Burç Uyumu Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Burç Uyumu Sorgulama

Yeni bir insan ile tanıştığımızda bir çoğumuzun ilk olarak aklına gelen sorulardan biri burcudur. Burçlar genel karakteristik özelliklerimiz hakkında birçok bilgiyi bize vermektedir. Tanıştığımız insanların burçlarından yola çıkarak onun genel özellikleri bu insan ile burç uyumumuzun nasıl olacağını tahmin edebilmemiz mümkündür. Bu yazımızda sizlere burç uyumu sorgulamasının nasıl yapılacağını anlatacağız.

Burç Uyumu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Burç uyumunuzu sorgulamak için ilk önce kendi burcunuzu ve uyum sorgulaması yapmak istediğiniz kişinin burcunu bilmeniz gerekmektedir. Yazımızda burçları hava, su, ateş ve toprak olmak üzere dört kategoride ele alacağız. Burçların genel özellikleri ve diğer burçlarla uyumunun nasıl olduğunu anlatacağız.

Su Grubu Burçları

Su grubu burçları duygularını en uç noktada yaşayan dengesiz insanların burcudur. Su grubunu yengeç, akrep ve balık burçları oluşturmaktadır. Hassas ve duygusal olmaları bu grup burçlarının en temel özelliğidir. Su grubu burçlarını tanımlayan temel kelime ise “hissediyorum” kelimesidir. Altıncı hisleri son derece gelişmiş olan bu insanlar karşılarındaki insana güvenip güvenemeyeceklerini sezgileri sayesinde bilirler.

Yengeç Burç Uyumu Sorgulama

Yengeç burcu 4. evi yani aile ve yuvayı simgeler. Sevdiklerine karşı son derece şefkatli ve korumacı bir tavır alırlar. Bu nedenle yengeç burcu ile anlaşmak sanıldığından çok daha kolaydır. Yengeç burcunun diğer burçlarla uyumu şu şekildedir:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Akrep, Balık, Yengeç

Uyumun iyi olduğu burçlar: Aslan, Başak, Boğa, İkizler

Uyumun kötü olduğu burçlar: Koç, Terazi

Ne iyi ne kötü: Yay, Kova, Oğlak

Akrep Burcu Uyumu Sorgulama

Plütonun etkisi altında olan akrep burçlarının intikam duyguları son derece gelişmiştir. Duygularını son derece tutkulu yaşayan akrepler konu intikam olduğunda da aynı tutku ile ilerleyecektir. Akrep burçlarını tanımlayacak en iyi kelime, “arzuluyorum” dur. Akrep burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekildedir:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Balık, Yengeç, Akrep

Uyumun iyi olduğu burçlar: Yay, Oğlak, Başak, Terazi

Uyumun kötü olduğu burçlar: Kova, Boğa, Aslan

Ne iyi ne kötü: Koç, İkizler

Balık Burcu Uyumu Sorgulama

Burçlar arasında en kırılgan en saf burç şüphesiz ki balıklardır. Bu insanlar daima dokunsanız ağlayacak gibi bir tavır içerisindedirler. Son burç olduğu için kendinden daha önceki bütün burçların özetini taşır. Balıkların hayatında sezgiler ve hayal dünyası ön plandadır. Balık burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekildedir:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Yengeç, Akrep, Balık

Uyumun iyi olduğu burçlar: Oğlak, Kova, Koç, Boğa

Uyumun kötü olduğu burçlar: İkizler, Başak, Yay

Ne iyi ne kötü: Aslan, Terazi

Ateş Grubu Burçları

Ateş grubu burçlara sahip olan insanlar tıpkı elementleri olan ateş gibi sıcak, hareketli ve enerji doludur bitip tükenmek bilmeyen bir yaşam enerjisine sahiplerdir. Enerjileri ile içinde bulundukları çevrede kolaylıkla fark edilirler. Ateş grubu burçlarının bir diğer özelliği de canlılığı ve hayat gücünü yönetiyor olmalarıdır. Son derece girişken insanlardır. Risk almaktan korkmazlar. Uzun süre aynı işle ilgilenmeyi sevmezler dikkatleri kolaylıkla dağılır. Doğal davranmayı severler. Yardımseverdirler. İnsanlar ondan bir iyilik istedikleri zaman reddetmezler. Bu insanlar doğuştan liderlik vasfına sahiptir. Yönetmek onlar için adeta bir tutkudur. En iyi bildikleri şey insanları yönlendirmektir. Genellikle birçoğu kendi işini kurar. Ateş grubunu koç, aslan ve yay burçları oluşturmaktadır. Neşeli ve iyi niyetlidirler.

Koç Burcu Uyumu Sorgulama

Astrolojinin ilk burcu koçtur. Son derece girişken ve hareketli insanlardır. Akıllarına koydukları hemen hemen her şeyi yapabilirler. Koç burcu insanları daima kendi isteklerine ve düşüncelerine öncelik verir. Bencillerdir. Kendilerine ne yapılması gerektiğinin söylenmesini sevmezler. Kararlıdırlar. Bir şeye sahip olmak için onu istemeleri yeterlidir. Daima görünüşüne dikkat ederler. Koç Burcunun diğer burçlarla uyumu şu şekilde:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Aslan, Yay ve koç

Uyumun iyi olduğu burçlar: Boğa, İkizler, Kova, Balık

Uyumun kötü olduğu burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak

Ne iyi ne kötü: Başak, Akrep

Aslan Burcu Uyumu Sorgulama

Aslan burçları gösteriş yapmayı çok sever. Ne kadar kötü durumda olsalar da çevrelerine bunu yansıtmaz daima güçlü bir portre çizerler. Her şey kendi istedikleri gibi olsun diye uğraşırlar. Diğer ateş grubu burçları gibi çevrelerini yönetmeye bayılırlar. Aslan Burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekilde:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Aslan, Yay ve Koç

Uyumun iyi olduğu burçlar: Başak, Terazi, İkizler, Yengeç

Uyumun kötü olduğu burçlar: Akrep, Kova, Boğa

Ne iyi ne kötü: Koç, İkizler

Yay Burcu Uyumu Sorgulama

Özgürlüklerine düşkün olmaları ile tanınırlar. Yay burçları için en önemli kavramlar özgürlük ve dostlarıdır. Bu iki noktaya dikkat ederek bir yay ile kusursuz anlaşabilirsiniz. Diğer ateş grubu burçları gibi yay burçları da yönetmeyi sever ancak bu duyguları çok yüksek değildir. Yay burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekilde:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Aslan, Yay ve koç

Uyumun iyi olduğu burçlar: Oğlak, Kova, Terazi, Akrep

Uyumun kötü olduğu burçlar: Balık, İkizler, Başak

Ne iyi ne kötü: Boğa, Yengeç

Toprak Grubu Burçları

Toprak grubu burçları oğlak, başak ve boğa burçlarıdır. Bu burçların en temel özellikleri tıpkı elementleri gibi sağlam ve güvenilir olmalarıdır. Burçlar kuşağının en planlı ve çalışkan burçları da toprak grubundandır. Toprak grupları gelenekçi bir yapıya sahiptir. Bu burçlar için maddiyat para son derece önemlidir. Değişime ayak uydurmakta zorlanırlar. Başlamış oldukları bir iş yarım bırakmayı sevmezler sorumluluk sahibi burçlardır. Çevrelerindeki insanlar tarafından saygı görmek isterler daima bunun için mücadele ederler. Aynı zamanda toprak grubu burçları dış görünüşlerine de aşırı önem verir.

Oğlak Burcu Uyumu Sorgulama

Sorumluluk duygusu son derece gelişmiş ve çalışmayı çok seven insanlardır. Oğlak burçları için işleri daima ilk sırada yer alır. Bir oğlak insanı çalışmadan geçirdiği sürenin zaman kaybı olduğunu düşünür. Daima verimli olmak isterler. Emir komuta zincirini en iyi anlayan ve uygulayan burçtur. Ciddi olmalarının yanı sıra Oğlak burçları güçlü bir iradeye sahiptirler. Oğlak burcu insanları için disiplin ön plandadır. Düzenlidirler, her şeyin  düzenli olmasına dikkat ederler. Oğlak burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekilde:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Boğa, Başak, Oğlak

Uyumun iyi olduğu burçlar: Kova, Balık, Akrep, Yay

Uyumun kötü olduğu burçlar: Koç, Yengeç, Terazi

Ne iyi ne kötü: İkizler, Aslan

Boğa Burcu Uyumu Sorgulama

Diğer toprak grubu burçlarının aksine boğa burçları evlerine düşkündür. Yuva daima ilk sırada gelir. Boğa burçları çalışkandır ancak bu çalışmayı diğer toprak grubu burcu olan oğlak ve başak gibi sevdikleri için değil evlerinde konforu sağlamak için yaparlar. Maddi olarak güçlü olmayı severler. Sanılanın aksine boğa burçlarının öfkeleri geçicidir kindar bir burç değillerdir. En güven verici burçtur. İlişkilerinde genellikle mantıkları ile hareket ederler. Boğa burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekilde:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Boğa, Başak, Oğlak

Uyumun iyi olduğu burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç

Uyumun kötü olduğu burçlar: Kova, Aslan, Akrep

Ne iyi ne kötü: Terazi, Yay

Başak Burcu Uyumu Sorgulama

Gelelim en titiz düzenli burç olan başak burçlarına. Başak burçları daima bir plan içerisinde hareket ederler. Başak burçlarının daima yedek bir planları bulunur ve planını aksatacak herhangi bir durumda ne yapacaklarını şaşırıp çok sinirlenirler. Başak burçları hijyene aşırı önem verir. Bilinen bir diğer özellikleri ise tarafsız olmalarıdır. Başak burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekilde:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Boğa, Başak, Oğlak

Uyumun iyi olduğu burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç

Uyumun kötü olduğu burçlar: Kova, Aslan, Akrep

Ne iyi ne kötü: Terazi, Yay

Hava Grubu Burçları

Hava grubu burçları ikizler, terazi ve kovadır. Hava grubu burçları hakkında genel bir değerlendirme yapacak olursak; herhangi bir olaya karşı çok çabuk ilgi duyar ve bu ilgilerini çabucak kaybederler. Başlayıp da sonunu getiremediği birçok yarım işi bulunur. Gezmek, eğlence, arkadaşlık ve özgürlük bu burçlar için son derece önemlidir. Aşırı şekilde kendini beğenmiş bir yapıları vardır. Bu insanların arkadaşlık ilişkileri aşk ilişkilerine göre çok daha iyidir. Genel olarak insanlarla iyi anlaşırlar. Tıpkı elementleri olan hava gibi değişkendirler. Bir anı bir anına uyum göstermez. Konuşkan ve zeki insanlardır. Alışveriş yapmayı çok severler. Duygusallık bakımından diğer burçlardan çok daha geridir. Realist insanlardır. Duygulardan çok gerçekliğe önem verirler. Zekaları sayesinde kendisi ve insanlık için yararlı işler yaparlar.

İkizler Burcu Uyumu Sorgulama

İkizler burcuna sahip insanlar sivri ve üstün bir zekaya sahiptir. İkizler burcu zeka burcudur. Aynı anda birçok farklı alanla ilgilenmeyi severler. Çok yönlüdürler. İkizler burçları bulunduğu çevreye uyum sağlama konusunda hiç bir sıkıntı çekmez.  İkizler insanları sabırsızdır beklemeyi sevmezler. Her şey bir an önce yaşansın ve bitsin isterler. İkizler burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekilde:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Terazi, Kova, İkizler

Uyumun iyi olduğu burçlar: Yengeç, Aslan, Koç, Boğa

Uyumun kötü olduğu burçlar: Başak, Yay

Ne iyi ne kötü: Akrep, Oğlak, Balık

Terazi Burcu Uyumu Sorgulama

Burçlar kuşağının en adaletli ve tarafsız burcudur. Terazi burçları beğenilmeyi ve övgü toplamayı çok severler. Etraflarındaki her insanın kendisine ilgi duymasını, takdir etmesini bekler. Eğer istekleri karşılanmazsa hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Yaratıcı insanlardır her gün farklı bir proje ile karşınıza çıkarlar. Meraklıdırlar hemen hemen her konu da bilgi sahibi olmak isterler. Ancak ilgileri geçicidir. Terazi burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekilde:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Terazi, Kova

Uyumun iyi olduğu burçlar: Kova, Balık, Akrep, Yay

Uyumun kötü olduğu burçlar: Koç, Yengeç, Terazi

Ne iyi ne kötü: İkizler, Aslan

Kova Burcu Uyumu Sorgulama

Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs’tür. Çevreye ve bulunduğu ortama kolaylıkla uyum sağlayabilen kişiliklerdir. Faydacıdırlar. Ancak faydaları sadece kendilerini değil tüm insanlığı kapsar. Egoist bir yapıya sahiptirler. Özgürlükleri son derece önemlidir. Kova insanı hayatın merkezinde kendisinin olduğunu düşünür. Her olayı kendine göre planlar. Kendilerini kusursuz kabul ederler başarısızlıklarını kendine değil başka şeylere bağlarlar daima suçlu dış etkenlerdir. Kova burcunun diğer burçlarla uyumu ise şu şekilde:

Uyumun en yüksek olduğu burçlar: Terazi, Kova, İkizler

Uyumun iyi olduğu burçlar: Yay, Oğlak, Balık, Koç

Uyumun kötü olduğu burçlar: Boğa, Aslan, Akrep

Ne iyi ne kötü: Yengeç, Başak

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.