GSS PROVİZYON SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GSS PROVİZYON SORGULAMA

Genel Sağlık Sigortası güvencelerinden yararlanabilir olduğunuzu GSS provizyon işlemleri ile gösterebilirsiniz. GSS provizyon sorgulama işlemi artık birçok işlem gibi internet üzerinden online olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir hale gelmiştir. Ek olarak sağlık provizyonu için hiçbir işlem yapmamışsanız şayet yaptırmak için kimlik fotokopisine ihtiyacınız olacağını unutmayınız. GSS provizyonu sorgulama işlemi için aktif olması gereken provizyonunuzun ne zaman aktifleşeceğini provizyonunuzu gerçekleştirirken öğrenebilirsiniz. GSS provizyon sorgulama işlemi SPAS yani Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi sayesinde sağlık güvencelerinden yararlanabilme durumunuzu ve sizin sigortanız ile yararlanan aile bireylerinizin provizyon işlemini rahatlıkla bu sistemle halledebilirsiniz. SPAS programı ile GSS provizyonu sorgulama işlemi yapmanız için hangi kuruma bağlı olduğunuzu bildirmeden kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.

GSS provizyon sorgulama işlemi dışında SPAS uygulaması ile başka işlemler gerçekleştirilebilir. Mesela emeklilik durumu sağlanmış vatandaşların, iş hayatına yeni girmiş bireylerin, yeni doğan bebeklerin kısacası güvencesi düzenlenecek ya da yeni başlatılacak bireylerin bilgileri belirli kontrollerle güncellenerek sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için otomatik onay işlemi yapması GSS provizyonu sorgulama işlemi haricinde gerçekleştirdiği durumlardandır. GSS provizyon sorgulama işlemi dışında ek olarak emekli aylıklarının kesilmesi, işten kendi arzusuyla ayrılan veya çıkarılanların ya da yaşamını kaybeden bireylerin bilgileri güncellenmesi ile sağlık hizmet haklarının durdurulması SPAS uygulaması gerçekleştirilir. GSS provizyonu sorgulama işlemi hakkında yapmanız gerekenlerin detaylı bilgisini yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

GSS provizyon sorgulama işlemi ve daha bunun gibi birçok işlem daha önce iki resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirilebilmekteydi. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile bu işlemi ve bunun gibi birçok işlemi artık tek bir resmi site üzerinden gerçekleştirebilmekteyiz. Bu resmi sitenin ismi E-Devlettir. Ve E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Şifreniz olmadan işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir.

GSS Provizyon Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sitesi olan E-Devlet resmi internet sitesi sistemi üzerinden şifreli ve güvenli bir şekilde GSS provizyonu sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Öncelikle yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. GSS provizyon sorgulama işlemi için gelen ekranda sizden istenen kimliğinizi doğrulamanızdır.

2

Ardından T.C. kimlik numaranızla birlikte E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz ikamet ettiğiniz yerde bulunan en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzanınız ile birlikte gidip şifre alma talebinde bulununuz. Şifrenizi almak için 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra gerekli alanlara bilgilerinizi giriniz ve işleminizi tamamlayınız.

3

GSS Provizyon Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.