İSTANBUL İSKİ SU FATURA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İSTANBUL İSKİ SU FATURA SORGULAMA

Fatura sorgulama işlemlerini internet üzerinden yapılabilir olması insanlara ve kurumlara çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Özellikle kalabalık şehirlerde bu kolay işlemler çok uzun süreleri alıp işlerin karışma ihtimalini de ortaya çıkarmaktadır. Özellikle İstanbul gibi Büyükşehir Belediyelerinde bu işlemleri yaptırmak için uzun kuyruklarda beklemek gerekmektedir. Sadece vatandaş için değil belediye çalışmaları da bu yoğunluktan etkilenmektedir. Bu yüzden artık belediyeler internet üzerinden yapılabilen uygulamaları takip etmekte bu uygulamaları kendi sitelerinde kullanmaktadırlar. Böylelikle vatandaşın memnuniyeti de en üst düzeyde tutulabilmektedir.

İstanbul Belediyesi de bu uygulamaları kullanan belediyeler arasındadır. İstanbul Belediyesi’nin sitesini aktif bir şekilde kullanıyor olması nedeniyle sorgulama işlemlerine de sitesinden yer vermektedir. Bizde bu yazımızda sizlere İstanbul İSKİ su fatura sorgulama işlemlerini nasıl yapıldığını anlatacağız. Bu sorgulama işlemini yapabilmek için sisteme üye olmanız gerekmektedir. Yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız bilgiler doğrultusunda su faturası sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İstanbul İSKİ Su Fatura Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır ?

İstanbul İSKİ su fatura sorgulama işleminizi İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne ait olan resmi internet sayfasından yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ilk olarak T.C. kimlik numaranızı daha sonra şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Ardından harfler ve sayılardan oluşan güvenlik kelimeleri gerekli yerlere yazılmalıdır ve ‘giriş’ yazısının üzerine tıklanmalıdır.

11

Vermiş olduğumuz bu bilgiler sırası ile takip edilerek gerçekleştirilen işlemlerden sonra İstanbul İSKİ su fatura sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapmış oluyorsunuz. Sisteme girişinizi yaptıktan sonra faturanız ile ilgili detaylı bilgiler karşınıza çıkacaktır.

İstanbul İSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

E-Devlet İstanbul İSKİ Su Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden de yapılmakta olan bu işlem için öncelikle E-Devlet şifrenizi almalısınız. E-Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubelerinden alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra size verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapmanız gerekmektedir.

12

Ardından T.C. kimlik numaranızla birlikte E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş butonuna tıklayınız ve işleminizi tamamlayınız.

13

E-Devlet İstanbul İSKİ Su Fatura Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.