BATMAN DİCLE EDAŞ ELEKTRİK FATURA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BATMAN DİCLE EDAŞ ELEKTRİK FATURA SORGULAMA

Elektrik dağıtım şirketleri ülkemizde bölge bölge hizmet vermektedir. Bu bölgesel dağılımın sebebi ise vatandaşa verilen hizmetin en iyi şekilde yürütülmesini amaçlanmış olmasıdır. Bu elektrik dağıtım şirketleri sadece kendi bölgelerinden sorumludur ve sorumlu oldukları bölge vatandaşına hizmet vermektedirler. Dicle EDAŞ Elektrik Dağıtım şirketi de bunlardan sadece birisidir. Bu şirket Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerindeki 1.4 milyona yakın müşterisine elektrik dağıtımı yapmaktadır. Dağıtım şirketi olarak Dicle EDAŞ müşterisine en iyi hizmeti sunmayı amaçlamış ve bu yönde yapılan çalışmaları takip ederek internet üzerinden fatura sorgulama uygulamasını kullanmaya başlamıştır.

Sorgulama işleminin bu şekilde yapılıyor olması hizmeti müşterinin ayağına götürmeyi sağlamıştır. Batman Dicle EDAŞ elektrik fatura sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında bu yazımızın devamında sizlere bilgiler vereceğiz. Verecek olduğumuz bilgiler doğrultusunda sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yapacak olduğunuz bu sorgulama işlemi için herhangi bir üyeliğe veya şifreye ihtiyacınız yoktur. Gerekli bilgilerin doğru bir şekilde verilmesi işlem için yeterli olacaktır.

Batman Dicle EDAŞ Elektrik Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Batman Dicle EDAŞ elektrik fatura sorgulama işlemi Dicle EDAŞ’ın yönlendirmesi ile Dicle Epsaş Elektrik Dağıtım Şirketi’nin resmi internet sayfasından yapılmaktadır. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ilk olarak tesisat numaranızı girmeniz gerekmektedir. Eğer tesisat numaranızı bilmiyorsanız sayfada ‘tesisat numara öğrenme’ yazısının üzerine tıklanarak gerekli bilgiler verildiği takdirde abone numaranızı öğrenebilirsiniz.

Adsız

Daha sonra yapılması gereken sayılar ve harflerden oluşan doğrulama kodu aynı şekilde gerekli yere yazılmalıdır.

Adsız

Sorgulama işlemini tamamlamak için yapılması gereken son hamle ‘sorgulama’ yazısının üzerine tıklamaktır.

Adsız

Vermiş olduğumuz bu bilgiler sırası ile takip edilerek gerçekleştirilen işlemlerden sonra Batman Dicle EDAŞ elektrik fatura sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapmış oluyorsunuz. Sisteme girişinizi yaptıktan sonra faturanız ile ilgili detaylı bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Batman Dicle EDAŞ Elektrik Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.