Emekli Sandığı Aylık Maaş Hesaplama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Emekli Sandığı Aylık Maaş Hesaplama

Günümüzde birçok kişi emeklilik hayali kurmaktadır. Emekli olabilmek için yıllarca çalışıp prim günlerinin dolmasını beklemektedirler. Bundan dolayı da emekli olduklarında yıllarca çalışmış olmanın yorgunluğunu iyi miktarda bir emekli maaşı alarak yaşamak isterler. Emeklilik SSK- BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı üzerinden prim günü doldurarak olmaktadır. Emekli olabilmek için bunlardan bir tanesi üzerinden prim gününüzün alması gerekmekte ve sizden istenilen emeklilik yaşını doldurmanız gerekmektedir.  Emeklilik yaşı ise 8.09.1999 tarihinden önce sigorta başlangıcı olan erkekler için 25 fiili hizmet yılını doldurmaları gereklidir. Bu süreden sonra istedikleri zaman emekli olabilirler. Emeklilik süresini doldurmalarına 2 yıl veya daha az kalmış olan erkekler için ise 43 yaşını tamamladıkları zaman talepte bulunarak 4C kapsamında emekli olabilmektedirler.

08.09.1999 tarihinden daha önce işe başlayan kadınlar ise, 20 hizmet yılını doldurdukları zaman istedikleri zaman emeklilik talebinde bulunup aylık almaya başlayabilirler. Emeklilik prim günü doldurmaya 2 seneden daha az kalan kadınlar için ise 38 yaşını tamamladıklarında talepte bulunarak 4C kapsamında emekli olabilirler.

Emekli Sandığı aylık maaş hesaplama işlemi daha önceleri şubelere giderek yapılırken şimdi bilgisayar üzerinden basit bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere bilgisayar üzerinden Emekli Sandığı aylık maaş hesaplama işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Emekli Sandığı Maaş Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli olup rahat bir yaşam sürebilmek için yıllarca çalışırız. Emekli olduğumuz da yıllarca çalıştığımızın hakkı olacak kadar emekli maaşı almak isteriz. Emeklilik yaşımız git gide yaklaştığında hep ne kadar maaş alacağımızı merak ederiz. Ama yukarıda da bahsettiğimiz üzere artık bunu öğrenmek hiç zor değil. İnternet üzerinden 5 dakika içinde hesaplama yaparak tahmini olarak ne kadar maaş alacağımızı öğrenebiliriz. Daha önceleri bunu öğrenmek mümkün değilken şimdi internetiniz üzerinden çok basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. Emekli Sandığı aylık maaş hesaplama işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, yazının devamında vermiş olduğumuz maddeleri tek tek uygulayınız.

  • SGK emekli maaşı hesaplama işlemini yapabilmek için öncelikle yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
  • Bu linke tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden öncelikle 1-15 e kadar olan derecelerden birini sizden seçmeniz istenecektir.
  • Daha sonra 1’den 9’a kadar olan kademelerden kendi kademenizi seçmeniz istenecektir. Kademenizi doğru bir şekilde seçiniz.
  • Bir sonraki işlem ise hizmet yılı ve hizmet ayınızı seçmeniz istenecektir. Bu bilgileri de doğru bir şekilde giriniz.
  • Daha sonra ise aylık tarihinizi doğru bir şekilde yazınız.
  • Dikkat etmeniz gereken önemli husus maaş ve ikramiyenizin hesaplanabilmesi için, Derece alanını, Kademe alanını ve Aylık Tarihi alanlarını seçmek zorunda olmanızdır. Aksi takdirde maaşınız hesaplanmayacaktır.
  • Makam Temsil Görev Tazminat göstergeniz var ise gerekli alana Makam-Temsil-Görev Tazminat Göstergesi bilgilerinizi giriniz.
  • Yapılan maaş ve ikramiye bilgileri vermiş olduğunuz bilgilere göre değerlendirilmekte olup bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir resmiyet taşımamaktadır. Bunları da bilerek Emekli Sandığı aylık maaş hesaplama işleminizi tamamlayınız.

Emekli Sandığı Maaş Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.