İSKİ BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İSKİ BORÇ SORGULAMA

İstanbul’ da su kullanımından doğan su borcunu artık İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi resmi web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. İSKİ e-şube üzerinden İSKİ borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazının devamında bu sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağız.

İSKİ Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işleminizi yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz sizi ilgili sayfaya yönlendirecek olan linke tıklamak olacaktır. Açılan sayfada öncelikle E-Şubeye üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için sizden T.C. kimlik numarası, sözleşme numarası, e-posta adresi ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Bunları girdikten sonra size verilen sözleşmeyi okuyup kabul edip etmediğinizi belirtiniz. Ardından kayıt ol butonuna tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Daha sonra linke tıkladığınızda açılan sayfada üye girişi için sizden T.C. kimlik numaranız ve şifreniz istenecektir. Ardından güvenlik kelimesi yazan yere kutucukta bulunan harf ve rakamları giriniz. Son olarak ise giriş butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılacak olan sayfa üzerinden İSKİ su borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

11

İSKİ Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet İSKİ Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden uygulamaya konulan İSKİ su fatura bilgileri sayesinde borcunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmanız için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifresini ikamet ettiğiniz ildeki istediğiniz PTT şubesinden alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıda size verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı gerçekleştiriniz.

12

Ardından PTT’den aldığınız E-Devlet şifrenizle birlikte T.C. kimlik numaranızı sisteme giriniz. Bu girişleri doğru yaptığınızdan eminseniz sisteme giriş yap sekmesine tıklayarak borç sorgulama işleminizi tamamlayınız.

13

E-Devlet İSKİ Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.