BTK SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BTK SORGULAMA

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kısa adı ile BTK, ülkemizde var olan teknolojinin alt yapısını oluşturan bir kurumdur. BTK‘nın internet sayfamız üzerinden verdiği hizmetlerle tüketicilerle ilgili duyurulara, halen devam eden uygulamalara, sabit ve mobil telefon için verilen internet hizmetleri hakkında her türlü işleme ulaşabilmenize olanak sağlanmıştır. BTK’ya bağlı olarak yürütülen pek çok sorgulama işlemi tüketiciye kolaylık sağlamak amacıyla ve işlemlerin daha hızlı yapılabilmesi için düzenlenmiştir. BTK sorgulama işlemleri ile online olarak mobil hatlarınız ile veya cihazlarınız ile ilgili bilgilere rahatlıkla anında erişebilirsiniz. Yazımızın devamında BTK sorgulama işlemlerinden mobil hat sorulama, IMEI sorgulama ve numara taşıma sorgulama işlemleri ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

BTK Mobil Hat Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BTK sorgulama işlemlerinden biri olan mobil hat sorgulama işlemi ile üzerinizde var olan hatların sorgulamasını yapabilmenize imkan sağlamıştır. Bu işlemle artık sıkça karşılaşılan ve kişilerin fark edemediği kimlik bilgilerinin çalınması ile oluşan dolandırıcılık durumlarından anında haberinizin olası mümkündür. BTK’ya bağlı olarak E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz mobil hat sorgulama işlemi için öncelikle tüm E-Devlet işlemlerinde olduğu gibi bir E-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek, E-Devlet şifresi almak için kimliğiniz ile birlikte başvuru yapmanız sonucunda 2 TL ücret karşılığında size özel bir zarf içerinde E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra yapmanız gereken ilk adım yazımızın devamında paylaşacağımız linke tıklamaktır. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.Mobil Hat Sorgulama Daha sonra T.C kimlik numaranız ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız.MESLEKİ YETERLİLİK2 Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. MESLEKİ YETERLİLİK3BTK sorgulama işlemlerinden biri olan mobil hat sorgulama işleminizi bu şekilde tamamlamış olursunuz.

BTK Mobil Hat Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BTK IMEI Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BTK sorgulama işlemlerinden biride IMEI sorgulama işlemidir. Bu işlem sayesinde aldığınız cihazın IMEI numarası ile sorgulatarak cihazın kayıp, çalıntı veya kaçak olma durumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. BTK’ya bağlı olarak E-Devlet sistemi üzerinden yürütülen sorgulama işlemi ile güvenilir bilgiye erişebilirsiniz. Sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Arından IMEI sorgulama için karşınıza gelecek olan sayfaya, sizden istenen cihazınızın batarya kısmının altında yer alan IMEI numarasını ilgili kutucuğa giriniz. Ayrıca IMEI sorgulama için IMEI numaranızı kullanmakta olduğunuz cep telefonundan”#06#” tuşlayarak anında öğrenebilirsiniz. IMEI sorgulamaArdından güvenliğiniz için resimde bulunan güvenlik kodunu ilgili kutucuğa giriniz.IMEI sorgulama2 Son olarak bilgileriniz kontrol edip “Sorgula” butonuna tıklayınız. IMEI sorgulama3Bu adımları uygulamanız ile birlikte BTK sorgulama işlemlerinden biri olan IMEI sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

BTK IMEI Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BTK Numara Taşıma Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BTK sorgulama işlemlerinden biri olan numara taşıma sorgulama işlemi operatör değişikliğinizin gerçekleşip gerçekleşmediğini anında hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. BTK ile bağlantılı olarak E-Devlet sistemi üzerinden yürütülen sorgulama işleminizi sadece numaranız ile gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Ardından ilgili kutucuğa sorgulama yapmak istediğiniz numarayı giriniz.Numara Taşıma Sorgulama1 Sonrasında ise “Sorgula” butonuna tıklayınız. Numara Taşıma Sorgulama2Bu şekilde numaranın hangi GSM’e bağlı olduğunu öğrenebilirsiniz. BTK sorgulama işlemleri kapsamında bulunan numara taşıma sorgulama işlemi bu adımlar ile gerçekleştirilebilmektedir.

BTK Numara Taşıma Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.