Land Rover Fiyat Listesi | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Land Rover Fiyat Listesi

Land Rover

Range Rover Land Rover’ın üretmiş olduğu 5 kapı lüks bir SUV markasıdır. Marka sahibi olan Tata Motors şirketidir. Range Rover 1970 yılından itibaren üretimi yapılmaktadır. 1970 yılından itibaren Range Rover üretilmeye başlanmıştır. Araç 3 nesil devam etmiştir. Orijinal model olarak yalnızca Range Rover olarak bilinmiştir. Adı Land Rover ile ayırt edilmemesi sonucu araç adı Range Rover Classic olarak değiştirilmiştir. Marka ana sahibi olan British Leyland Motor Corporation 1970- 1986 yılları arasında, Rover Group 1986- 1988 yılları arasında, British Aerospace 1988- 1994 yılları arasında, BMW 1994- 2004 yılları arasında, 2004- 2008 yılları arasında da Ford ve 2009 yıllarından beri de Tata Motor şirketidir.

Range Rover

Range Rover gerek sofistike ve modern duruşu gerekse köklü geçmişiyle rakipsiz bir karaktere sahip olan araçlara sahiptir. Range Rover üç klasik sayesinde kolaylıkla ayırt edilebilir niteliktedir. Artık simge haline gelen silüeti hafif konik yapıdadır ve parlak siyah sütunları da yüzer tavanı vurgulamaktadır. Bir dizi gelişen teknolojisi sayesinde koşullar ve arazisi her ne olursa olsun performansını da etkilemez. Range Rover’ın genel doğasında sadelik ön plandadır. Akıllı ve zarif tasarımı, lüks ve sakin bir konfor deneyimini sizlere sunmaktadır. İster zorlu ve çetin arazilerde olsun ister şehir trafiğinde en yoğun saatlerde olsun, Range Rover sizlere sezgisel, rahat ve daime konforlu bir sürüşü de vaat etmektedir. Land Rover fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Range Rover Long

Range Rover uzun aks aralığında hemen fark edilmektedir. Üstün mühendisliği, tasarımı ve donanımı ile  bu gövde tipinde belirgin özellikler de bulunmaktadır. Her bir ön tekerlekte ve bombesinin arkasında bulunmakta olan ‘’L’’ işareti ya da standart olarak sunulmakta olan Santorini Black dış ayna kapakları gibi aynı özelliktedir. Araç uzunluğu 200 mm arttığı halde silüetinde değişiklik bulunmamaktadır. Range Rover Long modelinde standart Wheelbase görünüm ve kullanımını yansıtmak için, son derece keyifli ve rahat bir sürüş deneyimi yaşatmak için tasarlanmıştır. Arka koltuklarda bulunan ekstra 186 mm mesafesi yolculara farklı bir konforu sunarken, kıvrak, yumuşak derileri, ahşap kaplamaları ve gösterişli detayları da huzur ve sakinlik hissini sizlere vermektedir. Alçak profili, tavan çizgisi ve kesintisi olmayan bel hattından oluşmakta olan üç klasik çizgisi ile Range Rover kolayca ayırt edilebilir. İkonik silüeti hafifçe konik ve daha kıvrımlı hal alırken, neredeyse kesintisiz camı ve parlak siyah sütunları kullanılmasını yüzer tavan etkisini de vurgulayarak araçtaki aerodinamik ve zarif şekli daha bir güzelleştirmektedir. Land Rover fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür. Land Rover fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Range Rover iç tasarımında haz ve dinginlik veren, üstün bir konfora sahiptir. Her bir adımda güzellik amaçlayarak ve daha ince düşünerek tasarlanmıştır. Geniş  orta konsolu en çok gereksinim duyulan kontrol ögelerini kolay bir şekilde erişilebilir de kılmaktadır. Pürüzsüz yüzeyleri ve kullanılmakta olan yumuşak derileri, ahşap kaplamaları ve parlak cilaları ile modern ve konforlu alanları yaratmaktadır.

Bu zamana kadarki en yetenekli Range Rover modeli denebilir. En kaliteli, en yetenekli Range Rover aracı olacak bir şekilde tasarlanmıştır. Bütünüyle  alüminyum gövde yapısına sahip olan dünyadaki ilk SUV aracı olma özelliğini taşımaktadır. Son teknolojiyi hafif süspansiyon ile beraber Range Rover olağanüstü becerileri ve yol tutuşu da sunmaktadır. Hybrid, her Land Rover gibi aynı uç noktalarda ve zorlu arazi koşullarının altında bile test edilmiştir. 35 Kw elektrik motorlu 3.0 SDV6 dizel motor, SDV8 ile aynı performans özelliklerini de sunmaktadır. Fakat 169 g/km CO2 emisyon, TDV6 motor ile kıyaslanma yapıldığı zamanda %14 oranında daha bir azalma göstermektedir. Range Rover inanılmaz bir hakimiyet ve de çevik viraj dönüş kapasitesini sunmaktadır. Dizel ve benzinli motorların geniş performans alanında en son güç aktarım ve teknolojisinden de yararlanmaktadır.

İster yolda ister arazide aracınızı sürüyor olun, Range Rover tamamen akıllı olan dört tekerlekten çekiş özelliği, maksimum tutulu ve minimum kayıplar sağlamaktadır. Ayrıca iki hızlı, tamamen senkronize hareket halinde vites değiştirme sistemi sayesinde de saatte 60 km hıza dek aracı durdurmak zorunda kalmadan da yüksek viteslere geçmenizi sağlamaktadır.

Range Rover Sport

Güçlü, etkileyici, heyecanlı bir sürüşe sizleri davet etmektedir. Range Rover Sport sürücü koltuğunda oturduğunuz zamandan itibaren sizleri sürüşe davet edebildiğini hissedebilirsiniz. Güçlü gövde çizgilerinden yüzer tavanı ve yatık ön cam açılarına kadar Range Rover Sportla alakalı olan her şey farklı bir seviyede tasarlanmıştır. Kumandalarında kokpitin her bir yerinde sezgisel ve içine aldığı bir sürüş deneyimini sağlayacak bir şekilde ergonomik bir yapıda tasarlanmıştır. Sürücü odaklı kokpit yapısına sahiptir. Hem arazide hem de yolda sınıfının öncüsü bir performans olma özelliğini taşımaktadır. Range Rover Sport, Land Rover’da her türlü arazi koşullarında bile uygun performansla bir araya getirilmiş ve çığır açan yol dinamiklerini de sunmaktadır. Land Rover fiyat listesine yazımızın devamında ulaşabilmeniz mümkündür.

Range Rover’ın performans ve lüks modellerinin çıkış noktası olan özel araç operasyonları tarafından tasarlanmış olan ve üretilmiş olan Range Rover SVR çok daha fazlasını sunmaktadır. Portföy yeni üyesinde, Range Rover Sport’ta kapasite üzerinde yükselmiş olan güvenli, yüksek performansta bir SUV olarak yalnızca sürülmeyi beklemektedir. Range Rover Sport hem yolda hem de arazide sınıfında öncü olan üstün ve konfor bir kapasite sunan yeni nesil Dört köşe Elektronik Havalı süspansiyona da sahiptir. Havalı süspansiyon sistemi arazi ayarları seçildiğinde iki sürüş yükseklikleri arasında otomatik geçişleri yapmaktadır. Range Rover Sport Hybrid, her Lan Rover  gibi aynı zorlukta ve uç noktalarda arazi koşullarda test edilmiştir. Hibrid teknolojileri hızlı tepkileri veren sürüş yeteneğinden hiçbir şey kaybetmeden etkileyici verimlilik sunmaktadır. Yenilikçi mühendislik motor ve akü arasındaki enerji iletiminde sorunsuz bir bağlantı olmasını sağlamaktadır. Tork yönlendirme özellikleri en dar yerlerde de daha hızlı bir tepki vermekte olan viraj dönüşü ve de hakimiyet becerisini sağlamaktadır. Elektronik diferansiyeli ve araç fren sistemindeki viraj dönmeleri sırasında motor torkunu dört teker sırasında sürekli olarak dengelenmeyi sağlayarak yol dengesini ve yol tutuşunu artırmaktadır. Önden savrulma riskini azaltarak ve sabit hızı korumaktadır.

Adaptive Dynamics, daha fazla kontrol sağlamak amacıyla ve de daha dengede bir sürüş sağlayacak bir şekilde gövdesinin yana yatmasını en aza indirmek amacıyla sürücüye ya da yola neredeyse tam zamanında tepki vererek araç hareketini saniyesinde en az 500 kez izlemektedir. Sistem arazi koşullarında da algılama sağlar ve süspansiyon ayarını buna bağlı olarak optimize etmektedir.

Yeni Discovery

Biçimi, işlevi ve örnek düzeylerdeki lüks hissiyle, Land Rover şimdiye dek en etkileyici araçlardan birisini oluşturmak için bir araya getirilmiştir. Araç dışı tasarımı, Discovery’de yeni nesil bir devrim yaratacak düzeyde yeniden yaratılmıştır. Mükemmel bir biçimde düzenlenmiş,  üretilmiş, biçimlenmiş  yüzeylerinde de görüldüğü gibi artık yeni bir lüks anlayışını yansıtmaktadır. Araçtaki çekici iç tasarımda, ana panelinde birleşen güçlü dikey ve yatay çizgilerdeki çarpıcı kullanımıyla klasik Discovery tasarım öğelerini yeniden yaratmıştır. Premium derisi, gerçek ahşap ve metal kaplama gibi malzemeleri ile mükemmel işçiliği ve hassaslıkla bir araya gelen kaliteli ve modern kaliteli bir ortam sağlanmıştır.

Land Rover fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.