E-DİSKİ BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-DİSKİ BORÇ SORGULAMA

Gelişen teknoloji ile birlikte artık birçok işlerimizi internet üzerinden yapabiliyoruz. Kurumları ziyaret etmemize gerek kalmadan internet üzerinden bazı bilgilerimizi güvenli olacağından emin olmak kaydı ile paylaşabiliriz. İnternet üzerinden bilgi edinme, arama, sorgulama işlemlerimizi yapabiliriz. Birçok kurum da gelişen teknolojinin farkına vararak, kurumlarının resmi internet sitesini açmıştır. Resmi internet sitesi üzerinden yapılabilen işlemler sayesinde zamandan kazanmış olacaksınız.Belediyelerin de artan internet kullanımını göz ardı etmeyerek online işlemlere artık önem verdiğini görüyoruz. Bu online işlemlere örnek olarak fatura sorgulama, fatura takibi, borç ödeme gibi hizmetlerdir. Bu hizmetler zamandan tasarruf gibi birçok yönden fayda sağlamıştır. Diyarbakır belediyesinin de bu hizmetleri sağladığını görüyoruz. E-Diski borç sorgulama ile kolaylık sağlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kullanım bakımından da kolay kullanıcıları yormayan ve zaman kaybı yaşatmayacak bir site hazırladığını görüyoruz. Bu sadelikle vatandaşın yapmak istediği işlemi çok fazla efor sarf etmeden yapıyor. Bu da online hizmetin özünü oluşturuyor. E-Diski üzerinden, borç sorgulama işleminizi ve de borç ödeme işleminizi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, yazımızın tamamını okuyarak işlemlerinizi internet üzerinden nasıl kolay bir biçimde gerçekleştirebileceğinizi görebilirsiniz.

E-Diski Borç Sorgulamadan Nasıl Yararlanırız?

Bu hizmet uygulaması ile diski su faturası takibinizi yapabilir ve ödeme işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz

Bu online hizmetten faydalanmak için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Diski İnternet sitesin de hemen üye ol linkine tıklayarak üye olabilirsiniz.

Aşağıda kırmızı renk ile işaretlenmiş olan yere tıklayarak üye başvuru formu doldurunuz böylelikle üye olabilirsiniz.

y

Girişiniz yaptıktan sonra tüm borç bilgilerinize, bir yıllık fatura bilgilerine, fatura itirazına, son fatura, fatura ödeme, fatura hesaplama gibi işlemlerini internet üzerinden yapabilirsiniz.

Eğer mevcut bir üyeliğiniz varsa kullanıcı adı ve belirlediğiniz şifreniz ile giriş yapabilirsiniz

Aşağıda kırmızı renk ile belirttiğimiz alanı doldurarak işleminize başlayabilirsinizz E-Diski borç sorgulama sayfasından abone no ile direk borç bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Aşağıda kırmızı renk ile işaretlenen alanı doldurunuz.

u

E-Diski Borç Sorgulama için TIKLAYINIZ!

E-Diski Online İşlemler İçin TIKLAYINIZ!

E-Diski Borç Ödeme

Diski fatura sorgulama ve borç sorgulama işlemleri, Türkiye’nin doğu bölgesinde yer alan, nüfus bakımından oldukça büyük Diyarbakır’ın kanalizasyon ve su işleri hizmetinin sağlanmasına imkan vermektedir. DİSKİ’nin resmi internet sayfasından Diski fatura sorgulama işlemi yapabilirsiniz. E-Diski su borç sorgulama işleminizi bu internet sayfası ile yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapabileceğiniz E-DİSKİ borç ödeme işlemi için ihtiyacınız olacak bazı bilgiler vardır.

E-Diski borç sorgulama ve E-Diski borç ödeme işleminiz için ilk olarak E-Diski internet sitesine giriş yapmalısınız. E-Diski’ nin resmi internet sayfası üzerinde göreceğiniz sol üst taraftaki E-Diski butonuna tıklayarak, işlemlere ulaşmanız mümkündür.E-Diski butonuna tıkladıktan sonra karşınıza birkaç buton çıkacaktır. Butonlar; e-Ödeme, e-Fatura ve borç sorgulama butonları olacaktır. E-Diski borcunuzu öğrenmek için Borç Sorgulama butonuna tıklamalısınız. Karşınıza bir sanal klavye ekranı çıkacaktır. Sanal klavye yardımı ile abone numaranızı girmelisiniz. Ardından açılacak ekran ile birlikte E-Diski borcunuzu öğreneceksiniz.

E-Diski borcunuzu öğrendikten sonra internet üzerinden ödeme işleminizi yapmak isterseniz yine aynı sistem üzerinden yapmanız mümkündür. Online olarak ödeme yapmak için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer daha önceden sisteme üyeliğiniz varsa üyelik girişi yapabilirsiniz. Eğer üye değilseniz, üst tarafta göreceğiniz ‘hemen üye ol’ linkine tıklayarak üye olabilirsiniz. E-Diski borç ödeme işleminiz için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Sistem ile kredi kartı bilgilerinizi paylaşırken GlobalSIGN tarafından korunduğu için sisteme güvenebilirsiniz.

Eğer internet üzerinden ödeme işleminizi yapmak istemiyorsanız, nakit olarak ödeme işlemi de yapabilirsiniz. Nakit olarak ödeme yapmak için, bankaları veya Diski ödeme merkezlerini ziyaret etmeniz gerekecektir. Diski ödeme merkezlerini ziyaret ederek, Diski fatura sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca Diski ödeme işlemlerinizi bu merkezlerden nakit olarak yapabilmeniz mümkündür. Diski merkezlerine gittiğinizde veznelerden işleminiz gerçekleştirilecektir. Veznelere vereceğiniz abone numarası ile ödeme işleminizi yapmanız mümkündür.

E-Diski borç sorgulama ve ödeme işlemi için isterseniz oldukça kolay bir sistem olan E-Diski borç sorgulama ve ödeme hizmetini yani internet üzerinden yapılabilen Diski işlemlerini tercih edin isterseniz de nakit olarak Diski ödeme merkezlerini ziyaret edin. Her iki yöntemi kullanarak da yapabileceğiniz Diski işlemleriniz için sonuçlar aynı olacaktır. E-Diski fatura sorgulama işleminizi de E-Diski fatura ödeme işleminizi de bu kanalları kullanarak başarı ile tamamlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.