Lamborghini Fiyat Listesi | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Lamborghini Fiyat Listesi

Lamborghini

Lamborghini İtalyan bir otomobil markasıdır. Feruccio Lamborghini tarafından 1916 yılıda Santa Agata’da kurulmuştur.

Huracan Coupe

Eşi benzeri görülmeyen bir performans sergilemek için Huracan Coupe yaratılmıştır. Sürüş eğlencesi V-10 motor gücüyle ve ivme kontrolüyle, doğal olarak aspire edilmiştir. Hepsi dört tekerlek çekiş sistemli ve 7 vitesli Lamborghini Doppia Frizione çift kavramalı şanzımanıyla beraber yenilikçi Piattaforma Inerziale Lamborghini sayesinde de hepsini gerçek ve doğru zamanlı tespitler için yaratılmıştır. En yüksek performansı, aynı zamanda azami konfor sağlamaktadır. Lmborghini Anima teknolojisi ile Huracan bütün sürüş ihtiyaçlarınızı da karşılayabilir. Her bir parçasında başka hiç birine benzemeyen bir sürüş deneyimini sizlere yaşatmak için yeniden kalibrasyon yapmaktadır. Lamborghini fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Araçtaki strada ayarlarını seçip, hem günlük kullanımda hem de uzun yolculuklar sırasında mükemmellik ve konfor kavramını kolayca yaşayabilirsiniz. Sürüş esnasında eğlence ve heyecan istiyorsanız o zaman Sport ayarında hafif oversteer yeteneklerinden de memnun kalacaksınız. Aynı zamanda yarış tarzı bir sürüş keyfini de yaşamak için, en üst performansı, Huracan Coupe’deki inanılmaz potansiyeli tam olarak ifade etmesini sağlayacak olan Corsa ayarları da mevcuttur.

Dış Tasarım

Huracan Coupe dış görüntüsünde, Lamborghini’nin üslup saflığı ve performansını garanti altına alıp, işlevini izlemektedir. Bu sebeple tasarımın bir karbon atomu kadar önemli bir şeyden esinlenmiştir. Altıgenlerden aerodinamik Y’ye dek, Huracan’ın her çizgisinde havayı alıp nefesinizi kesecek şekilde tasarlanmıştır. Hem yenilikçi hem de açık olarak Lamborghini, duygu yoğunluğunuzu ortaya çıkarmak için dinamik ve sportif bir görünüme de sahiptir. Lamborghini fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

İç Tasarım

Hurahandaki Lamborghini ruhu lüksle buluşmaktadır. Sportif ama şık olarak ihtiyacınız olan konforu sağlamak için bütün alan geliştirilmiştir. Büyük bir 12.3 TFT gösterge paneli de direksiyona entegre edilmiştir. Mükemmel derecede konturlu spor koltukları ve bir orta konsolu ile tüm kontrolleri parmaklarınızın ucuna getirmektedir. Her ayrıntısı, sürüş deneyiminizi kapsayıcı ve doğal hale getirmek için tasarlanmış olup, hepsi de en yüksek kalitede tasarlanmıştır.

Dinamik Sürüş Dinamikleri

Bir yandan uzunlamasına orta montaj doğal emilen V-10 motorunun inanılmaz gücü ve ivmelenmesine de sahip olacaksınız. Diğer yandan da tüm sürüş koşulları için Lamborghini Doppia Frizione çift kavramalı şanzımanı ve elektronik olarak kontrol edilen dört teker çekiş sistemiyle bütün teknolojiye sahipsiniz. Bu ihtiyacınız olan güce sahip olmanız da aynı zamanda her gün arzu edilen eğlenceli, canlandırıcı sürüşe sahip olmanız anlamındadır. Lamborghini fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Hafif, uzun ve kompakt vuruş mimarisiyle beraber açık bir ses ile Huracan Coupe doğal emişli 90 derece V-10 motoru göz kamaştırmak amacıyla tasarlanmıştır. Dahası da bir V-10 motorda ilk kez IDS katmanlı enjeksiyon ile çok noktalı enjeksiyonu birleştirip yenilenen enjeksiyon teknolojisi de sunmaktadır. Sürüş koşullarına bağlı olarak isi sistemi aynı zamanda ya da alternatif olarak kullanılır. Hem verimlilik hem de performansı açısından avantajları da sağlamaktadır. Stop Start ve silindir on demand teknolojileri de bu V-10 motor verimliliğini daha da artırmaktadır.

Karbon fiber ve alüminyum, bunlar birleştirildiği zamanda burulma sertliğini önemli derecede artırarak inanılmaz sonuçları da elde ederek Huracan şasisini yüksek ve hafif performanslı bir hale getiren malzemelere sahiptir. Hurcan Spyder süspansiyon sisteminde çift salınımlı mimarisi, günlük kolaylık ve spor performansının arasında mükemmel bir denge sunmaktadır. Aynı zamanda sürüş tarzı, yol koşulları ve seçilen sürüş modu olmak üzere sönümleme etkisi neredeyse anında ayarlamak için de opsiyonel bir magnetorheological amortisör sistemi de mevcut olarak araçta bulunmaktadır.

Aventador Roadster

Hayalleriniz, farklı bir türde üstü açık bir arabaya sahip olmaktı. Lamborghini Aventador Roadster rakipsiz bir gem-in bir Supercar ile gerçekleştirmişlerdir. Özel bir teknoloji teknoloji paketiyle donatılan bu arabanın tacındaki mücevheri, karbon fiber monokokudur. Bir Roadster’in makyaj ve şıklığı 515 KW (700 CV) değerinde doğal emişli 6.5 litre V-12 motorun da gücünü karşılamaktadır. İnanılmaz torku tüm motor hızlarında mevcuttur. Aventador Roadster, stil ve sportifliği bir arada buluşturan üstü açık araç olan supercar Lamborghini Aventador Roadster özelliklerinde birçok yenilik mevcuttur. Lamborghini fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Avenetador Roadster adrenalini damarlarınızda hissetmenizi ve sizi bir daha asla terk etmemesini de sağlayan benzeri görülmemiş ve eşsiz bir sürüş deneyimini de sunmak için yeniden tasarlanmıştır. Bu sebeple şık bir şekilde yüksek performansı çekilebilir bir otomobil heyecanıyla beraber birleştiren bir süper spor otomobil çekiciliğine karşı koymanız mümkün değildir. Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster, tasarım açısından hiçbir ödün vermemektedir. Havacılık endüstrisinden de esinlenen zarif tarzın ver performansın birleşmesi ile tasarlanmıştır. Heyecan verici bir sürüş deneyimi sunan son derece kullanışlı bir araçtır. Çizgileri, otomotiv dünyasında zarif, derin ve temiz kesilmiş ve benzersiz olan saplantılı bir gravürcü eseridir. Lamborghini Aventador Roadster’de sunulmuş olan bir diğer önemli yenilik de çift renk tonudur. Ön cam çerçevesi ve arka camı çerçevelemiş fine kadar parlak siyah renkte tamamlanmıştır. Görsel efekt, nefes kesen bir uyum içerisinde de zerafet ve sportifliği birleştirmiş çizgileri ile tamamen açık bir otomobildir.

İç Tasarımı

Coupe versiyonunda da olduğu gibi, Aventador Roadster iç mekanında da havacılık tarafından büyük bir ilham almaktadır. Aktif matrisli TFT ekranı ve Drive Select Mode sistemiyle de en ileri teknoloji ile yüksek kaliteli malzeme ve işçiliği birleştirmektedir. Roadster’de benimsenmiş olan en önemli teknik gelişme, karmayı da mükemmel bir şekilde tamamlamak için tamamen karbon fiber yapılmış olan iki bölümlü ahşap tavanları vardır. Çünkü bu da karma teknoloji ile yapılmıştır.

Araç Sürüş Dinamikleri

Rekor kıran bir otomobil istiyorsanız, hiçbir şey Aventador Roadster tam da istediğiniz bir modeldir. 3 saniyede 0 ile 100 km/saat hızlanmasının yanı sıra, bu araba yaklaşık olarak 350 km/s hızına ulaşabilmektedir. Bu rakamlar, 700 CV üreten ve 6,5 litre doğal emilen V-12 motor, 7 ileri ISR şanzıman ve itmeli çubuk süspansiyonu sistemiyle beraber yeni Aventador Roadster rakipsiz bir süper spor otomobil yapmışlardır. Şüphesiz olarak dünyadaki en hızlı otomobillerden biridir. Aventador Roadster 60 deree V-12 motorunda 8250 RPM’de 515 KW ( 700 CV) güç çıkışı ve 5.500 RPM’de 690 Nm tork ile başlayıp etkileyici sayıları da sizlere sunmaktadır. Güçlü tork eğrisi ile herhangi bir durumu rahatlıkla olağanüstü tepki vermenin yani sıra da ayağınızı pedala koydukları her seferde sürücüye heyecan duydukları dikkat çekici hassas bir sesle alınabilecek inanılmaz bir itme seviyesidir. Bunlar V-12’yi bu eşsiz açık üst süper spor otomobil için mükemmel bir motor haline getiren özelliklere sahiptir. Yedi vitesli ISR (Independent Shifting Rod) robotize edilen şanzıman, yolda gidip gelen spor otomobil dünyasında tamamen benzersiz bir otomobildir. Yalnızca 50 milisaniyelik inanılmaz bir hızlı değişim süreleri ile, her dişli değişimi de heyecan verici hale gelmektedir. Lamborghini fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Centenario Roadster

Lamborghini Kaliforniyadaki Monterey Car Week’de ateşli toplayıcılara ve meraklılara en yeni tek kullanımlık yaratılışın da açık hava versiyonunu açıklamıştır. Performansa dayalı olan bir modeldir. Bu bir defalık üstü açık model, karbon elyafta gövde ile beraber karbon fiber monokok çerçeve üzerine inşa edilmiştir. Çok duyarlı V12 motoru, maksimum motor devri 870 ile 8.600 dev/dak arasında değişmekte olan 770 bg’yi (566 KW) sağlamaktadır. 0-100 km/h hızla yalnızca 2,9 saniyede hızlanan Centenario Roadster’in en üst hızı da 350 km/s’den fazladır. Fren mesafesi ise yalnızca 31 m’de 100-0 km/sa aynı derecede etkileyicidir. Centenario Roadster, Lamborghini’de yeni arka tekerlek direksiyonunu da benimsemektedir. Bu sistemi, yüksek devirde kararlılığı artırıyorken düşük devirde çevikliği artırmaktadır.

Siz de Lamborghini fiyat listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilmeniz mümkündür.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.