Daihatsu fiyat listesi | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Daihatsu Fiyat Listesi

Daihatsu

Daihatsu, Japonya’da 1907 yılında kurulan bir Japon otomobili markasıdır. Daihatsu 130 ülkede tüketici beğenisi için 100 yıldan fazla süredir teknolojik ürünler sunarak tüketici beğenilerini kazanmayı başarmıştır. 30 yıldan fazla bir sürede Türkiye’de kalite ve teknolojiyi sunmuş, gerekli yatırımlarla uğraşarak hizmet kalitesini her zaman en üst seviyede tutmuştur. Marka için önemli olan şey müşteri memnuniyetidir ve bunu göz önünde tutarak her zaman hizmet vermektedir.

Daihatsu Terios

Daihatsu Terios Türkiye’ye 1.3 lt 86 HP gücündeki motorla ithal edilmektedir. Terios modelinin yurtdışında da ayrı olarak 1.3 lt turbo beslemeli 140 HP motor seçeneği bulunmaktadır. Bu aracın karoser iç mekanı, ufak tefek boyutuyla dikkatli üzerine çekmeyi başarmıştır. 3845 mm boyu ile küçük sınıf otomobilleri anımsatırken, 1555 mm genişliğiyle de birçok otomobilden daha ufak ölçütlerdedir. Daihatsu Terios’a önden bakıldığı zaman, deseni olmayan farları ve yeni tasarlanmış olan tamponları ile şık tasarıma sahiptir. Arka tasarımında ise renkli stop lambaları ve yedek lastiği bulunan sade bir tasarımı vardır. Bu modelin içine de dışına da baktığımızda abartıya yönelmemiş ve sade bir tasarımda üretilmiştir. Orta konsoldaki plastik kalitesiyle Daihatsu Terios birçok küçük sınıf otomobilden daha kaliteli bir yapıdadır. Kokpitin orta bölümünün üst kısmında iki adet havalandırma çıkışı bulunmaktadır. Bunların hemen altında da dairesel havalandırma kontrolleri bulunmaktadır. Terios dar tasarımından dolayı iç mekanda geniş kullanım alanı mevcut değildir. Toyota’nın bünyesinde bulunmakta olan Daihatsu, Terios modelinde Toyota’nın geliştirdiği akıllı motor diye adlandırılmakta olan VVT-i teknolojisine sahip bir motor kullanmaktadır. Daihatsu DVVT teknolojisi, subapların açık kalma süresinde motorun sıcaklığı, motorun devri gibi birçok parametreden yararlanıp elektronik açıdan ayarlanması mümkündür. Böylelikle her bir devirde minimum düzeyde yakıt tüketimi sağlanmaktadır. Daihatsu Fiyat Listesine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Daihatsu Terios’ta 1298 cc hacimli, dört silindirli, 16 subap olan bir motor kullanılmaktadır. Kullanılmakta olan bu motorun gücü 6000 d/d’da 86 HP’dir. 3200 motorda ise 120 Nm tork üretimi sağlanmaktadır. Farklı motor güçlerinde makul performanslar sunan Terios, yapılan performans testlerinden 0’dan 100 km/s hızına 13 saniyede ulaşmıştır. Yapılan bu test süresince de 100 km’de 7.5 lt yakıt tüketen Terios, oldukça ekonomik bir araçtır. 46 lt depoyla 613 km menzile ulaşmaktadır. Daihatsu Terios küçük ve atak yapısı ile şehir içerisinde kullanımı oldukça keyifli ve konforlu bir otomobil olma özelliğini taşımaktadır. Çok zor olmayan arazi koşullarında bile rahatça ilerleyebilen otomobil, diferansiyel kilidinin de yardımıyla hobi aracı görünümünü çizmektedir.

Daihatsu Materia

Daihatsu Materianın farklı, kübik dış dizaynı, akıllı ve fonksiyonel olarak geliştirilen iç tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmiştir hem de övgüleri toplamayı başarmıştır. Materia, hayatında farklılık arayan otomobil tutkunları için harika bir tasarıma sahiptir. Daihatsu Materia İngilizce Material kelimesinden gelmiştir. Araç- gereç anlamındaki bu kelime Materia’nın kullanıcı kişiliği ve yaşam tarzı ile bağdaşlaşan ve onların vazgeçemediği bir araç olduğunu da vurgulamıştır. Materia yüksek donanım seviyesine sahiptir. Silver adındaki baz versiyonunda EBD destekli ABS’si mevcuttur. Araçta 4 hava yastığı, yolcu hava yastığı iptali, radyo-MP3-CD çalar ve 6 adet hoparlör bulunmaktadır. Aracın uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, kliması, elektrikli ön arka camları da vardır. Biraz daha farklı tasarım arayanlar için aracın gold versiyonunda bu donanımlara ek olarak ön sis farları, göstergeli park sensörü, 15’’ alüminyum jantları ve aydınlatmalı kapı kolları ve aydınlatmalı ön hoparlörü de bulunmaktadır. Daihatsu Fiyat Listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Daihatsu Copen

Daihatsu’nun mini roadster sınıfında temsil ettiği Copen modeli ülkemizde 1.3 lt 87 HP benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulmaktadır. Daihatsu Copen modelinde spor ve standart olmak üzere iki farklı donanım paketi olarak satışı yapılmaktadır. İşlevsellik, konfor ve donanımı sayesinde eğer siz de Daihatsu Copen’e sahipseniz ilgi odağı haline geliyorsunuz demektir. Sürüş izlemini açısından bakarsak Toyota ile beraber geliştirilmiş olan Copen tasarımıyla birlikte etkileyici bir görünüme sahiptir. Açılır ve kapanır hallerde kullanılabilen tavana sahiptir. Araçta 1.3 lt benzinli motor 6000 d/d’de 87 HP güç ve 4400 d/d’de 120 Nm tork sağlanmaktadır. Yapılan testlerde ise 0’dan 100 km’lik hıza 9.5 saniyede ulaşırken aracın maksimum hızı ise 177 km/s’dir. 100 km’de ortalama 6.3 lt yakıt tüketimi gerçekleşmektedir. Araç zengin donanımıyla ve güvenlik ekipmanlarıyla da dikkat çekmektedir. Daihatsu Copen ABS ve EBD’nin dışında kaza durumunda devreye giren benzin kesici, iç lambalar, dörtlü flaşör ve kapı kilidinin iptali gibi teknolojinin son işlevlerini kullanmaları aracı etkili kılan özelliklerdendir. Herhangi bir takla durumunda da araçtaki yolcuları ve şoförü koruyan çelik takla barları ve yan koruma barları ile yeterince güvenli olduğunu açıklamaktadır.

Daihatsu Sirion

Daihatsu Sirion modeliyle Toyota çatısı altında faaliyet gösteren Daihatsu’yu mini sınıfında temsil etmektedir. Araç standart ve Sporty olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiniz sizlere sunmaktadır. Eğer sporty donanımını tercih edersiniz yalnızca 1.3 lt motorda tercih edebilmeniz mümkündür. 1.0 lt motor seçeneği manuel şanzımanla satılmaktadır. 1.3 lt motorda otomatik şanzıman opsiyonu bulunmaktadır. Konfor, donanım ve işlevsellik açısından bakılacak olursa Sirion selefine oranla artmış olan malzeme kalitesi ile ve başarılı işçiliğiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.  Diğer modellerine göre ve gelişen teknolojiyle beraber daha modern bir iç mekan tasarımına kavuşmuştur. Otomatik şanzımanda vites geçişleri seri ve yumuşak kullanımlarda herhangi bir rahatsızlık vermemektedir. Birçok kapaklı bölmede küçük eşyalarınızı korumanız için geliştirilen gözler bulunmaktadır. Bu gözler araç içerisindeki dağınıklığı engellemektedir. 225 litre bagaj hacmi vardır. Bu genişlik arka koltukların öne kaydırıldığı zaman 630 litreye kadar çıkabilmektedir. Sürüş izlenimi ve yeni çizgileriyle Avrupalı tüketicilerin beklentilerini karşılamayı amaçlayan Sirion ön yüzünde baden formlu far ve radyatör ızgarasına inmiş olan motor kaputu ile dikkat çekmektedir. Aracın oldukça yüksek olan tavanı araca ilk bindiğiniz andan itibaren kendini göstermeyi başarmaktadır.  Bu yüksek tavan da oldukça sade tasarlanmış olan iç mekanı daha ferah ve geniş bir ortam haline dönüştürmektedir. Gösterge paneliyle de otomobilin boyutları arasında mükemmel bir uyum vardır. Minik ve sade bir tasarımla gösterişli yapıya sahiptir. Daihatsu Fiyat Listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Ortadaki dijital bilgi ekranından araçla ilgili olan bilgilere anında ulaşabilirken, bu ekran üzerinde yarım ay şeklinde hız göstergesi de mevcuttur. Orta konsolun en üstünde ise iki tane havalandırma ızgarası mevcuttur. Daha altta ise klima ve müzik sistemleri yer almaktadır. Araçtaki 1.3 lt benzinli motor 6000 d/d’de 80 Hp gücü ve 3200 d/d’de ise 120 Nm tork sağlamaktadır. Aracın ağırlığı 955 kg’dır ve otomobilde kullanılmakta olan 1298 cc hacmindeki motor alt devirlerinden başlayarak gücünü göstermektedir. Ağırlığı fazla olan araç için yeterli performansı göstermektedir. Araç için yapılan testlerde 0’dan 100 km/s hızına 14.5 saniyede ulaşmıştır. Aracın maksimum hızı da 165 km/s olarak belirtilmiştir. Sakin ve ortalama 100 km’de kullanılan araçta 6.1 lt yakıt tüketilmektedir. 40 lt deposuyla birlikte 655 km menzil sunmakta olan aracın yol tutuşu, sertliği iyi ayarlanan süspansiyon sistemi ile başarılı performans göstermektedir. Aracın yüksek gövde yapısına göre sert girilmekte olan virajlarda bile dengesini koruyup istenilen güveni sağlamaktadır. Daihatsu Fiyat Listesi yazının devamındadır.

Daihatsu Coure

Türkiyede 1.0 lt 59 HP benzinli motor seçeneğiyle satılmakta olan Daihatsu Coure Thrifty, Low Grade ve High Grade olmak üzere üç farklı donanımda tercih edilebilmektedir. Büyük farları sade olarak tasarlanan ön kısımdaki en dikkat çeken ayrıntıdır. Sade görünüm aracın yan tasarımında da devam ederken otomobilin arka kısmı dik olarak tamponlara kadar inmektedir. Bu tasarım da park sırasında sürücü işini kolaylaştırmaktadır. Ülkemizde satılan en ufuk otomobil olan Coure 2375 mm’lik aks mesafesiyle kullanışlı bir iç mekan sunmaktadır. Daihatsu Coure’nin 157 lt olan küçük bagajı, arka koltuklar yatırılınca 421 litreye kadar genişlemektedir. Markanın Toyota ile ortak geliştirdiği 989 cc hacmindeki motoru kullanması ekonomik özelliklerini göstermektedir. Üç silindirli bu motor değişken supap zamanlaması teknolojisiyle kullanılmaktadır. Bu sayede havanın sürekli değişimi sağlanmaktadır. Daihatsu Coure 100 km’de ortalama 5.7 lt kurşunsuz benzin tüketmektedir.

Daihatsu Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.