İkizler Burcu Özellikleri Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İkizler Burcu Özellikleri Sorgulama

İkizler burcu isminden de anlaşılacağı üzere çok yönlüdür. Farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Bulunduğu duruma göre fikirleri değişebilir. Biz de bu yazımızda ikizler burcu özellikleri sorgulamayı işleyeceğiz.

İkizler, zıt bir kişiliktir. İkizler burcu sivri ve üstün bir zekaya sahiptir. Konuşma ve yazma yetenekleri ileri seviyededir. Özellikle konuşmayı çok severler. Dikkatlerini çeken bir konuda uzun süre sohbet edebilirler. Sözcük dağarcıkları geniştir. Hitap şekilleri güçlüdür yumuşak dillidirler. Hassas bir işitme özellikleri vardır. Bu yüzden güzel konuşan insanlar dikkatlerini çeker. Anlık yaşamayı severler. Meraklıdırlar macerayı severler. Pek yerlerinde duramazlar. Gezmeyi tatile çıkmayı eğlenmeyi severler. İkizler burcunun belirgin özelliklerinden biri de kararsız olmalarıdır. Bu kararsızlığın nedeni konulara derin bakmalarıdır. Konuyu her yönden ele alırlar. Tartışırken olaya mantık çerçevesinden yaklaşıp duyguyu dışarıda tutarlar. Anlaşılması güç bir burçtur. Bu yüzden geniş bir çevreleri olmaz. Bu onların kusuru değil, diğer burçların kusurudur. Çünkü ikizler burcu zeka burcudur. Farklı alanlarla ilgilenmeyi çok severler. Kıpır kıpırdırlar. Birgün spor yaparken ertesi gün kitap okur veya başka şeylere ilgi sarmış şekilde görebilirsiniz onları. İlgi alanları gibi ruh halleri de değişiklik gösterir. Ağlayan bir ikizler burcunu bir saat sonra eğlenirken görebilirsiniz.

İkizler Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Eğlencelidirler. bir ikizler burcu insanının yanında sıkılmak neredeyse imkansızdır.
 • Zekidirler, çevrelerindeki olayları en ince ayrıntısına kadar analiz edip, gösterilen tarafını değil asıl olan tarafını anlamaları an meselesidir. Daima olaylara karşı daha yapıcı bir tutum sergilerler.
 • Beceriklidirler, bir ikizler burcu insanı yeter ki istesin elinden gelmeyecek iş yoktur.
 • Konuşkandırlar, ikizler burcu insanlarının hemen hemen her konuda söyleyecek sözleri ve yapacak bir eleştirileri mutlaka bulunur. Bu insanların yanındayken sıkılmazsınız konuşma daima yeni bir konu açılacak ve ikizler sıkılıp susmak isteyene kadar devam edecektir.
 • Merhametlidirler, ikizler burcu insanı dışarıdan bakıldığında her ne kadar sorumsuz hayatı ve olayları ciddiye almaz bir tutum sergiliyor olsa da aslında son derece duyarlı bir yapıya sahiplerdir.
 • Uyumludurlar, bulunduğu çevreye uyum sağlama konusunda hiç bir sıkıntı çekmezler.

İkizler Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Farklı karakter özelliklere sahip,
 • Değişken fikirlere sahip, ikizler burcu insanlarında rastlayacağınız en sinir bozucu durumlardan biri de fikirlerinin çok çabuk değişiklik gösteriyor olmasıdır. Sizin yanınızda bir fikri çok koyu bir şekilde savunurken birkaç gün sonra aynı düşünceyi acımasızca eleştirdiğine şahit olabilirsiniz.
 • Sabırsızdırlar, beklemeyi asla sevmezler. Her şey bir an önce yaşansın ve bitsin isterler.
 • Kararsızdırlar.
 • Yüzeysel ve çok meraklıdırlar.
 • Dedikoducudurlar.
 • Çıkarları ön plandadır. Öncelik daima kendindedir.
 • Başkalarının menfaatini önemsemezler.
 • Gerçeklerle yüzleşmekten kaçınırlar.

İkizler Burcu Kadını Genel Özellikleri Nelerdir?

İkizler kadını sürekli insanlarla iletişim halindedir. Bu yüzden her şeyden haberleri olur. İnsanlar başkaları hakkında merak ettikleri şeyleri ikizler kadınına sorar. Her şeyden haberleri vardır. Dedikodu yapmayı çok severler. Her şey onların kontrolündedir. Bunun nedeni iletişimdeki becerileridir.

İkizler kadını çok zekidir. Eğer bu zekayı doğru kullanırsa çok iyi yerlere gelebilir. Ama olumsuz yönde kullanırsa kötü sonuçlar doğurabilir. Psikolojik sorunlar yaşar. Çok hareketlidirler. Spor yapmayı severler zaten genelde fit bir vücuda sahiptirler. Çok merhametliler. Aniden sinirlenip aniden yatışabilirler. Ani değişken ruh hallerine girerler. Onları sinirlendirmek ardından kalbini tekrar kazanmak kolaydır. Kendilerini beğenirler. Beyaz tenli olurlar. Hazır cevaptırlar. Çok kıskanç değiller. Suya girmekten çekinirler. Alışveriş yapmayı severler. Emir vermekten hoşlanırlar. Temiz kalpli ve iyi niyetlidirler.

Evi geçindiren erkek olur, genelde ev hanımlığı yaparlar. İkizler burcu kadını ailede sevilen tiptir. Genelde örnek gösterilir. Duygudan çok mantıkla hareket ederler. Sohbet ortamında karşısındaki insanın kendisi gibi güzel konuşan biri olmasını ister ama en çok kendisi konuşur. Duygudan uzaktırlar. İkizler kadını özgürlüğüne düşkündür. Zihinsel ve zeka odaklı konular üzerine konuşmak isterler. Hayat felsefesi tarih gibi. İkizler kadınıyla birlikte olmak isteyen bir erkek asla sıkılmaz. Onu fazla sıkmamalısınız. Aşırı kıskançlıklar onları soğutur.

İkizler kadını yaşamınıza hareket getirir. Sürekli hareket halindedirler. Gezmeyi eğlenmeyi severler. Gerçekten aşık oldukları zaman müthiş şekilde bağlanırlar. Karşı taraf bırakmadığı sürece asla ayrılık düşünmezler. Çok tutkulu severler. Kaybettiği zaman karalar bağlarlar çok üzülürler ama unutma aşamasını çabuk atlatırlar. Hayata yeni bir sayfa açmayı iyi becerirler. Geçmişe asla takılmazlar. Çabuk unutabildikleri için aşk acısı onlarda kısa sürer. İkizler kadını hayata eğlence olarak bakar. Bir ikizler kadınıyla birlikte olmak istiyorsanız hemen ciddi boyutlara geçmemek lazım, önce onu ikna etmeniz gerekir. Kararları kendisi almak ister başkasına sormaktan hoşlanmaz. Kendisinin üstesinden gelebileceğini düşünür. Yardımseverdir. İkizler kadını ailesine bağlıdır. Özellikle baba kız ilişkilerini en yoğun yaşayan burçtur. Çok iyi annelik yaparlar. Çocuk yetiştirme konusunda özenlidirler. İkizler kadını hamarattır. Düzenlidir. İlgi duydukları burç yaydır. Aşk hayatında değişik şeyler yaşamak isterler. İlişkide rahat olmaktan yanalar.

İkizler Burcu Erkeği Genel Özellikleri Nelerdir?

İkizler erkeği çok hareketlidir. Pratik zekalıdır. İkizler kadınına nazaran biraz daha soğukkanlıdır. Kadınlar gibi dışarıdan bakıldığında çekici görünmeyebilirler. Fiziksel görünümden ziyade konuşma şekli ve davranışlarıyla karşı cinsi kendisine çekebilir. Kendisiyle barışıktır. Toplu ve ciddi ortamlarda sessiz sakin oturaklı gibi görünse de samimi olduğu kişilere karşı hareketli konuşkan bir karaktere dönüşür. Dostluk arkadaşlık ilişkilerine önem verir. Kendisine yapılan yanlış bir hareketi asla unutmaz. Alıngandırlar. Her ortama ayak uydurabilirler. Genelde pek çevresi tarafından anlaşılmaz. Bu da zeka düşünce yapısının faklı işlemesinden kaynaklanıyor. Aile içi de bile tartışmalar yaşar. Anne babası baya kardeşleriyle geçimsizlik yaşar.

Çok iyi bir gözlemcidir. Çevresinde olup biten olayların farkındadır. Arkadaşlarını çok iyi tanır. Yardımseverdir. Hemen her konuda hakkında bilgisi vardır. Araştırmayı yeni şeyler öğrenmeyi sever. Bildiği şeyleri hiçbir zaman yeterli görmez üzerine tekrar tekrar çalışmalar yapar. Öğrendiği şeyleri de çevresine anlatmaktan zevk alır. İkna yeteneği kuvvetlidir. İkizler erkeği el becerisinde de başarılıdır. Müzik aletleri çalabilirler. Duygularını tavırlarıyla ifade eder. İkizler burcu erkeğinin en iyi anlaşabileceği burç ikizler terazi ve yaydır. İlişki gezegeni Jüpiter’dir. İkizler burcu erkeği geleneksel bir yapıya sahiptir. Hazır cevaptırlar. Fakirlere yardım etmeyi severler. Hafızaları güçlüdür. Asabi bir yapıları vardır.

İkizler burcu erkeği kıskançtır. Sahiplenme duygusu ağır basar. Ama karşı cinsin tercihlerine müdahale etmez. Örneğin karısı iş kadını olanak isterse veya ev hanımı olmak isterse fazla karışmaz hatta destek verir. İkizler burcu erkeği özgür bir yapıya sahiptir. Kısıtlanmayı asla kabul etmez. Bu yüzden aşk hayatında kadının onu fazla sıkmamak gerekir. Karşısındaki insanında kendisi gibi özgürce hareket etmesini özgürce fikirlerini savunmasını ister. Tam bir özgürlükçüdür. Öz eleştiri yapmazlar. Kendilerine yapılan eleştirileri de önemsemezler. Aile hayatında sorumluluk almaktan kaçınmazlar. Çocukları çok severler. Ailelerine bağlıdırlar. İkizler burcu erkeği zor elde edilen varlıklardır. Hiç büyümezler. Espri zekaları üst düzeydir. Arkadaş canlısıdır. Flört etme farklı farklı kişilerle birlikte olma eğilimindedirler. Bu onların yapısında vardır. Başkalarıyla zaman geçirmeyi severler. İletişim onların işidir. Kincidir. Hayal güçleri kuvvetlidir. Değişen mizaçlıdırlar. İkizler burcu erkeğiyle yaşayan bir kadın asla sıkılmaz.

İkizler Burcunun Diğer Burçlar ile İlişkisi

İkizler Burcu ile Koç Burcu İlişkisi

İkizlerin en uyumlu olduğu burç koçtur. Bu burçlar birbiri için yaratılmıştır. İki tarafta enerjik hareketli bir yapıya sahiptir. Gezmeyi eğlenmeyi severler. Ve çabuk sıkılabilirler. Bu durum ikizler burcunu koçu maceralara sürüklemeye itecektir. Duygularını her zaman aklın gerisinde tutarlar. Buda ilişkide duygunun mu aklın mı önemli olduğu sorusunu akıllara getiriyor. Ancak koç ve ikizlerin ilişkisinde her iki taraf da benzer bir bakış açısı ile yaşadıkları için çok da gündeme gelmeyecek bir sorundur. Sonuç olarak ikizler ve koç burçları birbiri ile mükemmel bir uyum sergileyecektir.

İkizler Burcu ile Boğa Burcu İlişkisi

İkizler burcu ve boğa burcu zıt özelliklere sahip burçlardır. İkizlerin hareketli konuşkan yerinde duramayan bir yapısına karşı boğa burcunun sakin oturaklı ağır başlı yapısı, ikizlerin aceleci sabırsız olması işlerin bir an önce bitmesini istemesi boğanın ise bir işi yapmadan önce iyice düşünüp sabırlı davranması ateş ve suyun karşı karşıya gelmesi gibidir. Bu burçların anlaşması zor görünse de farklı karakterlerin kendilerinden tavizler vererek sağlıklı bir ilişki sürdürmesi imkansız da değildir. Genel olarak iki tarafında birbirini çok iyi tanıması gerekir. İkizler ve boğanın ilişkisinde bir taraf daima daha yapıcı bir tutum içerisinde olmalıdır. Aksi halde her ikisi de inatçı olan boğa ve ikizler insanının böylesine zıt karakterlere sahip olup anlaşmaları mümkün olmaz.

İkizler Burcu ile İkizler Burcu İlişkisi

İkizler burcunu şüphesiz ki en iyi anlayacak olan burç yine kendi burcudur. Bu iki insan birbiri ile neredeyse aynı özelliklere sahiptir. Bu durum çoğu zaman ilişki için olumlu bir sonuç meydana getirirken kimi zamanlarda da ilişkinin sonlanmasına sebep olabilir. Her ne kadar aynı özelliklere sahip olsalar da her ikisi de birbirini umursamaz hayatı fazla ciddiye almaz diyerek eleştirecektir. İkizler burcunun bir diğer ikizler burcu insanı ile iyi bir ilişki kurması için bir tarafın daima yapıcı bir tutum sergilemesi gerekir. Aksi halde ilişkileri fazla uzun ömürlü olmaz.

İkizler Burcu ile Yengeç Burcu İlişkisi

İkizler ve yengeçlerin anlaşması çok zor gibi görünüyor fakat iki tarafın da kendinden tavizler vermesi bu ilişkiyi güzel bir noktaya getirebilir. Yengeç çocuk sahibi olmayı hayal eder, düzenli bir hayatı olsun ister. İkizler ise pek yerinde duramaz monoton hayata asla tahammül edemezler. Yengeç ikizlerin özgür yaşama isteğine; ikizler ise yengecin hassas yapısına müdahalede bulunmadığı sürece bu ilişkiden olumlu sonuçlar çıkabilir. Ancak her iki tarafta bir süre sonra birbirini eleştirmeye başlayabilir. İkizler yengecin evine aşık evden çıkmak istemez tavırlarına tahammül edemeyecek yengeç ise ikizlerin sürekli macera arayışında olmasını anlamsız bulacaktır. Bu ilişki uzun vade de her iki taraf için de yıpratıcı olacaktır. Ancak ortada bir aşk varsa daha önce de belirttiğimiz gibi karşılıklı tavizler verilerek uyumlu bir çift olabilirler. İlişkinin gidişatı tamamen taraflara bağlıdır.

İkizler Burcu ile Aslan Burcu İlişkisi

Aslan gösterişi seven, pahalı elbiseler giymeyi pahalı mekanlarda yemek yemeyi her zaman ihtiyaç olarak görür. İkizler içinse bu durum çok önem taşımaz onun için mühim olan nasıl yaşadığı değil ne yaşadığıdır. İkizler aslana ayak uydurabilir. Aslan ilişkide nasıl davranması gerektiğini bilen bir yapıdadır. İlişkide sonuna dek aşkı karşı cinse tattırır. Bu durum ikizler sıkılan dek bu şekilde devam eder. İlişkinin sürekli olması için aslan burcunun daima ikizlerin dikkatini canlı tutacak tavırlar sergilemesi gerekir. Bu durum çoğu zaman aslan burcunu yıpratıcı bir boyuta gelse de sonucunda yaşayacakları güzel birliktelik için aslan burcunun bu fedakarlığı göze alması gerekir. Zaten gösteriş yapmaya meraklı olan aslan burcu bu durum da çok zorluk çekmez.

İkizler Burcu ile Başak Burcu İlişkisi

Her iki burç Merkür tarafından yönetiliyor. Bu yüzden iki taraf ta akılcıdır. Duygudan ziyade zekayla hareket ederler. İki burç ta konuşmayı çok severler. Karşılıklı keyifli bir sohbet gerçekleştirebilirler. Başak sevgiye aşka çok değer verir sadıktır, ikizler ise ona nazaran biraz daha rahat takılmayı sever sevgisi değişkenlik gösterebilir. Bu konuda ikizler kendisine biraz daha dikkat ederse bu iki burç arasındaki ilişki umut vaat ediyor. Ancak başak burcu sahiplenmenin boyutunu arttırır ise özgürlüğünün kısıtlandığını düşünen ikizler burcu arkasına bile bakmadan uzaklaşacaktır. Başağın, ikizlerin özgürlük zaafına hoşgörü ile yaklaşması gerekir.

İkizler Burcu ile Terazi Burcu İlişkisi

İkizler ve terazi burçları birbirine yakın yapıdadır. İkizlerin pratik zekası konuşma yeteneği ve terazinin insanlarla olan ilişkilerinin güçlü olması bu iki burcu birbirine yakınlaştırabilir. İki burç ta hareketlidir, sıradanlığı sevmezler. Tabi ki bunun risklerini değerlendirmek de fayda vardır. Aynı kutupların birbirini itmesi gibi bu iki burç ilişkilerinde anlaşmazlık yaşayabilir. Fakat genel olarak birbirine uyumlu, karşılıklı birbirinin dilinden anlayan burçlardır.

İkizler Burcu ile Akrep Burcu İlişkisi

İkizler ve akrep değişik güzel bir ilişkiye sahip olma adayıdır. İkizler yerinde duramayan hareketli yapısı evde oturup kitap okuyan bir akrebi farklı maceralara sürükleyebilir. Ağır başlı bir akrebi ikizler konuşup laf cambazlığı yaparak eğlendirir. Bu da hoş bir ilişkinin yaşanmasını sağlar. Akrebin tutkulu ve sürprizlerle dolu dünyası her geçen gün ikizleri kendine biraz daha fazla hayran bırakır. İki taraf ta mantıklı düşünüyor ama ilişki söz konusu olduğunda akrep mantığını devre dışı bırakır.

Akrep ikizlere göre daha kıskançtır, sahiplenme duygusu ağır basar. Akrep burcu daima olayları yönlendirmek kontrol altında tutmak isteyecektir. Ancak ikizler burcu özgürlüğüne aşırı düşkündür. Her ne kadar size yakın olduğunu söylese de içinde daima kimseye göstermediği bir dünya bulundurur. İkizler burcu yeri geldiğinde kendi yarattığı bu dünyada yalnız kalmak isteyecektir. Akrep ise onun bu hallerine anlam veremeyecek daima onun hayatına müdahale etmeye çalışacaktır. Bu ilişkinin devamlı olabilmesi için her ikisi de karşı tarafa olabildiğince açık ve dürüst davranmalıdır.

İkizler Burcu ile Yay Burcu İlişkisi

İkizler ve yay oldukça uyumludur. Bu uyum hayatlarının hemen hemen her alanında geçerlidir. İki burç ta seyahat etmeyi fazlasıyla sever. Yay burçları da tıpkı ikizler burcu gibi çok zekidir. Bilgi edinmeyi ve bu bilgiyi etrafa yaymayı çok severler. İki taraf ta konuşkandır bir aradayken asla sıkılmazlar daima eğlenceli bir diyalog halinde olacaklardır. Bu kadar ortak noktanın üstüne bu iki burç insanının anlaşmamaları çok zor. Yay burcuna sahip kişiler deyim yerinde ise ikizler burcu için biçilmiş kaftan. Bu iki burç insanı fazla bir çaba göstermeye gerek kalmadan çok güzel bir ilişki yaşayabilirler.

İkizler Burcu ile Kova Burcu İlişkisi

Kova da ikizler burcunun uyum sağlayacağı burçlardan birisidir. Kovanın lider özelliği ikizleri ürkütmez aksine onun bu kararlı yapısı ikizler birçok zaman etkileyecektir. İki tarafta mantıksal düşünen oldukça çekici burçlar. Tek farkları bu kişileri elde tutmak zordur. Her ikisi de ilgisi çabuk dağılan bir yapı sergiler. Bir tarafın daima ilgiyi canlı tutmak için ekstra çaba göstermesi gerekecektir. Genel olarak değerlendirecek olursak kova ve ikizler burçlarının ilişkisi için çok eğlenceli uyumlu ancak geçici bir ilişki olduğunu söyleyebiliriz.

İkizler Burcu ile Oğlak Burcu İlişkisi

Hayatı anlık yaşamayı seven ikizlerle tam bir işkolik olan oğlağın uyumu biraz düşündürüyor. Oğlak iş hayatına çok önem verir işi eve kadar getirir. İkizler ise eğlenmeyi gezmeyi sever. Oğlak özel hayatına fazla zaman ayırmaz, para onun için ön plandadır. İkizler ile oğlak sık sık tartışma yaşarlar ama barışmaları uzun sürmez. İkizlerin oğlağı olduğu gibi kabul etmesi gerekir. Oğlak burcu da bu yönüne biraz dikkat eder ikizlerin eğlence hayatına düşkünlüğüne saygı gösterirse bu ilişki olumlu olabilir. İlişki her iki tarafında kendinden aşırı taviz vermesi sonucu ilerleyecektir. Bu durum her iki taraf için de aşırı yıpratıcı olur.

İkizler Burcu ile Balık Burcu İlişkisi

İkizler ve balık birbirine çok ters burçlardır. Ama zıtlıklar bazen olumlu sonuçlar doğurabilir. İkizler yüzeysel sever, balık ise çok duygusaldır bağlanmak ister, ikizler tam tersine anlık ilişkiler ister. Balık bir kere olsun, ömürlük bir ilişki olsun ister. İkizlerin bu istekleri gerçekleştirmesi biraz zordur. Balık karşı tarafın sürekli kendisiyle ilgilenmesini ister ikizler ise oldukça meşgul olduğu için balık bu durumdan şikayetçi olur. Balık bu derin hisleri ikizlere geçirebilmesi halinde ortaya güzel bir ilişki çıkabilir. Ancak bu ilişki sürecinde zaten duygusal bir yapıya sahip olan balık burcu duygusal anlamda aşırı yıpranır. Kendisini ve duygularını daima ikizlere ispat etmeye çalışacak, ikizler ise onun bu hallerini samimiyetsiz olmakla bağdaştıracaktır. Bu durum da ilişkinin geleceği balık burcunun tutumuna göre şekillenecektir. Ya ikizlerin hayatında kalıp ona sürekli duygularını ispatlayacak ya da ilişkinin başından bu durumu kabullenip vazgeçmeyi tercih edecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.