İski Borç Ödeme Kredi Kartı | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İSKİ Borç Ödeme Kredi Kartı

İSKİ borç ödeme kredi kartı işlemi, İstanbul’da oturan İSKİ abonesi kişilerin, aylık fatura borçlarını ödemeleri için gereken alternatif bir yöntemdir. İSKİ’nin açılımı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’dir ve bu kurum, İstanbul’da ikamet eden ve su hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İstanbul’da oturan kişilerin evlerine su dağıtımı ve bu kişilerin bulundukları semtlerdeki kanalizasyon ve alt yapı hizmetlerinin bakımı, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılmaktadır. İSKİ kurumunun verdiği bu hizmetleri alabilmek için ise, kişilerin kuruma gidip bir abonelik sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir. Bu sayede kurumun hizmetlerinden yasal olarak ve güvence altında yararlanabilirler.

Ülkemizde, tüm bölgelerde ve şehirlerde su ve kanalizasyon hizmetleri ile ilgilenen İSKİ benzeri kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlar sayesinde, şehirlerde bulunan kişilerin ihtiyaçlarına çok daha rahat karşılık verilmektedir. Bu kurumların hizmetlerinden yararlanabilmek için, kişilerin şehirlerinde bulunan kurumlara giderek abonelik başlatmaları gerekmektedir. Bu sayede kaçak kullanımdan doğan sıkıntılar giderilmiş olur ve aboneler de hizmetlerden yasal bir oluşum altında yararlanabilmektedirler. İstanbul’da oturan kişilerin bu tür hizmetlerden yararlanabilmesi için İSKİ’ye gidip abonelik başvurusu yapmaları gerekir. Bulundukları semtteki İSKİ şubesine giderek abonelik sözleşmesi başlatabilirler. Abonelik başladığında İSKİ tarafından başvuran kişinin evine su dağıtım hizmeti başlar. Bu hizmetin karşılığında, İSKİ her ay belirli bir miktar para talep etmektedir. Her ay aboneye gönderilen fatura üzerinde, ne kadar miktarda su kullandıkları ve kullanılan miktarın ne kadar ücret gerektirdiği yazmaktadır. Bu faturada yazan miktarın ödenmesi, aboneliğin sorunsuz bir şekilde devam etmesi ve ödenmemesi durumunda oluşabilecek yasal işlemlerin yaşanmaması için önemlidir. Bu yüzden İSKİ borçlarının kredi kartı ile ödenmesi işlemi, abonelere kolaylık sağlamak için İSKİ tarafından hizmete konulmuştur.

İSKİ borç ödeme kredi kartı işlemi, İSKİ kurumunun web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Normalde, İSKİ faturaları ödemek için, semtlerde bulunan İSKİ şubelerine gidilmesi gerekmektedir. Fakat bu hem zaman kaybı hem de gereksiz yoğunluğa neden olacağından, İSKİ kurumu da internetten ödeme işlemlerine başlamıştır. Bu sayede tek bir internet sitesi üzerinden bütün abonelik işlemleri dahil borç ödeme de kolaylıkla halledilebilir hale gelmiştir. Ayrıca bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Yerinizden bile kalkmadan İSKİ su faturası borçlarını ödeyebilirsiniz. İSKİ borç ödeme kredi kartı işlemi için öncelikle İSKİ sitesinden bir abone üyeliği almanız gerekir. Daha sonra bu üyelik ile siteden giriş yaparak İSKİ borç ödeme kredi kartı sayfasından işlem yapabilirsiniz. İSKİ borç ödeme kredi kartı ile nasıl yapılacağını bilmeyen ya da işlemi ilk defa gerçekleştirecek okurlarımız için, nasıl üyelik alınır ve nasıl ödeme yapılır adım adım anlattık. Yazımızın devamında bulunan adımları uygulayarak İSKİ borç ödeme kredi kartı işlemini yapabilirsiniz.

İSKİ Borç Ödeme Kredi Kartı ile Nasıl Yapılır?

İSKİ borç ödeme kredi kartı ile yapılması için, öncelikle İSKİ web sitesinden üye girişi yapmalısınız. Üye girişi yapabilmek için ise, öncelikle bir üyelik açmalısınız. Üyelik açmak için önce İSKİ web sitesine giriş yapalım. Yazımızın sonunda vereceğimiz linke tıklayarak direk üyelik oluşturma sayfasına gidebilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda, karşınıza aşağıdaki görselde göreceğiniz gibi bir sayfa çıkacaktır.

Bu sayfada, resimde gördüğünüz gibi doldurulması gereken bazı alanlar bulunur. Bu alanları istenen bilgilere göre doldurmalısınız. Gerekli bilgileri yazıp onayladıktan sonra, üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Üyeliği oluştururken belirlediğiniz şifreyi ise, daha sonra giriş yapabilmek için saklamayı unutmayın.

Üyelik oluşturduktan sonra yine yazımızın sonunda bulunan linke tıklayarak üye giriş sayfasına giriniz. Sayfa aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi olacaktır.

Burada gerekli alanlara TC kimlik numaranızı ve üyelik açarken belirlediğiniz şifreyi girdikten sonra giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfadan fatura ödeme seçeneğine tıkladığınızda ödemeniz gereken faturaları göreceksiniz. Buradan sonra İSKİ borç ödeme kredi kartı seçeneği ile yapılabilmektedir.

İSKİ Abone Üyeliği Oluşturmak İçin TIKLAYINIZ!

İSKİ Borç Ödeme Kredi Kartı İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.