GSS CEZA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GSS CEZA SORGULAMA

İnternetin gelişmesiyle birlikte artık tüm işlemlerimizi internet üzerinden yapmaktayız.Genel Sağlık Sigortası kapsamında diğer tüm işlemleriniz gibi, ceza sorgulama işleminizi de internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler ile ile GSS ceza sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ceza sorgulama ile ilgili işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemine ek olarak şifresiz olarak sorgulama işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

GSS Ceza Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Ceza sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için ilk olarak, bu uygulama üzerinden yapacak olduğunuz tüm işlemler gibi E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesine giderek, kimlik bilgilerinizi bulunduğu başvuru formuyla rahatlıkla edinebilirsiniz. Ayrıca E-Devlet şifrenizi almak için işlem maliyeti nedeniyle 2 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Yapacak olduğunuz bu işlemlerden sonra E-Devlet şifrenizi edinebilir ve uygulama üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-Devlet şifresi edinme işleminizden sonra GSS ceza sorgulama işleminizi yapmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Ardından açılan ekran üzerinden ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız.

Adsız

Bu işleminizden sonra mevcut ekran değişecektir. Sonrasında sizden istenmekte olan TC kimlik numaranızı ve edinmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi ekrandaki ilgili yerlere yazınız.

Adsız

Bilgi girişlerinizi gerçekleştirdikten sonra, bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olarak ekranda gösterilmiş olan ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız.

Adsız

Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu işlemlerden sonra, GSS ceza sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilir ve konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

GSS Ceza Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

GSS ceza sorgulamanız için bir başka seçenek olan online tahsilat uygulaması ile birlikte herhangi bir şifreye ihtiyaç duymadan sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Ceza sorgulama işleminiz için yazımızın sonunda size verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinden ilk olarak ‘Sorgu Türü’ kısmından ‘Diğer ödemeler’ seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Adsız

Ardından, ‘Sorgu Tipi’ kısmından GSS prim seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Bu işleminizden sonra GSS ceza sorgulama işleminiz için ‘T.C.Kimlik No’ bilginizi girmeniz gerekmektedir. Bilgi girişlerinizi doğru ve eksiksiz olarak girdiğinizden emin olduktan sonra ekran üzerinde görmüş olduğunuz güvenlik kodunu ilgili yere yazmanız gerekmektedir. Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu işlemlerden sonra GSS borç sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için ‘Borç Sorgula’ butonuna basmanız yeterli olacaktır. Yapmış olduğunuz bu işlemler sonucunda borç sorgulama işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

GSS Ceza Sorgulama İşleminiz için Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.