Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternet Borcu Ödeme

İnternet artık çağımızın en büyük gereksinimleri arasındadır. İnternet birbirine bağlı bilgisayar ağları olup, küresel bir sistemdir. Bu cihazlar dünya çapında milyarlarca bağlantı (TCP/IP) İnternet Protokolü kullanmaktadır.
Özel, kamu, akademik ve iş dünyasında milyonlarca ağ, genel kapsamda yani yerel ve hükümet ağlarında ise elektronik, kablosuz ve optik ağ teknolojileri geniş bir kullanım alanına sahiptir. İnternet bilgi kaynakları ve hizmetleri geniş bir yelpazede kaynak ve servis bilgisi içermekte ve bu türlere örnek olarak (WWW) World Wide Web dosya paylaşımı, peer ağlar, elektronik posta, telefon ve peer-bağlı hiper metin belgeleri ve bunları uygulamaları alanında kullanılmaya devam ettirilmektedir. 

İnternetin kullanılmaya başlanması 1960’lı yıllara kadar dayanmaktadır. İlk olarak ABD yani Amerika Birleşik Devletlerinde Arpanet olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu ağ internet için bir kemik oluşturmuştur. 1980’lerde ise bölgesel ve askeri haberleşme için kullanılmıştır. Daha sonrasında sadece uluslararası erişilebilirliğe sahip world wide web sistemi Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü tarafından kullanılmaya başlandı. O günlerden günümüze gelerek sürekli bir gelişme halinde olan internet, çağımızın en büyük ihtiyacı haline geldi. Pek çok işimizi internet üzerinden halleder olduk. Bunlar arasında çoğu sorgulama işlemi, fatura ödemeleri, yemek siparişleri, bilgi edinme gibi çok çeşitli işlemler yer almaktadır. Sizlere bu yazıda fatura ödeme işlemleri arasında yer alan internet borcu ödeme işleminden bahsedeceğiz. İnternet borcu ödeme işlemi için 2 farklı seçenek mevcuttur. Bu seçenekler arasında kullandığınız internet sağlayıcısına göre değişim olmaktadır. Bu sağlayıcılar arasında ise Türk Telekom ve Türksat yer almaktadır. Kullanmış olduğunuz sağlayıcılara göre internet borcu ödeme işlemi değişiklik gösterecektir.

Türk Telekom İnternet Borcu Ödeme

Türkiye’nin en büyük internet sağlayıcısı şüphesiz ki Türk Telekom’dur. Bu firmayı kullanan kişiler internet faturalarını 2 farklı şekilde ödeyebilirler. Bu seçeneklerden ilki fatura ödeme merkezleri veya Türk Telekom bayilerinden ödeme yapmadır. İsim soyisim bilgisi, telefon bilgisi, TC kimlik numarası bilgisi veya internet müşteri numarası bilgisi ile faturalarınızı nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Bir diğer fatura ödeme işlemi ise internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. İnternet borcu ödeme yapabilmek için www.turktelekom.com.tr adresine giriniz. Hemen ardından üst kısımdan Bireysel seçeneğine tıklayın. Çıkan alt menüde Evde İnternet butonuna tıklayınız. Açılan sayfanın sağ kısmından Fatura Ödeme seçeneğine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada ise alt kısımlarda internet fatura sorgulama seçenekleri yer alacaktır.

ttnet

Bunlar arasında Hesap No, TC kimlik No, Telefon No, Adsl No ve Net Mobil No yer almaktadır. Fatura sorgulama işlemini yapıp, borcunuzu belirledikten sonra, kredi kartınız ile internet borcu ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Borcu Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Türksat İnternet Borcu Ödeme

Bir diğer büyük internet sağlayıcısı ise Uydu Net’tir. Bu firmanın bir kullanıcısı olarak internet borcu ödeme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız ilk olarak online.turksatkablo.com.tr adresine gidiniz. Açılan sayfanın sol kısmından Fatura Sorgulama butonuna tıklayınız. Daha sonrasında 4 farklı şekilde internet faturası sorgulama seçeneğine sahip olduğunuzu göreceksiniz.

türksat

Bunlar arasında Ödeme Numarası ile Fatura Sorgulama, Müşteri Numarası ile Fatura Sorgulama, Hizmet Numarası ile Fatura Sorgulama ve TC Kimlik Numarası ile Fatura Sorgulama seçenekleri yer almaktadır. Tercih ettiğiniz bilgiler ile birlikte isim-soyisim bilgisini de girerek ilk olarak fatura sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz, daha sonrasında ise fatura tutarınıza göre ödeme işleminizi yapmanız gerekmektedir. Bir diğer fatura ödeme seçeneğiniz ise fatura bilgileriniz ile birlikte Türksat bayilerine veya fatura ödeme merkezlerine giderek yapacağınız ödeme işlemidir. Ancak büyük bir zaman kaybı yaşamanızın yanı sıra internet üzerinden kredi kartı ile yapacağınız ödemeler çok daha büyük bir kolaylık içermektedir.

Türksat İnternet Borcu Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.