BAŞKENT ELEKTRİK FATURA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAŞKENT ELEKTRİK FATURA SORGULAMA

Bu yazıda sizlere Başkent elektrik fatura sorgulama işlemi ile ilgili önemli bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler doğrultusunda fatura sorgulama işleminizi kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başkent elektrik firması başta Ankara olmak üzere Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Karabük, Kırıkkale ve Çankırı illerinde elektrik dağıtım görevini üstlenmektedir. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin tamamı ENERJİSA şirketi tarafına aittir. Fatura sorgulama işlemimizi de ENERJİSA üzerinden gerçekleştireceğiz. Şimdi gelelim fatura sorgulama işleminin nasıl yapıldığına.

Başkent Elektrik Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Başkent elektrik fatura sorgulama işlemini online olarak internet üzerinden ENERJİSA üzerinden gerçekleştireceğiz. Sanal ortam üzerinden gerçekleştirmemizin sebebi ise klasik sorgulama işlemlerine göre çok daha kolay ve pratik olmasıdır. Ayrıca bizlere zamandan da büyük ölçüde tasarruf etme imkanı verir. Şimdi elektrik fatura sorgulama işlemi için ilk olarak sizlere yazının bitiminde verilecek linke tıklamanız gerekmektedir. Böylece fatura sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sizden birtakım müşteri bilgileri istenecektir. Sorgulamanızı ister “Bireysel” isterseniz de “Kurumsal” olarak gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Başkent elektrik fatura sorgulama işlemleri için üyelik bilgileri gerekmektedir. Sayfanın örnek bir görseline hemen alt kısımda sahip olabileceksiniz. Böylece sayfada yer alan kısımlara hangi bilgileri yazacağımızı daha net görebileceksiniz.

Untitled

Bireysel işlemler sayfasında gördüğünüz üzere Müşteri Numarası ya da TC kimlik numarası ve bunların yanında cep telefonu numarası ve şifre gibi zorunlu alanlar yer almaktadır. Tüm bu bilgileri doldurarak sisteme giriş yapıp faturanızı görüntüleyebilirsiniz.

Untitled

Kurumsal işlemler sayfasında ki tek fark TC kimlik numarası yerine Vergi Numarası ile de giriş yapılabilmesidir.

Başkent Elektrik Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.