ENERYA FATURA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ENERYA FATURA SORGULAMA

Bu yazıda sizlere ENERYA fatura sorgulama işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. ENERYA, Türkiye çapında 11 ilde doğalgaz dağıtım işlerini üstlenen bir firmadır. Ayrıca bu şirket, Türkiye’nin bu 11 şehrinin 30 yıl süresince gaz dağıtım lisansına sahiptir. Sizlere bu yazımızda da internet üzerinden fatura sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Bu işlemi internetten yapmamızın sebebi ise, normal sorgulama işlemlerine göre çok daha pratik, hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasıdır. Şimdi gelelim fatura sorgulama işleminin nasıl gerçekleştiğine.

ENERYA Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak en alt kısımda verilecek linke tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından 11 farklı il için verilecek seçeneklerden sizin kendi ilinizi seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemi daha iyi kavrayabilmeniz için lütfen aşağıdaki görseli inceleyiniz.

Untitled

Yukarıdaki görseldeki gibi il kısmını seçtikten sonra aşağıdaki resimde yer alacak “Fatura Görüntüleme” butonuna basarak fatura sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz.

Untitled

“Fatura Görüntüleme” butonuna bastıktan sonra ENERYA fatura sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için önünüzde 2 seçenek olduğunu göreceksiniz. Bu işlemlerden herhangi biriyle sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İlk sorgulama türü “Sözleşme Hesap Numarası ile” yapılmaktadır. Diğer girmeniz gereken bilgi ise TC kimlik numaranızın ilk ve son hanesidir. Daha sonra “Listele” butonuna basarak fatura sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Untitled

Diğer bir sorgulama seçeneği ise “Sayaç Numarası ile” sorgulamadır. Bu işlem için yine sayaç numaranız ile birlikte TC kimlik numaranızın ilk ve son hanesini girmeniz ve yine aynı şekilde “Listele” butonuna basmanız gerekmektedir. Böylece ENERYA fatura sorgulama işleminizi başarıyla tamamlamış olacaksınız.

ENERYA Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.