GSM HAT SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GSM HAT SORGULAMA

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza GSM hat sorgulama işlemi nasıl yapılır anlattık. Bu sorgulama işleminde olduğu gibi birçok işlemi de teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık internet üzerinden rahatlıkla yapabiliriz. E-Devlet sistemi de birçok sorgulama işlemini yapabildiğimiz yerlerden bir tanesidir. Eskiden olduğu gibi sorgulama işlemi için bayilere gitmemize de gerek kalmadı. Bu sorgulama işlemleri artık bir tık ötemizde dememiz yanlış olmaz diye düşünüyorum. GSM hat sorgulama işlemi için siz değerli okurlarımızın tek yapması gereken aşağıdaki adımları tek tek yapmaktır. Üstelik bu işlemi sizlerin daha iyi bir şekilde anlayabilmesi için aynı zamanda resimli olarak da nasıl yapıldığını aşağıda anlattık.

GSM Hat Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • GSM hat sorgulama ilemini yapabilmek için öncelikle bizlere bir E-Devlet şifresi gerekmektedir. Bu şifremizi ise en yakın PTT şubelerine gidip 2 lira karşılığında alabilirsiniz. Ayrıca güvenliğiniz açısından aldığınız bu E-Devlet şifresini kimseyle paylaşmayınız.
  • E-Devlet şifremizi aldıktan sonra ise ilk yapmamız gereken aşağıdaki bağlantı adresine tıklamaktır. Daha sonra ise açılan sayfada kimliğimi doğrula yazan kısma tıklıyoruz.

22

  • Hemen ardından da TC kimlik numaramızı ve E-Devlet şifremizi yazıyoruz. Bilgilerimizi de kontrol ediyoruz.

6

 

  • GSM hat sorgulama işlemi için son olarak ise “sisteme giriş yap” butonuna tıklıyoruz. Böylece GSM hat sorgulama işlemini başarıyla tamamlamış oluyoruz.

5

 

GSM Hat Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

GSM Hat Sorgulama Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun faaliyetleri sonucunda internet üzerinden bilgi teknolojileri sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Ülkemizde TL-kontür alanlarında çok fazla dolandırıcılık yapıldığı için bu uygulama ile dolandırıcılık sorununun önüne geçilmeye çalışılmıştır. Sizin kimlik bilgilerinizi kullanarak GSM hat açan dolandırıcılar,sizin haberiniz olmadan birçok suça karışmanıza sebep olabilir. Buna benzer GSM dolandırıcılıklarını engelleyebilmek için GSM hat sorgulama işleminden yararlanabilirsiniz. GSM hat sorgulama işlemi ile adınıza kayıtlı hatların listesini görebilirsiniz.GSM mobil hat sorgulama ile adınıza sizin bilginiz dışında açılmış olan hatları tespit edebilirsiniz.Bu sayede GSM hat dolandırıcılığının önüne geçme imkanı bulabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılan GSM hat sorgulama işlemi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün GSM hatlarınızın güvenliğini sağlayabilmek için oluşturduğu bir işlemdir. İnternet üzerinden GSM hat sorgulama hizmeti oldukça basit bir işlemdir.İnternet üzerinden yapmak istediğiniz GSM hat sorgulama işleminizi, E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet GSM hat sorgulama işlemi gibi e-devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Fakat E-Devlet aracılığı ile yapılan sorgulama işlemleri için E-Devlet şifresi gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra GSM hat sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. GSM hat sorgulama işleminiz için öncelikle vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız. Sonrasında açılan sayfada arama kısmına ‘mobil hat sorgulama’ yazarak direkt olarak GSM hat sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

GSM Hat Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet GSM Mobil Hat Sorgulama

GSM mobil hat sorgulama işlemi internet üzerinden yapılabilen bir işlemdir. İnternet üzerinden E-Devlet sistemi üzerinden GSM hattınızın sorgulama işlemini yapabilirsiniz. GSM mobil hat sorgulama işlemi, sizin adınıza kayıtlı mobil hatları görmenizi sağlamaktadır. GSM mobil hat sorgulama işleminizi yaparsanız, GSM hat dolandırıcılığı sorununun önüne geçebilirsiniz. Sizin adınıza sizin haberiniz olmadan açılmış olan mobil hatları görebilirsiniz. GSM mobil hat sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. GSM hat sorgulama ücreti alınmamaktadır.

E-Devlet üzerinden birçok sorgulama işlemi yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden herhangi bir sorgulama yapabilmeniz için E-Devlet şifreniz olmalıdır. E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra E-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifreniz ile birlikte E-Devlet sistemine girişinizi yaptıktan sonra GSM mobil hat sorgulama işleminizi yapmanız oldukça kolay olacaktır.

E-Devlet GSM mobil hat sorgulama işleminizi yapabilmek için öncelikle yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız. Karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfa açılacaktır.

79

Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara girdikten sonra E-Devlet sistemine girişiniz tamamlanacaktır.

Yukarıdaki görselde görmüş olduğunuz gibi bir sayfa ile karşılaştığınızda adınıza kayıtlı tüm GSM mobil hatlarını görebilirsiniz.

E-Devlet GSM Mobil Hat Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Adıma Açılmış Hatları Nasıl İptal/Şikayet Ederim?

GSM hat sorgulama işlemi ile adınıza kayıtlı olan tüm GSM hatlarını görebilirsiniz. GSM hatlarınızı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK üzerinden BTK GSM hat sorgulama işlemi sayesinde sorgulayabilirsiniz.

GSM hat sorgulama işleminizi yaparsanız sizin adınıza sizin haberiniz olmadan açılmış olan hatların listesini görebilir ve bu konuda yapılan dolandırıcılıkların önüne geçebilirsiniz. GSM hat sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile yapmış olduğunuz GSM mobil hat sorgulama işleminizin sonucunda eğer sizin haberiniz olmadan sizin adınıza kayıtlı olan hatları tespit ederseniz, bu GSM hatlarını şikayet edebilirsiniz.

Adınıza açılmış hatları tespit ettikten sonra Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak sizin adınıza kayıtlı olan hattı bloke edebilirsiniz. Şikayetinizi dilekçe ile sunabilir ve hattın size ait olmadığını ve haberiniz olmadığını dile getirebilirsiniz.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.