E-KOSKİ BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-KOSKİ BORÇ SORGULAMA

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte birçok ödeme ve takip işlerini artık internet üzerinden yapan kullanıcılar doğalgaz, elektrik ve su faturalarını da internet üzerinden takip etmeye başladılar. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin de vermiş olduğu bu hizmet ile birlikte birçok belediyenin E-hizmetinden farklı olarak, internetten ödeme kolaylığı bulunmaktadır. Koski’nin bu E-hizmeti vatandaşların dakikalarca sırada beklemesini engelleyerek zaman tasarrufu sağlamaktadır.

E-Koski Nedir?

KOSKİ yani Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi internet sitesi üzerinden online işlemler yapabilirsiniz. E-Koski size internet üzerinden Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi ile yapacağınız işlemlere kolaylık sağlamaktadır. Online olarak işlemlerinizi E-Koski üzerinden yapabilirsiniz. E-Koski ile yapabileceğiniz işlemlerden bahsedelim. E-Koski ile su borcu ödeme işleminizi yapabilirsiniz. Güncel olarak ya da son ödeme günü geçmiş olan borç bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca borcunuzu anında ödeyebilirsiniz. E-Koski ile borç ödeme dışında da yapabileceğiniz işlemler bulunmaktadır. Örneğin E-Koski üzerinden abone numarası bulma işlemi de yapabilirsiniz. İlçe, mahalle, sokak ve kapı numaranızı girerek abone numaranızı öğrenmeniz mümkündür. Aynı zamanda faturanıza E-Koski üzerinden itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Sayacınız hatalı okunduğunda ya da okumada bir hata olduğundan şüphelendiğinizde E-Koski sistemi üzerinden itirazınızı yapabilirsiniz. Gerekçeniz E-Koski sistemi tarafından değerlendirilip en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Koski E-Fatura Ödeme

KOSKİ yani Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi, Koski E-Fatura ödeme sistemi ile hizmet vermektedir. KOSKİ internet sitesi üzerinden fatura ile ilgili birçok işlem yapılabilmektedir. Güncel ya da gecikmiş fatura ödeme işleminizi E-Koski üzerinden yapabilirsiniz. E-Koski sistemi birçok işlemi barındırmaktadır. E-Koski üzerinden işlemlerinizi oldukça kısa bir sürede yapmanız mümkündür. E-Koski üzerinden yapılabilen işlemlerden biri olan fatura ödeme işlemini güvenli ve hızlı bir şekilde yapmanız mümkündür. E-Koski üzerinden fatura ödeme işleminizi yapabilmeniz için E-Koski sistemine üye olmanız gerekmektedir. E-Koski sistemine üye olabilmeniz için KOSKİ internet sitesine giriş yapmalısınız. KOSKİ internet sayfasının sol kısmında göreceğiniz menüden Fatura Ödeme seçeneğine tıklamalısınız. Fatura Ödeme işleminiz için Üye Girişi yapmanız gerekecektir. Üye girişi yapabilmeniz için ise E-Mail yani Kullanıcı Adı ve parola bilgilerinizi girmelisiniz.

Koski e-mail adresinizi kullanarak sizin sisteme kaydınızı almaktadır. Eğer Koski üyeliğiniz bulunmuyorsa üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için ise üye girişi yaptığınız alanın alt kısmında bulunan Üye Olmak İstiyorum kısmına tıklamalısınız. Yeni üye kaydı için sizden bazı bilgileriniz istenecektir. Sizden istenecek bilgiler; adınız, soyadınız, T.C. kimlik no, E-mail, parola, telefon numaraları, eğitim durumunuz, mesleğiniz gibi bilgiler olacaktır. Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra Üyelik Koşullarını Okudum kutucuğunu işaretlemelisiniz ve Kaydet butonuna tıklamalısınız. Gerekli bilgileri sistem ile paylaştığınızda üyelik işleminiz tamamlanmış olacaktır. KOSKİ üyeliğinizi yaptıktan sonra tekrar sol kısımda gördüğünüz Fatura Ödeme seçeneğine tıklamalısınız. E-mail adresiniz yani kullanıcı adınız ve parolanız ile birlikte sisteme girişinizi yapabilirsiniz. Eğer parolanızı unuttuysanız alt kısımda göreceğiniz Parolamı Unuttum seçeneğine tıklamalısınız. Parolanızı yenilemek için sistem ile paylaştığınız e-mail adresinizi kullanabilirsiniz. Üye girişinizi sorunsuz bir şekilde girdikten sonra E-Koski online fatura ödeme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Koski Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Koski web sitesinde birçok işlemi yapabiliriz. Bu işlemler; Borç sorgulama, fatura ödeme, fatura hareketleri, abone no bul, abone işlemleri, fatura itiraz, e-fatura işlemleridir. E-Koski borç sorgulama gerekli adımlar şu şekilde sıralanır;

İlk olarak Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi resmi web sitesine ziyaret ederek aşağıda kırmızı renk ile belirtilen internet şubesi yazısına tıklayınız.ff

İnternet şubesi yazısını tıkladıktan sonra açılan bölümde online fatura borcu ödeme, e-fatura işlemleri, fatura itiraz ve fatura borcu sorgulama seçenekleri çıkmakta fatura borcu sorgulama haricindeki işlemler için üyelik istemektedir. Üye olmak için sitenin yönlendirdiği bölümden üyelik başvuru formu doldurarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz bulunuyor ise kullanıcı adı ve parolanız ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda kırmızı renk ile belirtilen fatura borcu sorgulama yazısına tıklayarak işleminize devam ediniz.

ff1

Fatura borcu sorgulama yazısına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfa aşağıda gösterildiği gibidir. Kırmızı renk ile gösterilen alanda abone no ile E-Koski borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz.ff2

E-Koski Borç Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.