Koç Burcu Özellikleri Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Koç Burcu Özellikleri Sorgulama

21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında doğmuş olan insanlar koç burcuna sahip olarak dünyaya gelirler. On iki burç arasında en hareketli ve en aceleci insanlar koç burcuna sahiplerdir. Koç burcu insanları genel olarak açık sözlü, dobra insanlardır. Genellikle kelimelerini fazla düşünmeden direk söylerler. Bu durum çoğu zaman koç burcuna sahip insanların kırıcı, düşüncesiz, kaba olarak nitelendirilmelerine sebep olur. Ancak açık sözlü olmaları aynı zamanda güvenilir olmalarını da sağlar. Çevrelerinde ki insanlar koç burcu insanlarının açık sözlü olduklarını bildikleri için görüşlerini dikkate alırlar. Çünkü koç burcu insanları gerçeği değiştirmeye çalışmadan direk olduğu gibi söylerler. Aynı zamanda bu burca sahip insanlar inatçı olmaları ile bilinirler. Hemen her konuda kendi istediği olsun, çevrelerindeki herkes kendi istekleri doğrultusunda hareket etsin isterler.

Koç Burcu Olumlu Özellikler Nelerdir?

  • Cesaret: Koç burcu insanları cesurdur. Hemen hemen her konuda kendilerini ön plana koymaktan çekinmez. Risk almaktan korkmazlar. Girişkendirler. Çevrelerinde ki insanları olaylar karşısında cesaretlendirmeye çalışırlar.
  • Liderlik: Koç burcu insanları liderlik ruhuna sahiptir. İnsanları ve olayları yönetmeye bayılırlar. Bunun için göze alamayacakları şey yoktur.
  • Dürüstlük: Koç burcu insanları çoğu zaman abartı denilebilecek derecede dürüst davranır. Bu davranışları çoğu zaman kaba ve kırıcı bulunsa da koç insanları bu durumdan şikayetçi olmazlar. Hatta ne kadar dürüst olduklarını düşünüp kendileri ile gurur duyarlar.
  • Maceraperestlik: Koç burcu insanları bitip tükenmek bilmeyen bir yaşam enerjisine sahiplerdir. Bu insanların yanında sıkılmak imkansız denilebilir. Hiç bir şekilde macera duygularını kaybetmezler. Yenilikten ve aksiyondan hoşlanırlar. Çevrelerinde olan insanlarında kendileri gibi olmalarını isterler. Sıkıcı insanlara tahammül edemezler.

Koç Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Her insan gibi koç burcu insanlarının da bazı olumsuz özellikleri vardır. Bu olumsuz özellikleri bilmek genellikle karşımızda ki insana nasıl davranmamız gerektiği konusunda bilgilenmemizi sağlar. Koç burçlarının olumsuz özellikleri ise şu şekildedir:

  • Bencillik: Koç burcu insanları daima kendi isteklerine ve düşüncelerine öncelik verir. Bencillerdir. Kendi istedikleri olmadığı zaman sizi buna pişman edecektir. Koç burcu insanı ile plan yaparken sizde bu özelliklerini kolayca fark edebilirsiniz. Küçük bir çocuk gibi sizi kendi istediği şeyi yapmak için zorlayacaktır. Bu özellikleri çevrelerinde ki insanları itecektir. Daima kendi isteklerini ve çıkarlarını gözeten koç insanına tahammül etmek çoğu zaman sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.
  • Ön Planda Olmayı Sevmesi: Bu özellikte aslında bencillikle bağdaştırılabilir. Koç insanları her olayda kendilerinin ön planda olmalarını isterler. Hatta birçok konuşmanızda saatlerce kendisi ile ilgili gereksiz detayı size anlatacaklardır. Bir konuşma esnasında sözünüzü kesip “ya o değilde” diyerek kendi bir anısını anlatan insanlar genellikle koç burcuna sahiptir. Olayın veya konunun ne olduğu çok da önemli değildir koç için. Mutlaka kendisini ön plana çıkaracaktır.
  • Kaba Olmaları: Aslında bu özellikleri genellikle açık sözlü olmalarından kaynaklanmaktadır. Yani hem olumlu hem de olumsuz bir özelliktir bu. Kelimelerini düşünmeden söylerler. Karşılarında ki insanın kırılıyor olduğunu çoğu zaman önemsemezler.
  • Kavgacı Olmaları: Koç insanları genellikle kavgacı insanlardır. Ufacık bir sorunu büyütüp karşılarında ki kişi ile kavga konumuna gelmeleri çok da şaşırtıcı bir durum değildir. Kavga ederek sorunların çözüleceğine inanırlar. Son derece çabuk sinirlenirler. Hoşgörü kelimesi koç burçları için tanımsızdır. Kendi istedikleri olmadığı zaman kolaylıkla kavga çıkarabilirler. Bu onlar için son derece normal bir durumdur.

Koç Burcu Kadını Hangi Özelliklere Sahiptir?

Koç burcu kadınları özgürlüğüne düşkün maceraperest kadınlardır. Bu kadınlara ayak uydurmak çoğu zaman zordur. İçlerinde hiç bitmeyen bir enerji vardır. Daima yeni bir heyecan peşinde olurlar. Hayata bağlılıkları son derece yüksek olan insanlardır. Doğal davranmayı severler. Karşılarındaki insanların doğal davranmalarını isterler. Özgürlüklerinin kısıtlanmasına dayanamazlar. Kısıtlandıklarını hissettikleri anda tüm olumlu özelliklerinden sıyrılıp bir anda kavgacı bir kimliğe bürüneceklerdir. Hatta özgürlüklerini kısıtladığınız an bu kadınlar sizden uzaklaşır. Koç kadınları mantıklı ve keskin yapıdaki insanlardır. Tüm bu kavgacı ve sert yapılarına rağmen sevdiklerine karşı son derece merhametlidir. Yardımseverdir. İnsanlar ondan bir iyilik istedikleri zaman reddetmezler. Kendileri de reddedilmeyi sevmezler. Bir koç kadınını seviyor iseniz işiniz sandığınız kadar kolay değildir. Koç kadınları ilişkiye başladığınız zaman kelimenin tam manası ile size hayatı zehir edecektir. Her zaman kendisi ile ilgilenmenizi ister. Kendisinden daha önemli bir işiniz olduğunu kabul etmez. Eğer onun hayatında iseniz tek ilgilendiğiniz konu o olmalı. Öncelik daima kendisinin olsun ister. Küçük bir çocuk gibi davranırlar. Onun bu şımarık halleri sizi çoğu zaman delirtecektir. Koç kadınına aşık olduysanız ve onu elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken onun merak duygusunu kamçılamaktır. Sizi merak etmesini sağlamalısınız. Mesela koç kadını sizi her aradığında size ulaşmamalıdır. Bu sayede sizi merak edecektir. Çünkü koç kadınları keşfetmeye bayılırlar. Ama bu durumu abartmamanızda fayda var. Bir süre sonra oyununuzun farkına varacak ve sıkılacaktır. Ondan sıradan bir kadın gibi davranmasını beklemeyin. O daima değişime ayak uyduran maceraperest biri olacaktır.

Koç Burcu Erkeği Hangi Özelliklere Sahiptir?

Koç burcuna sahip olan erkekler kendine olan güveni ile ön plana çıkarlar. Bu erkeklerin kendilerine güvenleri son derece yüksektir her şeyi yapıp her zorluğun üstesinden gelebilirler. Enerjik yapıları sebebi ile içinde bulundukları çevrede kolaylıkla fark edilirler. Bunun için ekstra bir şey yapmalarına gerek yoktur. Doğal davranmaları fazlasıyla yeterlidir. Dik başlılardır. Her konuda kendi istediğini yaparlar kurallara göre yaşamak onlar için değildir. Kurumsal bir işte çalışıyor ise genellikle yöneticileri ile çatışma halindedir. Bu yüzden bu kişilerin kendi işlerinde çalıştıklarını görmek olasıdır. Kendilerine ne yapılması gerektiğinin söylenmesini sevmezler ancak kendileri etraflarındaki insanları yönetmeye, emir vermeye bayılırlar. Yönetmek onlar için adeta bir tutkudur. Eğer koç erkeğine aşık iseniz onun bu özelliğini göz ardı etmemelisiniz. Yaptığınız her şeyi gittiğiniz her yeri rapor vermenizi bekler sizden. Ancak siz kendisinden aynı şeyi yapmasını isterseniz tepki gösterecek ve sizden uzaklaşacaktır. Koç erkeğini seviyorsanız her an sizi yönlendirmek isteyen birinin varlığını da kabullenmelisiniz. Aynı zamanda bu erkekler midelerine de düşkündür. Bu erkeklerin kalbine giden yol midelerinden geçer diyebiliriz. Mutfaktaki maharetleriniz ile onu kendinize hayran bırakmakta kesinlikle zorlanmazsınız. Daima görünüşüne dikkat eder. Sizde onun dikkatini çekmek istiyorsanız görünüşünüze dikkat etmeli her zaman bakımlı olmalısınız. Bu sayede kolaylıkla sizinle ilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Koç Burcunun Diğer Burçlar İle İlişkisi

Koç Burcunun Koç Burcu ile Uyumu

Koç burcuna sahip olan insanlar genellikle yönetmeyi seven insanlardır. Bu iki insan birbirleri ile tamamen aynı özelliklere sahiptir. İkisi de yönetmeyi sevmesine rağmen yönetilmeye tahammül edemezler. Bu yüzden anlaşmaları da pek mümkün olmayacaktır. Ancak bu yönlerini kontrol altında tutmayı becerebilirlerse çok iyi anlaşabilirler. Çünkü her ikisi de eğlenmeyi, macerayı çok severler. Macera vazgeçemeyecekleri noktadır. Özgüvenleri yüksektir. Tanıştıktan çok kısa bir süre sonra sevgili olmaları muhtemeldir. Birlikte çok eğlenceli ve kaliteli zaman geçirebilirler. Kısaca bu çift bazı konularda birbirine karşı anlayış gösterirse çok iyi anlaşır.

Koç Burcunun Boğa Burcu ile Uyumu

Koç burcu aceleci olmayı sever boğa ise daha çok ağırdan almayı hayatı yavaş yaşamayı sever. Bu durum bu iki burcun birbirine bakış açısını etkileyecektir. Koç boğayı ağırdan almakla belki de kendisini önemsememekle eleştirecektir. Ancak bu ilişki her iki taraf için de güzel sonuçlar doğurabilir. Birbirlerine karşı yeterince anlayışlı davranırsa çiftin sonsuz mutluluğa kavuşması mümkün. Birbirlerinin eksiklerini tamamlayacak birbirlerinin hayatına yeni bir soluk kazandıracaklardır. Boğanın hareketsizliğine koçun macera tutkusu iyi gelecektir. Kısaca bu iki insan zıtlıkları ile mükemmel bir birliktelik oluşturabilir. Ancak boğa insanı kıskançtır ve evine düşkündür. Bu ilişkiyi sürdürmek isteyen koç insanının boğanın bu özelliklerini bilmesinde ve ona göre davranmasında fayda var.

Koç Burcunun İkizler Burcu ile Uyumu

İkizler burcunun tutkulu enerjik davranışları koç insanının dikkatini çekecektir. Ancak bu ilişkide her iki tarafta mücadele etmeyi sevmez ve kolaylıkla pes edebilir. Bu durumda ilişkinin sonlanması da kaçınılmaz olacaktır. Her iki tarafta özgürlüğüne düşkündür ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Ancak koç ikizleri yönetmeye çalışabilir kendini baskı altında hisseden ikizler ise bu durumda koç insanından ve ilişkiden uzaklaşır. Bu iki burç mükemmel bir dostluğa sahip olabilirler ancak işin içine aşk ilişkisi girerse bu durum hem dostluklarını bozacak hem de iki tarafı da yıpratacaktır. Arada aşk olduğu düşünülürse eğer iki taraf da yeterince sabırlı davranırsa uyumlu bir çift olabilirler.

Koç Burcunun Yengeç Burcu ile Uyumu

Koç ve yengeç burçları birbirinden oldukça farklıdır. Yengeç insanı daha çok duygusal tarafları ağır basan ev ve aile yaşantısına önem veren kişilerdir. Koç burcu yengecin hassas yapısını anlamakta çoğu zaman zorluk çeker. Koç insanı daha çok kısa süreli ilişkilerin insanıdır. Evlenmek bu burç zorunluluk gibidir çünkü özgürlüğüne düşkündür ve bağlanmaktan çekinir. Yengeç burcu ise evlilik odaklıdır önceliği aile kurmaktır. Hatta yengeç burçları iki gündür tanıdığı bir insanla bile evlilik hayali kurabilir ciddi ilişkilerin insanıdır. Bu ilişkiye olumlu veya olumsuz demek yanlış olacaktır. Bu durum tamamen koç insanının tutumuna bağlıdır. Eğer koç insanı yengece uyum sağlayabilirse yengeç ona tüm ömrünü adayacak hayatının merkezine koçu getirecektir. Yengeç insanları sevdiklerine düşkündür onları kırmamak adına her şeyi kabul edebilirler. Koçun yönetme arzusunu da göz önüne alırsak bu iki insan eğer koç burcu yeterli öz veriyi gösterebilirse mükemmel anlaşırlar.

Koç Burcunun Aslan Burcu ile Uyumu

Koç ve aslan burcu birbiri ile karşılaşmış ise her ikisi de ne kadar şanslı olduklarını bir kez daha düşünmeli ve bu ilişkiyi kaybetmemek uğruna çaba göstermelidir. Zevkleri birbirine çok yakın olan bu iki insan bakımlı olmayı, güzel giyinmeyi sever. Birbirleri ile son derece uyumlu bir çift olacaklardır. Bitmek bilmeyen sohbetler içerisinde birbirlerine yakınlaşacak ve arada bir aşk oluşacaktır. Evlilik hayatları da son derece iyi olacaktır. Bu iki insan eğer bir ilişki başlamış ise birbirlerinin eksiklerini tamamlar ve mükemmel çift olurlar.

Koç Burcunun Başak Burcu ile Uyumu

Başak burcu planlı ve aşırı çalışkan bir burçtur. Sürekli çalışmayı ve üretmeyi planlar. Genellikle başarılı insanlardır. Koçun başağın enerjisine ve çalışma isteğine uyum sağlaması biraz zor olacaktır. Bu ilişki sonsuz çaba ve emek gerektiren bir ilişkidir. Her iki tarafta ön planda olmayı sever ve otoriterdir. Başak insanı sadıktır ve yönlendirilmeyi sevmez. Koç ise tam tersi sadakatsiz ve yönetmeyi seven insanlardır. Bu iki insan çoğu konuda çelişkiye düşer. Birbirleri ile anlamsız bir rekabet içerisinde olacaklardır. Başak burcu için koç burcuna uyum sağlamak çoğu zaman zorlayıcı olacaktır. Bu ilişkinin yürümesi zordur. Eğer ilişki başlamışsa iki tarafta biraz kendi isteklerini arka plana koyarak ve özveri göstererek ilişkiyi sürdürebilirler.

Koç Burcunun Akrep Burcu ile Uyumu

Her iki tarafta son derece tutkuludur aralarında mükemmel bir çekim oluşacaktır. Koç ve akrep burcunun birbirinden etkilenmesi ve çekim yaşamaları son derece doğaldır. Bu iki burç birbirini adeta çeker. Ancak anlaşamazlar. Sürekli bir kavga tartışma içerisinde olurlar. Her ikisi de son derece öfkelidir hatta işin içine şiddet girmesi bile söz konusudur. Bu iki insan dominant karaktere sahiptir her ikisi de yönetmeyi sever. Bu ilişki olur veya olmaz demek mümkün değildir. Çünkü her iki tarafta birbirlerine karşı hem sonsuz bir çekim hissederler hem de birbirlerinden nefret ederler. Bu ilişkiye %50 ihtimal verebiliriz.

Koç Burcunun Terazi Burcu ile Uyumu

Terazi ve koç burçları özgürlüğüne önem veren kısıtlanmayı sevmeyen insanların burcudur. Her ikisi de gezmeyi yeni yerler keşfetmeyi sever. Ancak terazi insanı koça göre evliliğe daha sıcak bakar. Koç ise daha çok kısa süreli ilişkiler yaşama peşindedir. Aslında her iki burçta aldatmaya meyillidir. Birbirlerine sadık kalmaları kolay olmayacaktır. Sağlıklı bir ilişki yaşamaları pek mümkün değildir. Sürekli tartışmalar yaşanacaktır. Terazi çoğu zaman koça hesap soracak koç ise bu durumdan rahatsız olup tepki gösterecektir. Ancak sağlam temelleri olan bir ilişki başlamış ise gelecek beklentileri birbirine son derece yakın olan bu çift çok iyi anlaşacaktır. Daima bir heyecan içerisinde ömürlerini sürdüreceklerdir. Orta yolu bulmayı başarırlar ise uzun soluklu ve mutlu bir ilişki yaşamaları da mümkün olacaktır.

Koç Burcunun Yay Burcu İle Uyumu

Bu iki burç birbirini kelimenin tam anlamıyla tamamlar. Her ikisi de doğayı macera yaşamayı sever. Yıllardır aradıkları huzuru birbirlerinde bulabilirler. Bir bütünü oluşturan iki yarım gibi görebiliriz bu insanları. Son derece kaliteli ve eğlenceli zaman geçirirler. Her ikisi de açık sözlü dobra insanlardır. Bu yüzden kimi zamanlar kırıcı olabilirler. Bu iki burç birbirini sahiplenecek daima birbirlerinin arkasını kollayacaktır. Koç ve yay insanları analitik düşünen ve yönetmeyi seven insanlardır. Bu özellikleri sayesinde arkadaşlık ilişkileri mükemmel devam eder ancak konu aşk ilişkisine geldiğinde bu özellikleri onların tartışma içerisinde olmasına ve birbirlerine üstünlük sağlama çabalarına dönüşecektir. Eğer bu duruma dikkat edebilirlerse sorunsuz bir birliktelik yaşarlar.

Koç Burcunun Oğlak Burcu ile Uyumu

Oğlak burcunun titiz ve çalışkan halleri koç burcunun dikkatini çekecektir. Her iki burçta çalışkandır ancak oğlak burcu işkolik olarak tanımlanabilir. Daima belli bir sistem üzerine çalışmak ister. Davranışlarını ve planlarını iş hayatı üzerine oluşturur. Bu ilişki başlamış ise oğlak daima işini ön plana koyacak ve koçu erteleyecektir. Ancak liderlik burcu olan koçun yönetme arzusunu oğlak üzerinde kullanabilir. Mükemmel ekip arkadaşları olacaklardır. Aşk ilişkisinde ise durum çok daha farklıdır. Oğlak burcunun soğuk mesafeli halleri koçun merakını cezbeder. Ancak oğlak burcunun sevgisini kazanmak o kadar kolay değildir. Onu süslü kelimeler ile kazanamazsınız. Size güvenmesini sağlamanız gerekir. Bu çift uyumludur ancak mükemmel çift denilemez. Arada tartışmalar mutlaka olacaktır. Karşılıklı anlayış gösterilmesi ile ilişki uzun yıllar devam edebilir.

Koç Burcunun Kova Burcu İle Uyumu

Her ikisi de benzer zevklere sahip olan koç ve kova burçları mükemmel dostluklar kurabilirler. Birlikte zaman geçirmek her ikisi için de eğlenceli olacaktır. Koç liderlik yapmayı sever ancak kova özgürlüğüne düşkündür. Bu ilişki de koç kendini kontrol altında tutabilirse bu ikili anlaşabilecektir. İlişkiye arkadaş olarak başladıkları için sağlam temelleri olan bir ilişki kuracaklardır.

Koç Burcunun Balık Burcu ile Uyumu

Birbirlerinden son derece farklı karakterlere sahip olan koç ve balık insanları zıtlıkları ile bir bütün oluşturabilirler. Bu iki burç birbirlerinde eksik olan yönleri tamamlayacaklardır. Koç daha çok mantıksal hareket etmeyi sever balık ise tam tersi duygusal davranacaktır. Bu ikisi birbirlerinin eksiğini tamamlayarak güzel bir ilişki kurabilir. Balık koçun kendisini yönlendirmesine tepki göstermez bunu daha çok bir sevgi göstergesi olarak algılar. Bu durumda her iki tarafın hoşuna gider. Koç burcu genel olarak gözü dışarıdadır. Daima yeni bir heyecan ve macera arayışı içinde olacaktır. Burada iş balık burcuna düşüyor. Koç burcu balık burcunun sevgisine ve sadakatine inanırsa eğer ona sadık kalabilir. Ancak balığın duygusal yapısını anlamsız bulması da ihtimaller arasındadır. Bu iki insan mantık ve duygu boyutunda birbirlerine anlayış gösterebilirler ise sorunsuz bir ilişki yaşayabilirler.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.