KOCAELİ SEDAŞ ELEKTRİK FATURA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KOCAELİ SEDAŞ ELEKTRİK FATURA SORGULAMA

Bu yazıda sizlere Kocaeli SEDAŞ elektrik fatura sorgulama işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. SEDAŞ firması Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak bilinse de Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan ve toplamda 4 il 45 ilçeye elektrik dağıtım hizmeti veren bir firmadır. Bizim bu yazıda sizlere vereceğimiz bilgiler ise Kocaeli SEDAŞ firmasına bağlı ve abonesi olan vatandaşlarımızın elektrik fatura sorgulama işlemlerini yapabilecekleri yollar hakkında yardımcı bilgiler içerecektir. Elektrik fatura sorgulama işlemini 2 şekilde yapabilirsiniz. Bunlardan ilki SEDAŞ veznelerine gidilerek ve bu vezneler aracılığı ile gerçekleştirilen elektrik fatura sorgulama işlemidir. Fakat bu işlem sizlerin gereksiz vakit kaybetmesine sebep olacağından çok daha basit bir yöntem ile Kocaeli SEDAŞ elektrik fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi gelelim bu fatura sorgulama işlemini nasıl yapacağımıza.

Kocaeli SEDAŞ Elektrik Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Elektrik fatura sorgulama işlemini çok daha basit ve pratik bir sorgulama olan internet üzerinden sorgulama ile yapacağız. Bu işlem SEDAŞ veznelerinden yapacağınız sorgulama işlemine göre çok daha az vaktinizi alacaktır. Böylece herhangi bir yere gitmeden sorgulama işleminizi yapabilme imkanına sahipsiniz. Sadece fatura bilgilerinizi kullanarak elektrik faturanızın miktarını tespit edebileceksiniz.

İlk olarak sizlere yazının bitiminde verilecek linke tıklayarak SEDAŞ Tüketici Hizmetleri sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfa üzerinde aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi  “İşletme Kodu”, “Abone Numarası” ve son olarak “Güvenlik Kodu” bilgilerini girerek ve bu bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Borç Sorgula” butonuna basarak Kocaeli SEDAŞ elektrik fatura sorgulama işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Untitled

Kocaeli SEDAŞ Elektrik Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.