EMNİYET CEZA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMNİYET CEZA SORGULAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları ile ve internet kullanımının giderek yaygınlaşması sebebiyle pek çok işlem web üzerinden yapılabilir hale gelmiştir. Bu durum hem sürücüler için hem de işlemlerin daha düzenli ve gereksiz karmaşıklığa yol açmadan yürütülebilmesi için uygulamaya konmuştur. Trafikte pek çok durumla karşılaşabilirsiniz ve buna binaen karşılaşacağınız durumlar sonucu adınıza ya da aracınıza ceza yazılabilir. Emniyet ceza sorgulama işlemi ile trafik cezalarının kontrolünü yapabilir sizin fark etmeniz ve üzerinize yazılmış olan cezalardan da haberdar olabilirsiniz. Halkın hizmetine sunulan emniyet cezası sorgulama işlemi ile trafik şube birimleri tarafından sürücülere yazılan cezaların sisteme aktarılması ile hakkınızda bulunan cezalar hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ve gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Emniyet cezası sorgulama işlemi iki farklı yöntem ile yapılabilir olup bunlardan biri EGM sitesi üzerinden bir diğeri de GİB sitesi üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemi için iki farklı yöntem ile nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilgisiniz sizlerle paylaşacağız.

EGM Sitesi Üzerinden Emniyet Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

EGM sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz emniyet ceza sorgulama işlemi sizden hiçbir şifre istenmeyecektir. EGM sitesi üzerinden sorgulama işlemi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız yeterli olacaktır. Sorgulama işlemi için açılan sayfa öncelikle isim ve soyisminizi ilgili boşluklara giriniz. Sonrasında T.C. kimlik numaranızı ilgili boşluğa giriniz. Bir sonraki adımda doğum yılınızı giriniz. Son olarak bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Doğrula” butonu tıklayınız.

12

 

Sizlerin hizmetine sunulmuş bu sistem için anlatmış olduğunuz bu adımları uyguladıktan sonra EGM sitesi üzerinden emniyet cezası sorgulama işlemi gerçekleştirmiş olup gerekli olan bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

EGM Sitesi Üzerinden Emniyet Ceza Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

GİB Sitesi Üzerinden Emniyet Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emniyet ceza sorgulama işleminizi Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız. Gelen sayfa üzerinden aracınızın plaka bilgisini giriniz ve özel plakaya durumunuzu ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ olarak işaretleyiniz. Ardından T.C. kimlik numaranızı veya vergi kimlik numaranızı giriniz. Sonrasında sizden istenmekte olan tescil tarihini de giriniz. Sorgulama işlemi için girilen bilgilerin formatı hakkında kırmızı ile yazılmış kısımda bilgi vermektedir. Bu kısma muhakkak göz atınız. Son olarak bilgilerinizin doğruluğundan emin olup “Tamam” butonuna tıklayınız. Tüm bu adımları uyguladığınız takdirde emniyet cezası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

12

GİB Sitesi Üzerinden Emniyet Ceza Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.