Ferrari Fiyat Listesi | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Ferrari Fiyat Listesi

Ferrari

İtalya’nın Modena şehrinin yakınlarındaki Maranello’da 13 Eylül 1939’da Ferrari kurulmuştur. İtalyan ve lüks spor otomobilleri üreticisidir. Alfa Romeo’nun yarış takımı olarak 1929 yılında kurulmuş ardından 1947 yılında pist dışında da yasal olarak uygun otomobillerin üretimini de yapmaya başlamıştır.

Ferrari GTC4LussoT

Ferrari’nin geleneksel olmuş dört koltuklu V12 GTs için performans çıtasını bir hayli yükseltmiştir. GTC4 Lusso’nun başarısının ardından şahlanan at ile bir güç olan yeni GTCLusso T ile ilk dört koltuklu olarak v8 motoru ile gelişini duyurmuştur. Yepyeni Ferrari Grand Touring konsepti, sportif ve çok yönlü aynı zamanda günlük hayatta da sürüş için mükemmel araba arayanlar için tasarlanmıştır.

Yeni GTC4Lusso T 3.9 lt aracı ile yeniden bambaşka bir şekilde donatılmıştır. 3000-5250 rpm arasında mevcut olan ve 760 Nm maksimum torkla güçlü hızlanma garantisinin de olduğu 7.500 rpm de ise 610 cv maksimum olarak V8 turbo özelliklerindedir. Bu etkileyici performansa rağmen, GTC4Lusso T yakıt tüketimi olarak şehir içerisinde ve uzun yolculuklarda da ideal ve azdır. 4 tekerlekten otomobile direksiyon ekleme ile ek olarak çeviklik ve hızlı tepkiler vermektedir. Ferrari fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

ESP 9.0 SCM-E arka tekerlek direksiyon sistemiyle, süspansiyon ve son gelişme olan üçüncü nesil yan kayma kontrolü de entegre edilmiştir. Araçta keskin gaz tepkisi, tüm hızlarda güçlü ve sürekli olarak hızlanma, kabarma performansı, heyecan verici müziği ve kompakt olarak istediğiniz boyutlardan oluşmaktadır. GTC4Lusso T modeli de V8 turbo özelliğiyle tüm klasik Ferrari güç ünitesinde mevcut olan niteliklere sahiptir. Aracın sürüş dinamiklerini keskinleştirmek de düşük aşağı kasa ile daha kolay olmaktadır.

2016 yılının uluslararası motoru V8 motoru ile seçilip evrim güç olarak adlandırılmayı hak kazanmıştır. Aracın 3855 cc güç ünitesi 158 cv ile belirli güç çıkışı , kompakt ve verimli olan 7500 rpm’de 610 cv geliştirilerek kendi kategorisinde en yüksek sonuçlanmıştır. Yakıt tüketimini optimize olurken gaz giderek güçlü bir şekilde hızlanarak yani 3.000 ve 5.250 rpm arasında maksimum torku ise 760 Nm ile bir sunmaya anında cevap vermektedir. Tüm devirlerde otomobilin mükemmel performansı diğer taraftan da yanma verimliliğinin maksimize içindeki yoğun bir araştırması sonucudur.

GTC4Lusso T’nin yenilenen bir diğer özelliği ise değişken Boost yönetimidir. Yakıt tüketimi optimize edilirken, giderek daha güçlü pick-up olarak devir artışında bulunan, seçilmiş vitese uygun olarak tork dağılımı da ayarlayan bir kontrol yazılıdır.

Prestijli derilerin mükemmel kalitesiyle birlikte, kabindeki zarafetin birleşmesi ve yüksek kalitedeki teknolojiyle metal ya da karbon fiber parçaların sportif yüzünü Ferrari GTC4Lusso T’de görmek mümkündür. Araçta sürüş deneyimini geliştirmek üzere hem sürücü hem de yolcular için tasarlanan benzersiz bir çift kokpit mimarisi de bulunmaktadır. Etkileyici 10.25 inç HD kapasitif dokunmatik ekranı ile komple eğlence sistemini de kullanmaktadır.

Ferrari 488 Spider

Ferrari 488 Spider 670 HP V8 motorlu olan versiyonu ile 0-100 km/s hızlanmasın 3 saniye gibi bir zamanda sağlamaktadır. Arka/ orta konumlu bir motora sahiptir. Markanın bu zamana kadar gelmiş geçmiş en güçlü katlanabilir metal tavanlı olan modeli olarak ön plana çıkmaktadır. Ferrari 488 Spider yalnızca 14 saniyede açılıp kapanabilen katlanır metal tavanı, klasik olan kumaş tavanlara göre ortalama olarak daha az ağırlığa ve daha iyi bir kokpit konforu sunması ile dikkatleri çekmeyi başarmaktadır. Araç sürtünmeyi azaltırken optimum olarak itme gücünü garanti etmek için tasarlanan kompleks nitelikte bir gövde tasarımı unsurları sayesinde bugüne dek üretilmiş olan en aerodinamik üstü açılır Ferrari modeli olma özelliğini de taşımaktadır. Ferrari’nin mühendisleri, büyük spoyler ve aerodinamik gövde altı da dahil olmak üzere bazı yenilenen tasarımları ekleyerek bu hedeflerine ulaşmayı başarmışlardır. Araç içi konforda hava akışı çalışmalarını da göz ardı etmeyip 3 farklı konumda ayarlanabilme özelliği olan arka rüzgarlıklar sayesinde tavan açıkken bile maksimum konforu sunmayı garanti etmişlerdir. Rüzgarlığın da indirilmesi durumunda hava ve sürüş koşulları dikkate alınmadan, açılır tavanı kapalı durumdayken bile, V8 motor sesi maksimum şekilde duyulması hedeflenmektedir. Model ya da misyonu fark etmeksizin Ferrari’nin en değer verdiği nokta motordur. Ferrari 488 Spider de yeni 3.9 lt V8 turbo motor, tork, güç ve tepki süreleri ile sınıfında en iyi değerleri sunmaktadır. Devrim olarak nitelendirilen mimari ile belli olan standartlara yeni bir boyut getirmiştir. 8 bin devirde 670 Hp güç üretmekte olan motoru, 7. Viteste 760 Nm maksimum torku üretmesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. 8.5 saniyede 0-200 km/s  hızlanmasını tamamlayan, 325 km/s’de maksimum hıza erişebilen bu araç, sıra dışı sportif bir tasarımla rakiplerden önde olmayı başarmaktadır. Ferrari fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Her Ferraride olduğu gibi kendine has belirgin ses özelliği 488 Spider modelinde de bulunmaktadır. V8 düşük hızlarda da cezbedici bir dolgunluk ve güce sahip olan sese sahiptir. Ayrıca devir arttıkça bu ses yükselerek motorun mükemmel tepkime, performans ve torkunu vurgulamaktadır. Normalde uzun ve silindir için eşitlenen bir şekilde tasarlanmış olan egzost manifolduyla 180 derecede düz krank mili saniyesinde, tavan açıldığında bile rahatsız etmeyen motor sesinde, Ferrari’nin başka uzmanlı alanına giren motor ses tonu analiziyle, farklı devirlerde motor sesi daha da çekici hal almaktadır.

Ferrari California T

Yeni California T ile V8 motoruyla yenilikçiliği daha bir ileriye götürmektedir.  Tamamen yenilenmiş olan bir motor ünitesine sahip California T ile dünyada ilk kez tork performans ve Ferrari motor sesi, turboşarj teknolojisinin sağlamış olduğu tasarruf avantajları ile birleştirmektedir. Bu araçtaki en dikkat çekici olan yeniliklerden birisi de 8 silindirli turbo motoru olmaktadır. Aracın katlanabilir metal tavanı ayrıca 2+ konseptiyle sağlanan değişkenlikle beraber kabinde daha fazla alanı sizlere sağlamaktadır. 3.855 cc  olan turbo 8 silindirli motorla araç şasisinde oldukça alçak bir noktada ön ve orta bölümde konumlandırılmaktadır. 7.500 devirdeyken 560 Hp’lik güç sağlamakta olan motor, maksimum olarak 755 Nm torkla beraber litre başına 145 Hp hgüç çıkışı sağlayarak kendi kategorisindeki en yüksek güç seviyesini sağlamaktadır.  Bu özelliklerle beraber yakıt verimliliği ile California T modeline 0-100 km için yalnızc 3.6 saniyede hızlanm özelliğini de kazandırmaktadır. Ferrari fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Yeni motoruyla diğer önceki California modeline göre 70 Hp daha fzl güç ve %49 tork artışı sağlamaktadır. Yakıt tüketimi olark bakacak olursak %20 oranında bir azalış gözlenmektedir. Emisyon değerlerinde ise ortalama tüketim olarak bakılırsa 250 g/km kadar düşüşünü yaşarken, bu değer CO2/HP oranında ise %20 oranlarında azalma anlamına gelmektedir.  Ferrari California T’deki karbon seramik fren sisteminde ise yeni kompozit balatalar ve disklerle yüksek performansını sağlamaktadır. Yalnızca 34 metrelik 100-0 km frenleme mesafesi sağlamak için frenler, yüksek performanslı ABS’yi kontrol etmekte olan ESP 8.0 ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Aracın farları daha şık bir hal almıştır. Önceki modellerdeki kama şekli yerini oval stil ile oldukça yenilikçi bir haldedir. Farklı olarak ayarlara göre seçilmiş olan, farklı renklerdeki aydınlatmalar ve çok fonksiyonlu ışıklar LED’ler ile sunulmaktadır.

Ferrari F12 Berlinetta

Ferrari’nin yüksek teknolojisi ve mimarisine sahip olan yeni V12 motorun ürettiği 740 bg’lik gücü ve otomobilin 0-100 km/s hızını 3.1 saniyede, 0-200 km/s hızlanmasını 8.5 saniyede tamamlamaktadır. Ferrari elde etmiş olduğu bu muazzam güç değerleriyle iddiasını kanıtlamış olsa bile kullandığı teknoloji içerisinde daha fazlasını bulundurmaktadır. F12berlinetta’da kullanılmış olan geliştirilen aerodinamik yapısı ile elektronik kontrolleri ve malzeme teknolojisi ile bugüne dek üretilmiş olan en güçlü Ferrari olmayı hedeflemektedir. Bu araç tasarlanırken yüksek aerodinamik özelliklerini klasik Ferrari stili ile birleştirerek mükemmel bir sanat eseri ortaya çıkmıştır. Aracın 200 km/s hızında yere basma gücü 123 kg, hava sürtünme katsayısı ise 0.299 cd’dir. Ferrari F12 Berlinetta’da ön tarafında güçlü, sportif ve zarif bir duruş sergilemekte olan geniş bir ızgaraya sahip burun kısmında Led farlarla başlayan omuz çizgileri arka tarafa doğru ilerleyerek, Formula 1 araçlarında arka kanat kısımlarındaki şasi ile buluşarak elde edilmiş bir yapıdadır. Aracın iç tasarımında ise tüm yüzeylerde kullanılmakta olan deri dışında, alüminyum ve karbonfiber malzemeler, uçaklardan esinlenen havalandırma kanalları da dikkatleri çekmektedir. F12 Berlinetta kabininde dikkat çeken en önemli özellik ise yolcu kısımlarına konulan torpido gözünün üzerine yerleştirilmiş olan ekrandır. Bu ekrandan aracın devir sayısı, hızı ve vites takip edilebilmektedir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.