde yapan kişilikteki erkekler kazanabilir. Başak kadını aşk hayatında tam anlamıyla açık bir kişiliğe sahiptirler. İlişkide gizlilikten hiç hoşlanmazlar. Karasız bir yapıları yoktur varsa var yoksa yoktur onlar için. En önemlisi başak kadını ile birliktelik yaşayan bir erkek tam anlamıyla harika bir kadını elde ettiğini bilmesi gerekir. Başak kadınının partnerini rahatsız edecek tek özelliği bazı noktalarda bağımsızlık ister buda karşı tarafı çoğu zaman rahatsız eder. Başak kadını ilişkide her zaman kıskançlık yapmaz. Buda kurmuş olduğu ilişkinin dürüstlük üzerine kurulması ile sağlanır.

Başak Burcu Erkeği Hangi Özelliklere Sahiptir?

Başak burcu erkekleri son derece enerjik neşe dolu insanlardır. Başak burçları yaşları ilerledikçe sabit fikirli monoton kişiler olurlar. Ancak bunun nedeni güvensizliktir. Başak burçları genç ise bu konuyu düşünmemeleri gerekiyor. Başak burcu erkeklerinin hafızası oldukça kuvvetlidir. Başak burçlarının belirttiğimiz gibi titizliğe ve eleştiriciliği çok dikkat çeker. Ancak zamanla bu konu etrafı için sıkıcı bir hal alabilir. Başak burçlarının bu konuda aldıkları eleştirinin doğruluğu da yüksektir. Ancak etrafınızda başak burcu varsa şunu da unutmayın ki hiç bir işiniz aksamaz hatta yapılmama durumu yoktur. Bundan dolayı bir yandan başak burçlarına ihtiyacımız vardır. Başak burcu tarafından eleştiriye uğrayan kişiler bu eleştiri konusun de ciddi anlamda düşünmesi gerekir. Başak burcundaki kişiler hiç bir zaman kısa vadeli planlar yapmazlar. Yapmış oldukları her plan ileriye dönüktür. Başak burçları bir hedef belirledikleri taktirde o hedefe ulaşmadan hiç bir şekilde durmazlar. Başak burçlarının sabırları bu konuda onlara yardımcı olur. Başak burçları için maddiyattan çok maneviyat önemlidir. İhtiyaçları kadar gelirleri olduğu taktirde onlara yeter. Başak burçları çalışmayı gerçekten çok seven burçlardan biridir. Emek vermeden elinde hiçbir şeyin olmayacağını çok iyi biliyorlar. Başak burcu kadar görev ve sorumluluklarının farkında olan başka bir burç bulunmamakta. Sorumluluklarını yerine getirmeden rahat edemezler. Eğer bir başak burcu erkeğine ilgi duyuyor iseniz bu erkeği başarılarınız ile etkilemeniz mümkündür. Ne kadar çok başarılı olursanız o oranda size olan ilgisi artacaktır. Disiplinsiz davranışlarda bulunmaktan nefret eder. Bu erkeğin titiz ve düzenli olduğunuzu fark etmesini sağlamalısınız. Eğer başak burcu sevgiliniz yaşadığınız yere ziyarete geliyorsa temizlik ve düzen konularına bir kez daha dikkat etmenizde fayda var. Bu erkek romantizmden pek fazla hoşlanmaz. Ona olan sevginizi mum ışığında yemek yiyerek değil ona saygı gösterip düzenli bir çalışma ortamı oluşturarak göstermeniz gerekir. Flört konusunda birçok partner değiştirirler. Ancak evliliğe karar vermişler ise sadık bir eş olmaları da kaçınılmaz olacaktır. Birlikte oldukları kişi üzerinde hakimiyet kurmaktan hoşlanırlar. Başak erkeği aşk hayatını tehlikeli bir oyun olarak görürler. Ancak ne kadar tehlikeli bir oyun olarak görse de aşk hayatlarında da gayet sabırlı davranırlar. Başak erkeğinin bir kadına yaklaşması onun için çok zordur bununla birlikte ilişkiye başlamakta çok zor gelir. Utangaç yapıya sahip olan başak erkekleri bu utangaçlıklarından kurtuldukları taktirde tam olarak yeteneklerinin farkına varırlar. Başak erkeğinin bile kendinden bile beklemediği aşk hayatı olabilir. Başak erkekleri genellikle ciddilikten çekinir bundan dolayı tam olarak bir flört erkeğidir. Başak burcu erkekleri ilişki için çok cazip bir erkek olmasa da burcundan dolayı gayet başarılı olurlar.

Başak Burcunun Diğer Burçlar İle Uyumu

Başak Burcu İle Koç Burcu Uyumu

Her iki burç da çalışmayı sever ancak başak burcu bu konuda biraz daha baskın olacaktır. Başak koça göre çok daha mütevazi ağırbaşlıdır. Koçun bir çok davranışını abartı olarak görecektir. Bu ilişki biraz zor gözüküyor. Ancak arada aşk varsa her iki tarafında karşılıklı anlayışlı davranmaları sonucu dezavantajları avantaja çevirip gayet mutlu olabilirler. Bu durumda koçun kendini biraz geri planda tutması üstünlük çabasına girmemesi gerekiyor. Her ikisi de flört edinmeye meyilli insanlardır. Eğer karşılıklı güven duygusunu sağlayabilirlerse birbirlerine sadık kalırlar ve mutlu bir ilişki yaşayabilirler.

Başak Burcu ile Boğa Burcu Uyumu

Her ikisi de toprak grubuna mensup olan boğa ve başağın anlaşması çok da şaşırtıcı olmayacaktır. Bu iki burç aradıkları huzuru ve dinginliği birbirlerinde bulabilirler. Ancak başak burcu mükemmelliyetçilik peşinde bir burçtur. Detaycıdır karşısında ki insanı eleştirmekten çekinmez. Boğanın mükemmel olmasını isteyecek onu değiştirmeye çalışacaktır. Gelenekçi ve inatçı boğa insanı ise bu değişimi kabullenmeyecektir. Başak burcu iş hayatına fazla zaman ayırıp boğa insanını ihmal ederse aralarında çatışmalar olması kaçınılmazdır. Eğer başak burcu abartı hijyen takıntısından, mükemmelliyet peşinde koşmaktan vazgeçerse çok mutlu bir çift olabilirler.

Başak Burcu ile İkizler Burcu Uyumu

Her iki burcunda yöneticisi merkürdür. Bu yüzden uyum konusunda sıkıntı yaşamazlar. Başak burcunun analitik araştırmacı yapısına rağmen ikizler daha çok değişken bir ruh haline sahiplerdir. Her ikisinin de yönetici gezeni merkür olmasına rağmen biri hava diğeri toprak grubuna dahildir. Her ikisi de gözlem yeteneği yüksek karakterde insanlardır. Bu iki insan birbirinin eksiğini tamamlayacak ve karşılıklı güven ortamını oluşturacaklardır. Ancak çoğu zaman başak ikizlerin çalışmamasını plansız hareket etmesini eleştirecek ve aralarında tartışmalar yaşanılması kaçınılmaz olacaktır. Bu tartışmalar esnasında birbirlerini alttan almayı becerebilirlerse harika bir çift olacaklardır.

Başak Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Yengeç burcu on iki burç arasında en merhametli ve duygusal burç olarak bilinir. Aile kavramı yengeçler için hayati öncelik taşıyan bir konudur. Başak burcunun çalışmaya ve titizliğe verdiği önemi düşünecek olursak; Yengeç insanının ona sunacağı düzenli aile hayatı başağın başarılarını arttırmasına daha planlı hareket etmesine sebebiyet verecektir. Düzenli bir yaşama sahip başak daha çalışkan bir hale gelecek ve huzurlu olacaktır. Bu ilişki başak için adeta hayallerinin gerçekleşmesidir. Ancak bu ilişkiye yengeç tarafından bakacak olursak. Yengeç sürekli ilgi bekleyen sevildiğini hissetmek isteyen kişilerin burcudur. Başak sürekli çalışacağı için yengece vakit ayıramaz ve ihmal ederse bir süre sonra yengeç kabuğuna çekilecek hayata küsecektir. Bu ilişkinin mükemmel olması için başağın planlarında daima yengece öncelik vermesi gerekir. Böylelikle çok mutlu olabilirler.

Başak Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Başak burcunun yaptığı her eylem bir amaca yöneliktir. Yani bu insanlar boşa vakit kaybetmeyi sevmezler. Zamanlarını daima verimli işler ortaya koymak için harcarlar. Aslan burcu ise tam tersi hiç bir yararı olmayan bir eylemi sırf canları öyle istedi diye yapar ve bundan pişmanlık duymazlar. Aslan burcu insanı gösteriş yapmaya bayılır insanların kendine hayranlık duymalarını ister başak burcu ise daha mütevazi bir yaşam peşindedir. Bu ilişki her iki taraf için de zorlayıcı ve yıpratıcı olacaktır. Başak burçları eleştirmeyi severler. Çoğu zaman aslanın yaptığı hareketleri istemsizce eleştirecek ve bu ikisi arasında çatışmalar yaşanacaktır. Bu iki insanın birbirinden uzak durmasında fayda vardır.

Başak Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Başak burçları diğer burçların tam aksine kendi burcu ile anlaşabilen burçlardandır. Aslında bu ikili için pek bir şey söylemek mümkün değildir çünkü her ikisinin de hayat beklentileri birbiri ile aynı denilebilir. Kısaca iki başağın ilişkisi sıkıcı ama uyumlu ilerler.

Başak Burcu ile Terazi Burcu Uyumu

Başak ve terazinin bir ilişki yaşamaları halinde fedakarlık yapan taraf daima başak insanı olacaktır. Başaklar çalışmaya ve titizliğe düşkündür. Terazi insanı ise tembeldir çalışmayı sevmez daha çok eğlence arayışı içerisinde olacaktır. Aynı zamanda terazi insanı gözü dışarıdadır başağın işine fazla vakit ayırıp kendisini ihmal ettiğini öne sürerek sürekli bir aldatma meyilli olacaktır. Başak insanı planlıdır. Hayatında ki her şeyi çok önceden planlar. terazi ise tam tersi kararsızdır sürekli bir belirsizlik içerisinde yaşar. Bu iki burcun sağlam bir ilişki kurmaları pek mümkün değildir.

Başak Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

Başak insanı daima mükemmelin peşindedir. Akrep insanı ise yönetmeye ve karşısındaki kişileri değiştirmeye bayılır. Bu iki burcun ilişkisi sırasında akrep eksik yönleri için başağı değişime yönlendirecektir. Mükemmeli arzulayan başak ise bu durumdan şikayetçi olmaz. Bu yönden bu iki burç birbirini tamamlayıp harika bir ilişkiye başlayabilir. Ancak terazi sürekli eleştirmeye detayları kurcalamaya başlayacaktır. Akrep ise sahip olduğu keskin yapı karşısında eleştirilmekten hoşlanmayacaktır. Bu konu yüzünden tartışmalar yaşamaları muhtemeldir. Ancak birbirlerini dengelemeyi başarabilirler ise iyi bir ilişki kurarlar.

Başak Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Başak ve yay insanları genel olarak birbirlerinden son derece farklıdır. Başak plansız hareket etmez. Ancak yay için bu durum son derece farklıdır. Yay aklına estiği anda her şeyi yapar sürekli bir macera arayışı içerisindedir. Başak insanını sıkıcı bulur. Başak ise yayı sorumsuz, kibirli olarak nitelendirir. Yani bu iki insanın anlaşması pek mümkün değildir. Daima birbirlerinin olumsuz özelliklerini görecek ve eleştireceklerdir.

Başak Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu

İkisi de çalışmaya planlı davranmaya önem veren bu iki insan şüphesiz ki harika bir ilişki yaşayacaklardır. Birbirlerini tam anlamıyla tamamlarlar ve gelecek beklentileri birbirinin aynısıdır. Her ikisi de düzenden, temizlikten ve çalışmaktan hoşlanır. Bu iki insanın mükemmel bir ilişki yaşaması kaçınılmazdır. Ancak bazı konularda anlaşmazlık yaşarlar. Oğlak inatçı ve değişimi reddeden bir yapıdadır. Başak ise daima eleştirme odaklıdır. Eğer bu ikisi bu noktalarda birbirlerine saygı gösterirler ve dikkatli davranabilirlerse iyi bir çift olurlar.

Başak Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Kova burcu çok yönlü yapısı ile başağın dikkatini çekmekte zorlanmaz. Ancak bir süre sonra başak burcu kovanın kendisine bahsettiği fikirlerin sadece hayal gücünden ibaret olduğunu asla eyleme geçirilmeyeceğini fark eder. Başak insanı çalışmayı çok sevdiği için bu durumu tasvip etmeyecektir. Bu durumun ardından ise kaçınılmaz olarak ilişki noktalanacaktır. Her ikisi de bir ilişki yaşamaları halinde arka planda duracaklardır. Bu durum ilişkinin ilerlemesini önleyecektir. Bu iki insanın iyi bir ilişki kurmaları ne yazık ki mümkün değildir.

Başak Burcu ile Balık Burcu Uyumu

Başak ve balık burçları astrolojide birbirinin zıt burcu olarak tanımlanmaktadır. Yani bu iki zıt karakterin bir araya gelmesi halinde mükemmel bir kişilik oluşması kaçınılmazdır. Birbirlerinin eksiğini tamamlayarak bir bütün olacaklardır. Başak burcunun mesafeli halleri balığın duygusallığı ile sentezlendiğinde ortaya ilginç ve bir o kadar tutkulu bir aşk çıkacaktır. Balık burcu başağın ayrıntılara dikkat etmesine, gerçekçi bir kişiliğe sahip olmasına hayran kalır. Başak ise aslında olmak istediği ama olamadığı duygusal yönlerini balığın merhametli yapısı ile tamamlayacaktır. Kısacası bu ikili çok güzel bir aşk yaşayabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.