Dodge Fiyat Listesi | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Dodge Fiyat Listesi

DODGE

Amerika Birleşik Devletleri kökenli olan Dodge, 1900 yılında kurulmuştur. John ve Horace Dodge kardeşler tarafından kurulmuş olan firma ilk kurulduğu zamanlarda Ford model T için parça üretmekteydi. Chrysler A.Ş. tarafından 1928 yılında satın alınmıştır. 1970’li yıllarda aile otomobillerini, 1980’li yıllarda da küçük hacimli, önden çekişli otomobil üretmeye başlamıştır. Chrysler ile beraber 2002 yılında Daimler Chrysler Otomotiv Grubuna dahil olmuşlardır. 2007 yılında da Daimler Chrysler Grubunun dağılması ile beraber bağlı oldukları firma Cerberus yatırım firması tarafından satın alınmışlardır.

Dodge Nitro

Dodge Nitro şehre inmiş bir kasabalı edasında, kışkırtıcı tasarıma sahip bir modeldir. 2.8 CRD, dizel motoru ve farklı görünümü ile tüketicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Görünümü itibariyle daha kışkırtıcı, sert ve karizmatik özelliktedir. Nitro modeli tasarımından daha büyükmüş gibi görünmektedir. Köşeyi hatları ile dikkat çeken Nitro, birbirini dik bir şekilde kesen iki metal çıtadan oluşan ızgarası, şişkin çamurlukları, aşağı doğru uzanan büyük ön tamponu, 20’’ jantları, büyük gövdesi ve uzun motor kaputuna rağmen camlarının küçük olmasıyla kendine güvenen bir tasarıma sahiptir. Yüksek oturma yapısı ile aracın içinde giden herkes kendini bambaşka hissetmektedir. Dodge fiyat listesi yazımızın devamında yer almaktadır.

Araçtaki multimedya özellikler, büyük bilgi ekranı, birçok sayıda eşya gözleri, orta konsoldaki düzenli görünümü de sizi dışı gibi içerisinde de etkileyecek özelliklerindendir. Aynı zamanda opsiyonel olarak sunulan, arka koltukların önünde tavanda konumlandırılmış olan video oynatıcı da yolcular açısından oldukça keyifli yolculuk sağlamaktadır. Nitro şehir içerisinde yolculuk yapmanız için tasarlanmış gösterişli ve büyük bir araçtır.

Dodge Dart

Dodge Dart’ın ilk üretim tarihi 2012 yılıdır. Aracın 1.4 lt hacimli motoru 160 beygir gücündedir. 2.0 lt hacimli ünitesi de yine aynı güce sahip özelliktedir. 2.4 lt hacimli MultiAir motor ise 184 beygir güç üretebilme özelliklerini göstermektedir. Tamamının 6 ileri vitesli manuel ve tam otomatik ya da çift kavramlı yarı otomatik şanzımanlarla donatılmış olan araçları ile Dodge oldukça iddialıdır. Dodge Dart SE, 4 kapıya sahip olan ve önden çekişli özelliğe sahip 5 koltuklu bir araçtır. Araç, 1830.00 mm genişlikte, 1467.00 mm yükseklikte ve 4670.00 mm uzunluktadır. Dodge Dart’ın boş ağırlığı, 1440 kg’dır. Aracın her silindirinde 4 subap mevcut olan, 1998 cc deplasmanlı, 4 silindirli ve üstten çift olarak egzantrikli/kam mili (DOHC) motoru bulunmaktadır. Dodge Dart verimlilik ve hız olarak ihtiyaç etrafında hazırlanan üç yenilikçi, dört silindirli motor ile performans kelimesini yeniden tanımlamaktadır.

Dodge Dart ön tamponunda bulunan ve parlak siyaha boyanmış olan bölgeler ayrıca opsiyonel donanımda sunulmuş 18 inçlik jantları ile sportif duruşunu desteklemektedir. Sade görünümünü destekleyen arka kısımda ise spoiler şekildeki uzantıya sahip olan bagaj kapağı da, aracın genişliği boyunca uzanan Led spotları ve bununla beraber çift egzoz çıkışı ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Dodge fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Amerikan Ruhlu: Dodge Caliber

Geleneksel bir izlenime sahip Amerikan otomobilleri, kalın çizgileri, kaslı gövdeleri ve haşmetli görüntüleri ile bilindik izlenim vermektedir. Büyük hacimli motorların daha maliyetli olduğu için otomobil üreticileri de zamanla daha tasarruflu ama kaslarından da vazgeçemeyen yeni bir imaj çizmektedirler. 1.8 lt 150 Hp gücüne sahip olan ve 2.0 lt 156 hp gücünde benzinli Caliber’e dıştan bakılınca küçük bir SUV’la karşılaşıyorsunuz. Araçtaki geniş çamurluklar, kaslı gövdesi ile adeta bir sporcunun omzunu andıran yan detayları ve gücünü temsil eden motor kaputu ile eşsiz bir güzellik katmaktadır. Aynı zamanda kristal görünüme sahip farları ve sis farları da ön tasarımdaki tamamlayıcı iken, arka tasarımında da ona güçlü ve heybetli duruşunu sağlamaya yardımcı olmaktadırlar. Araç 17’’ jantlara sahiptir. İç mekanda da önemli detaylar olarak ilk dikkat çeken özellik renkli ön konsollar olmaktadır. Otomobilin dışıyla eşsiz uyum gösteren kırmızı konsol kontrol tuşları ile önemli bir görev göstermektedir. Araçta kullanılan her özellik basit ve kolay kullanıma dayalı olarak hazırlanmıştır. Araçta ilk göze çarpan özelliklerde iç ve dış tasarım renklerine uygun döşemelerle beraber yanal kavramlardır. Ayrıca ön konsolunda bulunan ve bir o kadar kullanışlı olan kontrol tuşları ile manuel klima kullanılmaktadır. Soğutmalı çift torpido gözünde, hareketli kol dayamada mevcut olan eşya gözleri de küçük eşyalarınızı koymanız için oldukça yeterli bir alandır. Araçta ince işçilik çok fazla kullanılmamakla beraber göstergelerdeki sadelik, iç mekandaki ferahlığı artırmaktadır. Dodge Caliber açılabilir tavan özelliğine sahiptir. 2635 mm olan dingil mesafesiyle içeride bulunan mesafede ön ve arkada oturacak olan yolcular için de oldukça geniş bir oturma alanı mevcuttur. Araç 2.0 lt benzinli motoruyle 156 HP gücünde ve 5100 d/d’de ise 190 Nm tork üretmekte olan Caliber SXT’de ise 6 ileri kademeli sürekli değişken otomatik şanzıman (CVT) kullanılmaktadır. Caliber 0-100 km/s hızına 113 saniyede ulaşmaktadır. Güvenlik seviyeleri BAS fren destek sistemiyle beraber artmaktadır. Ayrıca araçta bulunan lastik basınç monitörü sayesinde de kendinize ve yolcularınızla güvenli sürüş keyfini yaşıyorsunuz. Dodge fiyat listesi yazımızın devamında mevcuttur.

Dodge Viper

Dodge Viper tamamen alüminyumdan yapılan ve  orta ön kısımda 8.4 L V10 motorunun olması kalbindeki ve ruhundaki asıl amacın el işi olduğunu gözler önüne sermektedir. Manuel şanzımanlara sahip ve 645 beygir gücünde olan aracın 600 pound feet tork üretimini gerçekleştirmektedir. Dodge Viper tek modlu ve yüksek performanslı bir özelliktedir. Ayrıca mevcut sürücü tarafından seçilebilme özelliğinde iki modlu süspansiyonu da içeren DampTronic adı verilen sokak ve izleme ayarlarıyla seçim amortisörleri bulunmaktadır. Herhangi bir işletim sorununda aracın kontrolünü korumaya yardımcı olan beş modlu Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi sürücüler için oldukça güvenilir bir sistemdir. Aracın her köşesinde vurgu alimunyum kaliperler ve bacalı 14×1.26 inç sabit boyalı ve sağlam brembo fren sistemi mevcuttur. Aşırı koşullardaki frenleme, sağlam ve kendinden oldukça emindir. Çok sert duruşlar gerçekleştirdikten sonra bile Bremo karbon seramik fren rotor ve pedleri güçlerini koruyarak ve tekrarlanan kullanımla daha iyi ve yukarı tutunarak üstün performans göstermektedir. ACR modelinde ise daha da artmış performansı ile daha büyük frenler bulunmaktadır. Dodge fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Navigasyon ve araç durumunu sorunsuz ve entegre bir şekilde tam renkli grafikleri kullanarak araç performansınızı kullanarak gerçek zamanlı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. 7 inçlik sürücü bilgi dijital küme display adıyla bu navigasyon ekranıyla yolunuza keyifle devam edeceksiniz.

Dodge Charger

Dodge Charger en belirgin özelliklerinden biri olan koltuklardaki ısıtma sistemidir. Sıcak kalmak için ekstre ısıtmak için uğraşmaya gerek kalmadan ısıtmalı koltuklar hem ön hem de arka koltuklarda mevcut olarak bulunmaktadır. Mevcut havalandırmalı ön koltuklar ise nemli yaz günlerinde de serin ve rahat bir şekilde yolculuk etmenize yardımcı olur. Koltukların içinde bulunan fanlar sayesinde serin kabin hava sirkülasyonu  ve koltuk yüzeyleri ile ısıya meydan okuyun. Elektrikli hidrolik direksiyonu üç farklı özellikteki direksiyonu modunu sağlamaktadır. Bunlar normal, konfor ve spor özelliklerindedir. Bu sistem otomatik olarak kontrol edilebilen niteliktedir. Bunun sebebi ise hassas ayarlanabilen ve tüm araç hızlarında optimum direksiyon çabası ile sizlere deneyimler sağlamaktadır.

Dodge Charger’da beş bağlantı kollu arka süspansiyon bobin yayları ile monotube amortisörleri dengeleyici bir bar ve izole bir süspansiyon beşiği birleştirmektedir. Araç gürültüsünü minimal düzeye indirirken sağlam tutuş özelliği ile, en zor manevralarda bile yolu kucaklar ve az sallanma, düşük titreşim uygulaması ile sertliği azaltmaktadır.

Araçtaki tasarruflu yakıt bilimi ile her zamankinden daha verimlilik ile yollarda daha fazla zaman geçirmek isteyeceksiniz. Islak yol koşullarında performansınızı artırmak için yağmur fren destek olan kalın basıncını az miktarda uygulayarak fren balataları ile suyu kaldırmaktadır. Ön camlardaki silecekler ise devreye otomatik olarak girmektedir.

Siz de bir Dodge aracına sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki link yardımıyla fiyat listesine erişim sağlayabilirsiniz.

Dodge Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.