Hasar Sorgula | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Hasar Sorgula

Hasar sorgula işlemi, istediğiniz aracın hasar bilgilerini yani kaza bilgilerini, değiştirdiği plakaları ve numaralarını, daha önce tamir görüp değişen parçaları ve diğer tüm detayları görmenizi sağlar. Bu detaylar arasında aracın modeli, üretim yılı, kaza tutanakları ve poliçeler gibi bilgiler de yer almaktadır. Bu işlemi büyük bir kolaylıkla internet üzerinden online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gündelik işler düşünüldüğünde oldukça kolaylaştırıcı bir sistemdir. Ayrıca bu işlem hem ücretsiz hem de hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Ek olarak günün her saatinde bu işlemi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hasar kaydı sorgulama işlemi genel olarak taşıt alım satımı ile uğraşan kişiler için büyük bir avantaj olmaktadır. Bu kişilere örnek olarak 2. el araba alım satımı ile uğraşan esnaflar verilebilir. Aracın satılmasından veya satın alınmasından önce plaka numarası ile birlikte aracın tüm bilgilerine erişebilirler. Böylece herhangi bir kazıklanma durumu da ortadan kalmış olur. Alacağınız aracın tüm bilgilerine sahip olduğunuz için herhangi bir sürpriz ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşük seviyelere iner.

SBM Hasar Sorgula Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işlemi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi sitesi üzerinden kolaylıkla yapılabilir. İlk olarak www.sbm.org.tr adresine girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında sitenin üst kısmından Sorgulamalar butonuna tıklayınız. Açılan alt menü aracılığı ile ilk sırada yer alan Trafik Poliçe Sorgulama butonuna tıklayınız. Açılan yeni sayfa üzerinde pek çok farklı sorgulama işlemleri yer almaktadır. Bunlar arasından istediğiniz bir sorgulama işlemi ile hasar kaydı sorgulama işleminizi büyük bir kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

plaka

Seçebileceğiniz opsiyonlar arasında plaka ve TC kimlik no ile sorgulama, plaka ve vergi kimlik no ile sorgulama ve sigorta bilgileri ile sorgulama seçenekleri yer almaktadır. Dilediğiniz ya da size en kolay gelen sorgulama seçeneğini seçerek hasar sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden yapabileceğiniz bir işlem olduğu için oldukça kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Böylece araç bilgileri ve sahip olduğu kişinin bilgileri ile sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

SBM Hasar Sorgula İçin TIKLAYINIZ!

Ücretli Hasar Sorgula

Eğer araç sahibinin TC kimlik numarasını, vergi numarasını ya da sigorta bilgileri bilmiyorsanız, farklı bir yöntem ile hasar kaydı sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Ancak bu işlem ücretli bir işlemdir. Cüzi bir tutar ile herhangi bir kişisel bilgiye gerek kalmadan araç hasar sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak www.sigortam360.com adresine gitmelisiniz. Sol kısımda yer alan Sorgu Hakkı kutusunda yapabileceğiniz sorgulama sayısına göre toplam fiyat hesaplanabilmektedir ve sorgu başına gereken tutar sadece 4 TL’dir.

sig

Bu sistem de üyelik sistemine dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. İlk olarak üye olmanız ardından sorgulama satın almanız ve almış olduğunuz sorgulama sayısına göre hasar sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Üye olmadan da yapabileceğiniz sorgulama seçeneği mevcuttur. Sitenin alt kısmında yer alan üye olmadan sorgulama seçeneğine tıklayarak açılan sayfa üzerinde ilk olarak plaka bilgisini yazmanız gerekmektedir. Devam ettiğinizde ise isim soyisim ve e-mail adres bilginiz istenecektir. Elde edilen sonuçlar e-posta adresinize yollanacaktır. 3. sayfada ise ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir sayfa açılacaktır. Ödeme işlemini de gerçekleştirdikten sonra plaka bilgisini girdiğiniz aracın hasar bilgileri e-posta adresinize gelecektir.

Ücretli Hasar Sorgula İçin TIKLAYINIZ!

SMS ile Hasar Sorgula

Bir diğer hasar kaydı sorgulama işlemi de SMS sistemi ile yapılmaktadır. Dışardaysanız ve internet erişiminiz bulunmuyor ise bu işleme başvurmanız en mantıklı seçenek olacaktır.

tel

Bu sorgulama işlemi için plaka (Örnek olarak 34AB111 şeklinde) yazılmalı ve 5664’e gönderilmelidir. Bu işlem ise Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone yani tüm operatörler için 5 TL olarak ücretlendirmeye tabi tutulacaktır. Böylece her türlü imkan ile araç hasar sorgulama işlemini gerçekleştirme olanağına sahipsiniz.

SMS İle Hasar Sorgula İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.