Kova Burcu Özellikleri Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Kova Burcu Özellikleri Sorgulama

Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs’tür. Bu yüzden değişken özelliğe sahiptirler. Ne zaman ne yapacaklarını asla tahmin edemezsiniz. Kova burcu insanlarının adalet duygusu onları haksızlığa tahammül edemeyen yapıya bürümüştür. Kova burcunun en belirgin özelliği aklını çok iyi kullanabilmesidir. Bütün burçlar arasında zekasını en iyi şekilde kullanabilen burç kovadır. Bundan dolayıdır ki dünyada bizim adamları ve dehalar kova burçlarından çıkar. Kova burçları özgürlüğüne düşkündür. En sevmedikleri şey kısıtlanmaktır. Kovalar egoist olarak kabul edilir ancak kovaların yaptıkları çalışmalar insanlık yararına olan şeylerdir. Bu yaptıklarıyla hem insanlara fayda sağlayıp hem de kendi ruhlarını, kişiliklerini beslemiş olurlar. Kovalar hava elementine aittir. Kovalar çevreye ve bulunduğu ortama uyum sağlayabilen kişiliklerdir. Oldukça geniş çevreleri vardır ve sosyal aktiviteleri severler. Özgürlük düşkünü oldukları için gezmeyi, farklı yerler görmeyi, değişik yerlerde yaşamayı isterler. Vakit buldukça seyahat ederler. Dengeli bir burçtur. Anlaştıkları burçlar Aslan, Akrep ve Başaktır. Yardım etmeyi severler. Hoşgörülüdürler. Bir kovayı inandığı bir gerçekten asla vazgeçiremezsiniz. Çalışmayı çok severler. Çalışarak kişiliklerini tatmin ederler. Kova burcu insanları kendine has bir karaktere sahiptir. Sıradanlığı asla kabul etmez. Özgün nitelikte oldukları için genelde insanlar tarafından sevilen tiplerdir. Kova burcu insanları Hümanisttir. İnsan hayatı insan değeri önem verdiği konulardır.

Kova Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Zekidirler: Her şeyden önce kovalar, akıllı zeki ve bu zekayı da çok iyi kullanan bir burçtur.
 • Faydacıdırlar: İnsanlara yarar sağlama istekleri ve yardımseverlikleri ile her zaman ön plandadır.
 • Merhametlidirler: İnsan sevgisi, eşitlik duygusu ağır basan bir burçtur.
 • Farklıdırlar: Özgün bir karakter, entelektüel, yenilikçi, bağımsızlığına düşkün bir burçtur.
 • Arkadaş canlısıdır: insanlar arasında sevecen sempatik bir yapısı vardır.
 • Beceriklidir: Üretmeyi sever.
 • Öncüdürler: Hemen hemen her konu da girişimci bir ruha sahiptir.
 • Realisttir: Onlar dünyalarında hayallerden çok gerçekler ön plandadır. Hayatlarını buna göre yaşarlar.
 • Sorumluluk almayı seven bir karakterdir: Sosyal sorumluluk konularına yönelir.
 • Kova burçları temiz kalpli bir burçtur.

Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • İsyankardır: Daima hayatlarında olan şeylerin sorumluluğunu başkalarına yükleyip hayata küsme potansiyeli taşıyan kişilerdir.
 • Her şeye muhalif olmayı sever: İnsanların tersine giderler.
 • Tartışmaya elverişlidir: Hatta bazen sırf tartışma ortamını yaratmak için üstün çaba sergilerler.
 • Önemli olan daima kendisidir: Aşırı şekilde kendini beğenmiş bir yapıları vardır.
 • İlgi odağı olmayı arzular: Herhangi bir ortamda daima dikkatleri üzerine çekmek ister.
 • Egoisttir: Kişiliklerini tatmin etmek isterler.
 • Sabırsızdır: Tahammül sınırları düşüktür.
 • Eleştiriye kapalıdırlar: Kendileri bir kişiyi veya olayı günlerce eleştirebilir fakat bir başkasının kendisini eleştirmesine tahammül edemez. Eleştirilmeye başlandığı anda o kişiden hızla uzaklaşır.
 • Çabuk sıkılırlar: Çocuk gibidir. Herhangi bir işle ilgilenmeyi bırakması an meselesidir. Bu özellikleri yüzünden kova burçlarının başlayıp sonunu getiremediği birçok yarım projesi mevcuttur.  
 • Başarısızlıklarını kendine değil başka şeylere bağlarlar: Hiçbir zaman başarısızlığı yüzünden kendisi suçlu olan bir kova insanı göremezsiniz. Suçlu daima dışarıdaki kişiler veya etkenlerdir. Bu insanlar hayatlarının her alanında aynıdır. Örnek verecek olursak sınavdan düşük alan bir kova burcu aslında o sınava çok çalışmıştır ama hoca zor sormuştur.
 • Özgürlüklerine fazlasıyla düşkünlerdir.

Kova Burcu Kadınının Genel Özellikleri Nelerdir?

Kova kadınları çok akıllıdır. Zekası sayesinde kendisi ve insanlık için yararlı işler yaparlar. Öğrenme ve öğretme peşindedirler. Yeniliğe açıktır. Kova kadını muhteşem bir anne olur. Zekası yaratıcı kişiliği sayesinde Kova burcu annelerimiz dünyaya, vatanına milletine faydalı olacak evlatlar yetiştirir. Bağımsızlığına düşkün biridir. Bu yüzden evliliğe çok sıcak bakmazlar. Tek bir kişiye bağlı kalmak istemezler. Kısıtlanmak onlar için dünyanın sonudur. Eşitliğe adalete gönül vermiştir.  Bilime önem verirler. İnsan bilimde ilerleyebilmek için özgür bir ortam arar. Bu yüzden kova insanı dilediği gibi düşünmek isterler.

Kova kadınının çılgın bir yönü vardır. Ne yapacağını kestiremezsiniz. Hem gelenekçi hem yenilikçidir. Metalik müzikleri severler. Uçak yolculuklarına ilgi duyarlar. Güzel giyinirler. İki taraflıdır. Sebebi hem Satürn hem de Uranüs’ten özellikler almasıdır. Kova kadınının en iyi anlaşabileceği burçlar, İkizler, Yay ve Koç burçlarıdır.

Ani kararlar alırlar. Sabırlıdırlar. Yaratıcıdır. Kova kadını durduk yere alıp başını başka yerlere gidebilir. Kova burcu kadınları kıskanç bir kişi ile asla evlilik hayatı yaşayamaz. Kova kadınları bir ortamda bütün dikkatleri üzerine çekebilir. Hümanist bir yapıya sahiptir. Anaçtır. Kin tutmazlar söylemek istediğini direk söylerler. Kıskanç değildirler. İyi niyetlidir. Arkadaşlarına düşkündür. Bazen yalnız kalma ihtiyacı duyarlar. Kişilik bunalımına girebilirler. Vefalıdır. Çevresi,  sosyal ortamı geniştir. Çekicidir. Fiziği güzeldir. Kendisini sever. Tartışmaya meyillidir.

Kova kadınlarıyla anlaşmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Eleştirilere kapalıdır. Karşıt gördüğü şeyi her zaman çürütme eğilimine girer. Bu yüzden muhalif bir tarzı vardır. Kendisini herkesten farklı görürler. Kıskanç olmayan bir kadınla birlikte olmak isteyen arkadaşlar varsa bir kova kadınlarıyla tanışmalarını tavsiye ederim. Ki bu zamanda kıskanç olmayan kadınların nesli tükenmekte sonuçta. Disiplinlidir. İş hayatında başarılıdır Kova kadını. Prestije önem verir. Ayrıca iş hayatında daha iyi yerlere gelmeye çalışırlar. Tabii ki kova burcu kadınından bahsediyorsak istediğini elde edecektir.

Aşk hayatında kısıtlanmaya gelmez. Partneri ile sürekli baş başa kalmak yerine, arkadaşlarının da vakit geçirirken yanında olmasını isterler. İlişki gezegenleri güneştir. Dış görünüşe çok önem vermezler. Onlar için daha önemli olan mantıktır. Kova kadını ilişkide erkeğin baskın olmasını güçlü olmasını ister. Çevresi tarafından saygın bir yeri olmasını ister. Birikimli ve kültürlü olmasını ister. Tabi bunlar ona kısıtlamak yetkisi vermez. Kova kadınıyla birlikte olmak için kendinizi geliştirmiş olmanız gerekir. Kadınları seçicidir. Çözümleyicidir. Çevresine neşe saçarlar. Her şeyin yolunda gitmesini isterler. Sıkıcı değildirler. Seks hayatına fazla yatkın gibi görünmeseler de kova kadınları ile mutlu bir cinsel hayat yaşayabilirsiniz. Genel olarak kova kadınları özel varlıklardır. Onlarla birlikte yaşamak ve onların hayatımızda olması bizim için bir şans.

Kova Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu erkeği meraklıdır. Öğrenmeye açıktır ve öğrendiklerini çevresine dağıtmak isterler. Kova erkeği öğretmenlik mesleğini çok güzel icra edebilir. Kova erkeği değişimi çok hızlı yaşar. Hayatı farklılıklarla doludur. Kova erkeği kıskanç değildir. Genelde bilgi peşindedir. Duygularını genelde geri planda tutarlar. Akılcıdır. Yenilikçidir. Özgürlüğüne düşkündür.  Kova erkeği asla başkasının lafıyla hareket etmez. Fayda sağlamayı ister. Çevreye insanlara yarar sağladığı zaman egosunu da tatmin etmiş olurlar. Kova burcu erkeği genelde sadıktır. İyi bir baba olurlar.  Çocuklarını güzel yetiştirirler. Teknoloji ile ilgilenir. Bilime merak sarmıştır. Gereksiz konularla ilgilenmez. Ailesine bağlıdır. Monoton bir hayat sürmeyi asla istemez. İnsancıldır. Zekidir. Şiddete karşıdır. Başkalarının isteklerini önemser. Ayrımcılık yapmaz. Eşitlikçidir. Faydacıdır. Fazla kıskanç değildir.

İlişkide diğer burçlara göre serbest olmayı, kısıtlamamayı ister. Maço değildir. Alıngandır. Kendisi kısıtlamadığı gibi karşı tarafında kendisini sıkmamasını ister. Konuşmayı sever. Duygu ve isteklerini her zaman konuşarak belli eder. Karşı tarafında ne istiyorsa direk söylemesini ister. Yani kova erkeklerine sakın tavır yapmayın çünkü anlamazlar.  Söylemeniz gerekir. Açık ve nettir. Duygularının önünde mantığı vardır. Neşelidir. Kova erkeğiyle yaşayan biri asla sıkılmaz. Bazen yalnız kalma ihtiyacı duyabilirler. Dış görünüşe önem verirler. Farklı ilgi alanlarına yönelirler. Hobileri sürekli değişebilir. Entelektüel bir yapısı vardır.

Aşk hayatında biraz çapkındırlar. Dışa dönük, neşeli ve eğlenceli tiplerdir. Bağımlı ilişkilerden kaçınırlar. Sağlam dostluklar kurarlar. Kova erkekleri kendisine has orijinal kişiliklerdir. Karşısındaki kişinin de bilgili ve birikimli olmasını isterler. Arkadaşlık kavramı onlar için aşktan bile önde gelir. İş hayatlarında başarılıdırlar, istedikleri hedefledikleri noktaya gelmekte zorlanmazlar. Çekici, kendine ortamlarda belli eden bir karizması vardır. Bilgileri zekaları ahlaklı olmaları vefalı olmaları, her şeyden önce farklı bir kişilik olmalarıyla gurur duyarlar. Bu özellikleri dolayısıyla, kova erkeklerini her zaman taktirle anarız. Burçların dâhisi Kovalara selam olsun.

Kova Burcunun Diğer Burçlarla İlişkileri Nasıldır?

Kova Burcu ile Koç Burcu İlişkisi

İki taraf ta yönetilmekten hoşlanmaz. Özgürlüğüne aşırı düşkün bir yapıları vardır. Ancak koç burcu ne kadar belli etmekten hoşlanmasa da partnerinin kendisini kıskanmasını, kendisiyle adeta bir bebek gibi ilgilenmesini ister. Kova burçları ise sorumsuzdur, partnerini yönlendirmek yerine serbest bırakmayı tercih eder. Koçun bu nazlı halleri ona çoğu zaman anlamsız gelir. Egosunu tatmin etmeyi başaramayan koç burcu ise sürekli bir şeyleri bahane ederek tartışma çıkarır. Kovayı eleştirmeye başlar. Kova burçları kendileri etraflarını acımasızca eleştirir ancak eleştirilmeye tahammül edemez. Bu durum yüksek oranda bu ilişki için kırılma noktası niteliğinde olacaktır. İlişkinin sürdürülmesi halinde ise bu ilişkide koç burcu daha baskın taraf olacaktır. Çünkü koç burcu her zaman güçlü taraf olur yönetmek onların arzusudur. Bu ikili için aslında söyleyecek pek çok şey yapılacak birçok olumsuz yorum vardır. Ancak ortada aşk bulunuyor ise tüm bu olumsuzluklar bir yana bırakılıp uyumlu bir çift olabilirler.

Kova Burcu ile Boğa Burcu İlişkisi

Kova ve boğa ikilisi fazla ümit vermiyor. Boğa evine düşkündür ama kovayı evde tutamazsınız, sürekli yeni şeyler yapmak ister. Kovalar için gezmek yeni yerler keşfetmek adeta bir tutkudur. Boğa burcu ise kendini evinde daha korunaklı ve huzurlu hisseder. İlişkinin başlangıcında iki taraftan biri taviz verebilir. Ancak bu kısa ömürlü bir taviz olacak her ikisi de kendi doğal yaşamına dönme arzusu taşıyacaktır. Hayata bakış açıları yönünden değerlendirildiğinde ise boğa insanı gizli bir romantiktir. Sevdiğine sadıktır. Hatta birçok boğa insanı ilk aşkları ile evlenir. Kova için ise bu durum çok daha farklıdır. Olaylara mantıksal yönden yaklaşır. Hayatları süresince birçok kişiye ilgi duyarlar. Onlar için flört etmek bir nevi alışkanlıktır. Ayrıca karşı tarafı kendisine ait adeta sahibiymiş gibi gören boğaya karşı mantıksal olan kova ama daha farklı şeyler bekler. Bu ilişkinin başlaması zor ancak mevcut bir ilişki varsa ne yazık ki bu ikili için ayrılık çanları çalıyor.

Kova Burcu ile İkizler Burcu İlişkisi

Genel olarak bakıldığında zaten her ikisi de hava grubuna mensup olan kova ve ikizler burcu insanının ilişkisi için oldukça olumlu şeyler söylemek mümkün. Hayata bakış açıları birbirine çok benzer. Her ikisi de macera yaşamayı hayatlarında yeniliklerin olmasını ister. İki tarafta değişikliği yeni şeyler yaşamayı konuşmayı, eğlenmeyi seven tipler. Kovanın, eğlence dışındaki bilgiye akla o fayda sağlamaya yönelik yaşamına ikizler ayak uydurabilirse, oldukça sempatik bir çift olabilirler.

Kova Burcu ile Yengeç Burcu İlişkisi

Yengeç burcu için kova burcunun çekimine kapılmak adeta kaçınılmazdır. Kovanın umursamaz kendinden emin halleri sürekli bir arayış içinde olan yengeç burcunu mıknatıs misali kendine çeker. Yengeç genel yapısı itibari ile güvensiz daima sevgi arayışında olan bir burçtur. Bir kez sevdi mi hayata pembe gözlükler ile bakar kendini her yönüyle sevdiği insana bırakır. Kova burcu ise gerçekçidir. Hayal dünyasında yaşayan yengecin boş olduğunu düşünür. Bu ilişkide yengeç daima seven taraf kova ise yalnızca özgüveni sarsılıp egosunu tatmin etmek istediği zamanlarda yengece giden taraf olacaktır. Kalan zamanını daha çok eğlendiği insanlarla geçirmeyi ister. Kovaya göre yengeç sıkıcı bir burçtur. Hayatta farklılıklar arayan kovaya ne kadar farklılık sunabilir ki. Ayrıca Yengeç tensel uyumu önemsemez duygusal uyum onun için daha önceliklidir bu kovayı daha da çileden çıkaracaktır. Bu ilişki başlayabilir ancak sona ermesi daima an meselesidir. Sayın yengeç ve kova sizin işiniz zor gibi görünüyor.

Kova Burcu ile Aslan Burcu İlişkisi

Aslan hükmetmek ister. Doğuştan lider vasfına sahip bir karakterdir aslan burçları. Kova ise bundan nefret eder. Kova burcu için özgürlüğü vazgeçilmezdir ilişki kendi özgürlüğünü kısıtladığı anda sona erer. Lüks düşkünü aslana kova ayak uydurabilir. Aslan için dış görünüş önemli, Kova için ise akıl her şeyden önce gelir. Kova ve Aslan arasındaki ilişki biraz karmaşık. Yani bu iki insan bazı konularda diğer birçok çifte göre fazlasıyla uyumlu olurken bazı durumlarda ise taban tabana zıt düşeceklerdir. Bu yüzden bu ikisinin ilişkisi tam bir romantik komedi havasında ilerler. İlişki süresince aslanın üstünlük taslama çabaları kovanın usta manevralarla bu durumdan kendini kurtarma gayesi göze çarpacaktır. İlişkinin finali ise olumlu veya olumsuz diyemiyoruz. Tamamen sürprizlerle dolu değişik bir ilişki olacaktır.

Kova Burcu ile Başak Burcu İlişkisi

Aşırı sorumluluk sahibi hayatının hemen hemen her aşamasını planlayan işler planladığı gibi gitmediğinde panik yapan bir burç olan başak burcu ile; sorumsuz tek derdi gezmek, eğlenmek olan kova insanının ilişki ihtimali bile akıllarda soru işareti oluşturuyor. Ama zıt kutupların birbirini çekeceği gerçeğine dayanarak bu ilişki umut vaat edebilir. Genel olarak bakıldığı zaman; iki tarafta cinselliğe fazla önem vermez. Başakta tıpkı kova gibi mantıksal düşünür. Kova toplumsal, Başak ise kişisel çıkarlar peşindedir. Ama genel olarak uyumlu bir çift var karşımızda.

Kova Burcu ile Terazi Burcu İlişkisi

Kova terazi ikilisi için birbiri için yaratılmış desek pek de yanılmış olmayız. Bu dünyada en iyi anlaşabilecek iki insan var karşımızda. Terazi için dış görünüş çok önemlidir. Etraflarındaki insanların ilgi odağı olmak onlar için vazgeçilmezdir. Kova için bu durum pek sorun teşkil etmez. Kova burçları ilişkide kısıtlamayı ve kısıtlanmayı pek sevmezler. Partnerinin beğenilmesini kıskanmaz aksine bu durum onun gururunu okşar. Cinsellik konusunda da uyumlu olan bu çift, dış dünyada da birçok ortak noktaya sahip. İki tarafta savurgan ve bonkördür. Gezmeyi dışarıda vakit geçirmeyi severler. Bu ikili birbiri için en ideal insandır.

Kova Burcu ile Akrep Burcu İlişkisi

Bu burçlar birbirine çok zıttır. Zaten bir ilişkiye başlamış olma ihtimalleri de yok denecek kadar azdır. Bağımsızlığı seven Kovaya karşı kıskanç, sahiplenici bir akrep ne kadar anlaşabilir tartışılır. Akrebin aşırı tutkulu, hükmeder yapısı kovayı gerçekten sıkabilir. Kova özgürlükçüdür. Kendisini kısıtlamaya çalışan akrebin varlığı onun özgürlüğünü kısıtlayacağı için duygularını yok sayacak ve olabildiğince uzağa kaçacaktır. Akrep ise kafaya koyduğunu elde eder ve zaten genellikle elde edebileceği hedefler belirler kendine. Su grubu burçlarının genel özelliği olan güçlü ön sezi akrepte de vardır. Kova burcunun bir ilişki için doğru insan olmadığını içten içe hissedecek sürekli onu sorgulayacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi ilişki başlamaz flört aşamasından ileriye gidemez ancak başlamışsa zor bir birliktelik geçirecekler gibi görünüyor.

Kova Burcu ile Kova Burcu İlişkisi

İki dengesiz hayatı boşvermiş tek gayesi eğlenmek olan iki insanın ilişki nasıl olur ise kova burcunun bir diğer kova burcu ile ilişkisi o şekilde olacaktır. Birlikteyken aşırı eğlenceli zamanlar geçirecekleri birçok insanın cesaret dahi edemeyeceği maceralar yaşayacakları su götürmez bir gerçektir. Ancak iş evlilik konusuna geldiğinde bu ikili birbirinden uzaklaşır. Çünkü her ikisi de diğerini sorumluluk alamayacak tek derdi eğlence olan bir birey olarak değerlendirir. Haksız da sayılmazlar. Bu ikili birlikte harika zamanlar geçiren iki en iyi arkadaş olabilir ama iş ciddiyete gelince durumlar değişir. Kısa vadede çok uyumlu harika bir çift olurlar ancak uzun vadede bu ikisinin uyumu ne yazık ki bizden geçer not alamıyor.

Kova Burcu ile Yay Burcu İlişkisi

İki tarafta değişken burçlardır. Her an ne yapacakları belli olmaz. İki tarafta farklılıktan hoşlanır ve pek evde durmazlar gibi görünüyor. Orijinal karakterlerdir. Alışık olduğumuz ilişkilerden çok daha farklı bir ilişki yaşayacakları aşikar. Hayattan beklentileri neredeyse aynıdır. Eğlence düşkünü insanlardır. Her ikisinin de özgürlükleri dokunulmazdır. Kendi hassas noktaları olan özgürlük konusunda karşı tarafa baskıcı olmayacakları ortada. Kova ve yay ilişkisinde roller daima değişecek arkadaşlık ve aşk arasında çoğu zaman ayrım yapılamayacaktır. İlişkileri son bulsa bile arkadaşlıklarının süreceğini söyleyebiliriz. Ten uyumları da oldukça yüksektir. Cinsel hayatları da son derece renkli olacaktır. Mutlu bir birliktelik onlar için zor değil.

Kova Burcu ile Oğlak Burcu İlişkisi

İki zıt burç karşınızda duruyor. Oğlak sahiplenici kova ise özgürlükçü, kova bilgi peşinde bilgili birikimli olarak oğlak ise sabit fikirli. Birbirlerini anlamaları zor ama bir umut yok da denilemez. Her ikisi de fazlasıyla başarı tutkunu olan bir çift. Oğlak için iş hayatı son derece önemlidir. Kendini çalışmadığı üretken olmadığı zamanlarda boşa yaşıyor olarak düşünüp depresyona girecektir. Oğlak genel hayatında insanlara değil işine bağlılığı ile bilinir. İşi ile uğraşmaktan kova ile uğraşmaya fırsat bulamaz. Kova burcunun bu durumda sürekli koruduğu özgürlüğü de kısıtlanmaz. Oğlak çalışan üreten taraf kova ise bu durum ile etrafa övünen taraf olacaktır. Bu iki burcun ilişki için aşktan çok ortaklık, iş arkadaşlığı sıfatları daha uygundur.

Kova Burcu ile Balık Burcu İlişkisi

Balık hayal gücü geniş bir burç. Bu kovanın dikkatini çekebilir. Sürekli yenilik peşinde olan kovaya balığın ayak uydurması zor görünüyor. Yararcı bir kovanın peşinde balık sabrederse eğer güzel bir ilişki neden olmasın. Ama bu ilişkiden önce balığın kendinden emin olması gerekir. Çünkü ilişki boyunca daima yıpranan taraf balık burcu olacaktır. Daima kovanın ilgisini canlı tutmak için kendisini güncellemesi gerekir. Duygusal bir yapısı olan balık burcu için bu durum çok yıpratıcı olabilir. Ancak balık yeterince sabır gösterebilirse kova balığın cazibesine daha fazla direnemez. Her boyutta farklı sıra dışı bir çift olacaklardır. Kovanın eğlenceli yapısı balığın durgunluğuna iyi gelecektir. Renkli bir çift olabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.