ARAÇ CEZA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EGM ARAÇ CEZA SORGULAMA

Trafik kazalarını önlemek için pek çok caydırcı uygulama hayata geçirilse de kural ihlali yapan sürücülerimiz bulunmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü sürücülerin ve yayaların canlarının güvenliğini sağlayabilmek için trafik ekiplerinin görevlendirmektedir. Ayrıca trafik ekipleri dışında ekstra kontrolü sağlamak için mobese kameraları yerleştirilmiştir. Trafik kurallarına uymayan araçların plakaları alınıp pek çok cezada bu şekilde kesilmektedir. Araç ceza sorgulama işlemi ile yazılan bütün cezalarla ilgili bilgilere erişebilme imkanınız bulunmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının artması ile birlikte geliştirdiği bu sürücülere sunulan EGM araç cezası sorgulama işlemi ile artık sürücülerde farketmeden yazılan cezaların bile bilgisine erişebileceklerdir. Bu sayede trafik cezasının daha da artması ya da başka yaptırımlarla karşılaşmayı önlemiş olunmaktadır. EGM araç cezası sorgulama işlemi hakkında “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereğince ülkemizde trafikteki araçların tescil plakasına, araç sürücülerine ve diğer kişilere tanzim edilmiş olan trafik idari para cezası karar tutanaklarının, trafik şube birimleri tarafından bilgisayar veri girişi yapılacağı an itibariyle bilgi amaçlı olarak trafik araç sorgulama işlemleri halkımızın hizmetine sunulmuştur. Sorgulama yapabilmek için kişinin kimlik bilgileri sisteme girerek doğrulama yaptıktan sonra sorgulama yapabilmektedir.” açıklaması yapılmıştır. EGM araç ceza sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgiyi alabilmek için yazımızın devamını okuyunuz.

Araç Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

EGM sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz araç ceza sorgulama işleminiz için kimlik bilgileriniz yeterlidir. Bu sorgulama işlemi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Sorgulama işlemi için açılan EGM sayfasında öncelikle isim ve soyisminizi ilgili boşluklara giriniz.egm trafik ceza 1 Ardından T.C. kimlik numaranızı ilgili boşluğa giriniz. egm 2Sonrasında doğum yılınızı giriniz. egm 3Son olarak bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Doğrula” butonu tıklayınız. egm 4Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınız taktirde EGM ceza sorgulama işlemi tamamlanmış olur.

Araç Ceza Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.