GİB BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GİB BORÇ SORGULAMA


İnternet üzerinden birçok sorgulamamızı çok basit birkaç işlemle yapabiliyoruz. Artık bu alanda birçok kurum ve kuruluş hizmet veriyor. Bu alanda hizmet verenlerden bir tanesi de Gelir İdaresi Başkanlığı’dır. Gelir İdaresi Başkanlığı vergi borcunuzun bulunup bulunmadığını öğrenebilmeniz için size internet üzerinden de hizmet vermektedir. Vergi borcunuzun bulunup bulunmadığını Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sitesi üzerinden öğrenebildiğiniz gibi ayrıca E-Devlet sitesi üzerinden de öğrenebilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde E-Devlet şifresi gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında edinebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet bünyesinde bulunan birçok kurum ve kuruluşla ilgili sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Yazının devamında GİB borç sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağız.

GİB Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Gelir İdaresi Başkanlığı Resmi Web Sitesi Üzerinden; Buradan sorgulama yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz ilgili linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden birkaç bilgi istenecektir. Bu bilgiler TC kimlik numaranız, nüfus cüzdanı seri numaranız, annenizin, babanızın, kardeşinizin veya eşinizin TC kimlik numarası yada annenizin kızlık soyadı gibi bilgilerdir. Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurunuz. Son olarak ise güvenlik kodu kısmına kutucukta bulunan harf ve rakamları girip tamam butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan GİB borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

4

 

GİB Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  • E-Devlet Üzerinden; E-Devlet üzerinden işlem yapmak için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz E-Devlet başlıklı linke tıklayınız. Bu link sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir. Açılan sayfadan kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız. 4Bu butona tıkladığınız da açılan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz  istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra sisteme giriş yap butonuna tıklayarak sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

4

E-Devlet Üzerinden GİB Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.