GSS TESCİL SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GSS TESCİL SORGULAMA

Genel Sağlık Sigortası (GSS), SSK, BAĞ KUR, Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olmayan bireyler için geliştirilmiştir. GSS başvuruda bulunacak olan bireylerin tescil kayıtları alınacaktır ve böylelikle ne kadar ücret ödemeleri gerektiğinin bilgisi belli olmuş olacaktır. Bu aşamadan sonra sizlerde internet üzerinden GSS tescil sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. GSS tescili sorgulama işleminizi ve bunun gibi önemli ve gerekli birçok işleminizi daha önce iki resmi internet sitesi üzerinden sorgulamanız mümkündü. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması ile bu ve bunun gibi işlemleri artık tek bir şekilde yapabilmektesiniz. Bu resmi internet sitesinin ismi ise E-Devlet’tir. E-Devlet üzerinden gerçekleştireceğiniz herhangi bir işlem için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. Bu E-Devlet şifresi ile GSS tescil sorgulamanızı yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere vermiş olduğumuz adımlar sayesinde GSS tescili sorgulamanızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ve eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz bir E-Devlet şifresine nereden ve nasıl ulaşabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle GSS Tescil Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet şifresi ile yapacak olduğunuz bu işlem için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek yapacak olduğunuz kimlik bilgilerinizi olduğunu başvuru ile kolaylıkla edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi alma işlemi için 2 TL işlem ücreti ödemesi yapmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra ise GSS tescil sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Karşınıza çıkan ekran üzerinden ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.

Adsız

Kimlik doğrulama işlemi sonrasında değişen ekran ile birlikte ilk olarak TC kimlik numaranızı doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz.

456

T.C. kimlik numaranızın ardından da E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz.

456

Bu bilgi girişlerinizden sonra GSS tescili sorgulama işleminizi tamamlamak için ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız.

456

Tüm bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra GSS tescil sorgulama işleminizi kolayca ve kısa sürede yapabilir ve gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle GSS Tescil Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.