BEYANNAME VERMEME CEZASI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BEYANNAME VERMEME CEZASI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere beyanname vermeme cezası sorgulama hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Maliye Bakanlığı’nca düzenlenmekte olan ve yeni uygulamalar içerisinde yer alanlardan olan bu durum vatandaşlarımızı yakından ilgilendirmektedir. Bu uygulama içerisinde olan kira beyannamesi disipliniyle birlikte, düzenin sağlanması amaçlanmıştır.

Kayıt dışı ekonomiyi azaltmak ve yok etmek adına düzenlenmiş olan bu uygulama ile birlikte, beyannamelerin verilmesi için bireylere belirli bir zaman dilimi verilmektedir. Bu zaman zarfı içerisinde beyannamelerini vermeyen bireyler idari para cezasına çarptırılmaktadır. Beyanname vermeme cezası sorgulama kapsamında, ev sahiplerinin gelir getirmekte olan malların bulundukları yıl içerisinde kira beyannamelerini ilgili kurumlara bildirmedikleri takdirde idari para cezası uygulaması yapılmaktadır. Bu durumda idari para cezası hesaplaması geçmiş olan 5 yılın vergi borcunu faizi ile birlikte oluşan ücretlendirme üzerinden yapılmaktadır ve kişi ödemekle yükümlü tutulmaktadır. Bu uygulamalar ile ve idari para cezalarıyla birlikte bireylerin beyanname verme konusunda daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

Beyanname Vermeme Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Beyanname vermeme cezası sorgulama işlemleri kapsamında yazımızın sonunda sizlere verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra ekranda görmüş olduğunuz gibi beyanname tuşunu işaretleyiniz.

Adsız

Sonrasında sizden istenmekte olan beyanname numarasını girmeniz gerekmektedir.

Adsız

Tüm bu bilgi girişlerinizden sonra beyanname vermeme cezası sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için ‘Sorgula’ butonuna basınız.

Adsız

Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu işlemler sonucunda beyanname sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilir ve ne kadar idari para cezanızın olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Beyanname Vermeme Cezası Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.