Dacia Fiyat Liste | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Dacia Fiyat Listesi

Dacia

1966 yılında Dacia, Romanya hükümetinin açtığı ihale ile kurulmuş ve adını da Romanya’nın eski adı olan Daçya’dan almıştır. 1999 yılında ise Renault bünyesine geçmiştir bu sebeple Renault’un Romanya’daki markasıdır. Dacia otomobillerini güvenilirlik, genişlik, sadelik ve akıllı sistemler ölçütünde üretmektedir.

Dacia Duster

Oluşabilecek her türlü farklı sorunun üstesinden gelebilecek özellikte tasarlanmış olan ve pratik bir teknoloji ile donatılmış olan Dacia Duster kabin hacmi açısından oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Yerden oldukça yüksek yapısı ve alt tasarımında geniş açıyla Dacia Duster off-road becerisi yüksek bir modeldir. Arazide, yolda ve birçok çeşitli koşullarda zorlukların üstesinden gelmektedir. Boyutları büyük olsa da kompakt bir araç özelliğine sahip olan Ducia Duster çevikliği ve zeminlerdeki üstün performansı ile göz doldurmaktadır. Kısaltılmış olan birinci vitesiyle Dacia Duster vites kutusu farklı arazilerdeki zeminleri aşabilmenizi, yokuş ya da ağır yük taşırken sorun olmadan kalkış yapabilmenizi ve dik yokuşlarda bile aracın geriye kaymasını engeller. Dacia fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

  • Aracın koltukları oldukça konforludur. Çok sayıda eşya gözü de mevcuttur. 475 lt bagaj, bardak tutucu, aydınlatmalı torpido gözü ve 1/3- 2/3 asimetrik olarak katlanabilen koltukları da oldukça kullanışlı bir yapıdadır.
  • Aracın farklı versiyonlarına göre değişmesiyle birlikte Dacia Duster çok uzun nesneleri zorlanma olmadan taşımanızı sağlamaktadır. Ön ve arka yolcu koltuklarını katlayıp, yükleme alanını 2.6 metre uzatabilmekte ve bagajı kapatıp aracınızı güvenle sürebilirsiniz.
  • Dacia Duster ön yüzü çarpıcı bir görsel tarza sahiptir. Krom kaplama siyah far çerçeveleri ise yeni panjurun krom şeridiyle uyum sağlamaktadır.
  • Araçta yeni 16’’ koyu metal alaşım jantlar ise ‘’çamur ve kar’’ lastikleriyle bir araya gelip yeni Dacia Duster özelliklerine bambaşka bir hava katmaktadır. Araç 100 kg’a kadar nesneleri taşıyabilmektedir.

Dacia Duster Boyutları

-Aracın dingil mesafesi 2674 mm, toplam uzunluğu ise 4315 mm uzunluğundadır. Ön sarkıntısı 816 mm, arka sarkıntısı ise 825 mm’dir. Boş haldeyken yüksekliği tavan barları da dahil olmak üzere 1634/1695 mm ölçütlerindedir. Aracın yerden yüksekliği 4×2/4×4 205/210 mm’dir.

Dacia Lodgy

5 ve 7 koltuklu olarak sizlere sunulan Dacia Lodgy konforunuzu düşünmektedir. Özenli iç tasarımı, pratik ve modern donanımları ve sınıfının en iyileri arasında bulunan bagaj hacmini sunmaktadır.

Araçta kapıyı açtığınız ilk anda Dacia Lodgy’nin ne kadar pratik ve sizin için tasarlanmış bir yapıda olduğunu görürsünüz.  Tüm aileyi ağırlamak için tasarlanmış olan ve araç içerisinde yaşamı kolaylaştırmak için ayrıntılı olarak düşünülmüş eşya yerleştirmeleri de mevcuttur. 7 gerçek koltuk ve 3. Sırada diz mesafesi, tavan yüksekliği açısından rekor iç mekan genişliği bulunan, bu sebeple de sınıfının en iyilerinden yapan bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda tüm iç mekanında homojen bir ısı konforunu da sağlayan etkin klima sistemini sizlere sunmaktadır. Sürücüden araç içindeki yolcusuna, Lodgy’de yolculuk yapan herkesin kendi evindeymiş gibi rahat hissetmesini sağlayacak özellikleri vardır.

Araç özellikleriyle sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek niteliklere sahiptir. 2. Sıradaki koltuklar 1/3- 2/3 yatırılabilmektedir. Ayrıca 3. Sırada olan gibi portföy şeklinde de katlanabilmektedir.  Bu sayede 3. Sırayı muhafaza edip ya da araçtan çıkarıp 7 koltukludan 2 koltuklu eski düzene tekrardan kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Ayrıca Dacia Lodgy modeli Stepway ve Laureate olmak üzere 2 farklı versiyona sahiptir.

Aracın 1.5 dci 90 bg modelinde yakıt tipi dizeldir. 1461 cm3 silindir hacmi mevcuttur. Maksimum gücü 66 hp olup maksimum hızı 169 km/h ‘dir. CO2 emisyonu 103 g/km, Yakıt deposu kapasitesi ise 50 lt’dir.

Dacia Lodgy 1.5 110 bg modelinde de yakıt türü dizeldir. Silindir hacmi olarak yine 1461 cm3’tür. Maksimum güç KW CEE 79 (107) hp’dir. Maksimum hızı 175 km/h CO2 emisyonu ise 105 g/km’dir. Yakıt deposu kapasitesi ise 50 lt olarak belirlenen özelliklere sahiptir. Daica fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Dacia Sandero Özellikleri

Sandero modelinde kromajlı tavn barları ve kızaklar, marşpiyeler, metalik rengi, özel 16 inç jantları ve sis farları kendine has dokunuşlara sahiptir. Bu özellikler ise ona maceracı ve şık bir hava katmaktadır. 5 gerçek koltuğu ve şık döşemesi olan bir iç mekanı vardır. Hayatı farklı görmeniz adına artırılmış olan zemin yüksekliğine de sahiptir.

-Aracın teknik özelliklerine bakacak olursak DF4 motor tipine sahiptir. Silindir hacmi 1149 cm3  sıkıştırma oranı 9,8 subap adedi 16’dır. 5 vites sayısı JH3 vites kutusu tipine sahiptir. Maksimum hızı 156 km, yakıt deposu kapasitesi 50 lt’dir.  Araç 5 kişiliktir, yakıt tipi kurşunsuz benzindir.

-Dingil mesaflesi 2.589, boydan boya uzunluğu ise 4.058 mm’dir. Ön sarkıntı 813, arka sarkıntı 656 mm ölçütlerindedir. Tavan barları olmadan boş yüksekliği 1.518 mm, bagaj eşiğine kadar olan boş yüksekliği ise 761 mm’lik ölçütlerdedir. Dacia fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Dacia Logan MCV

Boş zamanlarınız ve işiniz arasında birçok açıdan farklı yaşam biçimleri bulunduğu için, her durumda güvenilebilecek olan Logan MCV’yi keşfetmenin tam zamanıdır. Kısa yolculuklarda olduğu gibi uzun yolculuklarda da 5 gerçek koltuklu modüler ve cömert olan iç mekanından ayrıca 573 lt geniş bagaj yapısıyla da bu model tam aradığınız model olabilir. Aynı zamanda sürüşünüzü kolaylaştırmak için teknolojinin en son özelliklerinden de yararlanılmıştır. Güvenilir nitelikleri kendi araçlarında barındırın Dacia Logen MCV modelinde de maksimum güvenlik sağlamaktadır.

Araç iki kişilik yapılandırmadan beş hatta yedi kişilik yapılandırmaya kolay geçebilmektedir. Sizin için daha fazla alan gerekiyorsa veya yükleme alanınızı genişletmek istiyorsanız Dacia Logan MCV tam da sizin ihtiyaçlarınıza karşılık vermektedir. Dacia fiyat listesine yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

Ayrıca eco modu ile direksiyonun solunda mevcut bulunan eco düğmesine basarak aktifliği sağlanabilen bu düğme birçok özelliğe sahiptir. Eco modunda sürüş tarzı ve sürücüye bağlı olarak yakıt tasarrufu arttırılabilmekte CO2 salınımı %10’a kadar azaltılabilmektedir.

Dacia Dokker

Dacianın Dokker modeli ilk gerçek kombi özelliği vardır. Yolcularınız sizden daha fazla bir alan talep ediyorsa ya da farklı olarak sizden tersine yükleme alanı olarak bir genişlik istiyorsa çok yönlü ve pratik olan bu otomobil tam sizin ihtiyacınız niteliğindedir. Aracın bagaj bölmesi 1.16 metre uzunluğundadır. Bu da onu benzerleri arasında birinci sıraya yükseltmektedir. Katlanır nitelikte ve yana yatan koltuk özelliğiyle beş kişilik yapılandırmadan istediğiniz dört, üç ya da iki kişilik yapılandırma sistemine geçmek oldukça kolaydır. Ayrıca baş üstü saklama rafı, koltuk arkası cepleri ve torpido gözü gibi çok sayıda kullanışlı olacak eşya gözleri de mevcuttur. Dacia fiyat listesine yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

Dokker hayatınızı kolaylaştırmak adına Media-Nav multimedya sistemiyle donatılmıştır. Direk ve sezgisel olarak bu sistem seyir, radyo, telefon, multimedya gibi özelliklere kolaylıkla erişim imkanını sağlamaktadır. Park sensörü, hız sabitleyici fonksiyonu ve arka park sensörü ile daha kolay bir şekilde sürüş deneyimi sağlamanıza olanak tanımaktadır.

-Aracın yakıt tipi dizeldir. Silindir hacmi 1461 cm3, maksimum gücü 66 bg’dir. Araç 162 km maksimum hıza çıkabilmektedir. Yakıt kapasitesi ise 50 lt olarak belirtilmiştir.

Dacia Dokker Van

Araç yükleme ve erişim anlamı olarak bütün ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Bütün eşyalarınızı kolaylıkla yüklemek adına, 703 mm yükleme genişliği olarak sunulan bir sürgülü yan kapısı mevcuttur. Bunlar, çok pratik olmakla beraber asimetrik arka kapıları 1.02 m genişliğinde de bir açıklı sunmaktadır. Böylesine rahatlık ve kolaylık sağlamak ise tabiri caizse iyi bir iş ortağı olacağınız anlamına gelmektedir. Tam ya da kısmi döşeme ile yükleme alanınızı koruyabilir pratik yöntemlerle de temizleyebilirsiniz.

Dacia Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.