IPHONE GARANTİ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

IPHONE GARANTİ SORGULAMA

Günümüzde elimizden düşürmediğimiz, yanından bir an olsun ayrılamadığımız cep telefonlarına harcadığımız paralar düşünülünce bu ürünlerin üretici kaynaklı hatalar ya da kullanıcı nedeniyle oluşabilecek herhangi bir hasara karşı garanti kapsamında olması çok önemlidir. Firmaların sağladıkları garanti sürelerini öğrenmek bazen zahmetli ve insanı şüpheye düşüren bir olaya dönüşebiliyor. Yüksek fiyatlar nedeniyle ikinci el bir telefon satın almayı tercih etmişseniz siz de bunu bazen satıcıdan ya da aldığınız yerden öğrenmenin mümkün olmadığını biliyorsunuzdur.

Bu yazımızda ister ikinci el ister sıfır almış olun Iphone marka akıllı telefonunuzun garanti kapsamında olup olmadığı, satın alındığı tarih ve garantisinin ne zaman başladığı gibi bilgilere nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağız. Apple bütün ürünlerinde olduğu gibi Iphone için de bir garanti sorgulama sistemi ile karşımıza çıkıyor. Türkiye’de Iphone garanti sorgulama için cihazın dağıtımını yapan KVK ve Genpa gibi aracıların sitelerinden gerekli bilgilere sahipseniz, cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Biz ise Apple’ın kendi sisteminden Iphone garanti sorgulama işleminin nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Iphone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle Iphone garanti sorgulama için Iphone marka telefonunuzun IMEI numarası adı verilen ve her telefonun kendisine ait olan bu özel numarayı bilmeniz gerekmektedir. Çünkü telefon ilk satın alındığında garanti, bu özel numara üzerinden işlem yapılarak başlatılır. Bu IMEI numarasına, telefonunuzun arama yaptığınız kısmından *#06# karakterlerini tuşlayarak ya da telefonunuzun ayarlar menüsünden Ayarlar> Genel> Hakkında> IMEI işlemini yaparak ulaşabilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz ise Iphone cihazınızı bilgisayara bağlayarak Itunes uygulamasından IMEI numarasına erişebilirsiniz. Eğer Iphone 5 ve sonrasında çıkan üst modelleri kullanıyorsanız bu numarayı cihazınızın arka kapağında bulabilirsiniz.

Daha sonrasında aşağıda göreceğiniz bağlantıya tıklayarak Apple’ın kendi sitesi kapsamında bulunan garanti sorgulama sayfasına girmeniz gerekmektir. Açılan sayfada çıkan “Donanımınızın seri numarasını girin” yazan bölüme yukarıda bahsettiğimiz IMEI numarasını yani seri numarasını girmelisiniz. Ardından hemen altındaki güvenlik kodunu “Lütfen kodu girin” yazan yere yani aşağısındaki kutuya yazmalısınız. Devam tuşuna bastığınızda karşınızda öğrenmek istediğiniz gerekli bilgileri Türkçe bir şekilde bulabilirsiniz. Iphone marka telefonunuzun garantisinin devam etmekte olup olmadığını ya da ihtiyacınız varsa teknik servis ile ilgili gerekli bilgileri Iphone garanti sorgulama ile öğrenebilirsiniz.

iphone garanti sorgulama

Iphone Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.