E-OKUL SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

E-OKUL SORGULAMA

İnternetin gelişmesi ile birlikte birçok işlemimizi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Birçok kurum ve kuruluş internet üzerinden yapılabilen işlemlere hergeçen gün yenisini eklemekte bu kurumlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanlığıdır. Milli Eğitim Bakanlığı, E-Okul uygulaması ile hem veliler ve öğrencilere, hem de öğretmenlere büyük kolaylık sağlamaktadır. E-Okul uygulaması ile birlikte veliler öğrencilerin not durumlarını, devamsızlık durumlarını, sınav sonuçları gibi birçok bilgiyi internet üzerinden öğrenebilmektedir. E-Okul sistemi veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemi olarak iki ayrı sistemden oluşmaktadır. E-Okul yönetim bilgi sistemi öğretmen ve yöneticiler için, veli bilgilendirme sistemi ise öğrenci ve veliler içindir. E-Okul sorgulama işleminin nasıl yapıldığını yazının devamında kısaca anlatacağız.

E-Okul Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-okul sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz “E-Okul Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!” adlı linke tıklayınız. Açılan sayfadan öğrencinin TC kimlik numarası, okul numarası istenecektir. Bu bilgileri doldurunuz. Daha sonra E-Okul sorgulama için güvenlik kodu kısmına kutucuktaki harf ve rakamları giriniz ve sorgula butonuna tıklayınız. Açılan sayfadan öğrencinizin devamsızlık durumlarını, sınav notları gibi birçok bilgiyi bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

6

 

E-Okul Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yönetim Bilgi Sistemi E-Okul Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Okul sorgulama yönetim bilgi sistemi öğretmen ve yöneticilerin kullandığı sistemdir. Bu sistemegiriş yapmak için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden kullanıcı adınız ve şifreniz istenecektir. Kullanıcı adını ve şifrenizi girdikten sonra öğrencilerin  not bilgilerini, devamsızlık bilgileri gibi birçok bilgiyi bu sistem üzerinden kaydedebilirsiniz.

8

E-Okul Sorgulama Yönetim Bilgi Sistemine Giriş Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.