Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E- Devlet Vergi Levhası Sorgulama

Gelişen teknolojinin  günümüzde oldukça sık kullanılan internet sayesinde tüm resmi işlemlerinizi  birkaç dakikanızı ayırarak gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.  Teknolojiyi gündelik işlemlerde bu kadar sık kullanmaz iken daha önceleri devlet ile ilgili tüm resmi işlemlerinizi ilgili kuruma gidip başvuru yapıp ve gerekiyorsa birkaç gün de evrak dolaştırmanız gerekirdi. Ya da ilgili kurumun iletişim numarası ile irtibata geçtiğinizde saatlerce telefonun bağlanmasını bekleyip ardından bir çok yere aktarma yapılır bu nedenle oldukça maddi manevi anlamda külfet haline gelirdi. Ancak teknolojinin bu alanda da yeterince gelişmesi sizleri tüm bu zorluklardan kurtarmıştır. PTT ‘ den 2 TL karşılığında edineceğiniz E-Devlet şifresi sayesinde tüm resmi işlemlerini aynı zamanda e- devlet vergi levha sorgulama işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siz de E-Devlet Vergi Levhası Sorgulama işleminizi hiç bir yere gitmeye gerek kalmadan hiç bir yeri aramanıza gerek kalmadan gerçekleştirmek istiyor iseniz postanelerden ya da yine internet üzerinden ediceneceğiniz E-Devlet şifreniz sayesinde E- devlet vergi levhası Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hiçbir kuruma başvurmadan ya da hiçbir iletişim numarası ile irtibata geçmeden işleminizi gerçekleştirmeniz oldukça pratiktir. Dükkan sahiplerinin oldukça sık yaptığı e-devlet vergi levha sorgulama işleminizi sizlere yararlı olabileceğini düşündüğümüz tüm bilgileri bu yazıda sizler için derledik. Artık her vatandaşın ihtiyacı haline gelen E-Devlet şifresini tüm resmi işlemlerinizi gerçekleştirirken kullanmak sizlere kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda her kişinin kendisine özel olan bu şifreyi E-devlet Vergi Levha Sorgulama işlemlerinizde de kullanarak işleminizi en kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.  Fakat edindiğiniz bu şifreyi aldıktan sonra bir kere değiştirmenizde fayda olacaktır.

E- Devlet Vergi Levhası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle PTT’ den E-Devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Eğer e-devlet şifrenizi biliyor fakat unutmuş iseniz parolamı unuttum butonunu kullanarak gerekli bilgileri uygun boşluklara yazdıktan sonra yeni bir şifre edinebilirsiniz. Bu şekilde yeni şifreniz ile E-Devlet Vergi Levha Sorgulama işleminize kaldığınız yerden devam edebilmeniz mümkün olacaktır.

Daha sonra aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak önünüze açılacak olan yeni sekmede E-devlet Vergi Levha Sorgulama işlemi için önce gerekli bilgileri doldurmanız gerekecektir. Fakat önce Kimliğimi Şimdi Sorgula butonuna tıklamanız gerekecektir. Bu sayede kimliğiniz doğrulatmak için önünüze yeni sayfa açmanız sağlanacak. Tüm bilgileriniz kullanılıp asıl işleminizi gerçekleştirmek üzere sizleri hatırlamaya çalışacaktır.

Bu bilgiler herkesin kimliğinin ön kısmında yer alan T.C kimlik numarası ve işleminizi kolaylaştıran e-devlet şifresidir. E- devlet şifrenizi sadece sizin bilmeniz ve başkalarıyla da paylaşmamanız gerekmektedir. Bu size ait özel bir şifredir tüm resmi işlemlerinizi buradan halledeceğiniz için başkalarıyla da paylaşmanız sakıncalı olabilir. Bunları uygun boşluklara doğru bir şekilde özenle girin. Bu şekilde sisteme giriş yapabilmeniz mümkün olacaktır. Bir kaç tıkla halledebileceğiniz bu işlemin artık sonuna oldukça yaklaştınız. Daha sonrasında ise açılan yeni sayfada sizlerden istenilen vergi numaranızı ya da T.C kimlik numaranızın ikisinden birini uygun boşluklara girerek son üç yıla ait olan vergi sorgulama işleminizi öğrenebilmeniz mümkün olacaktır. Hiçbir kuruma gitmeden sadece interneti olan her yerden birkaç dakikanızı ayırıp gerçekleştireceğiniz E-devlet Vergi levha  Sorgulama işlemi işte bu kadar pratik ve kolay olacaktır.

E-Devlet Vergi Levhası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.